Skocz do zawartości

Windows 98 na 4-rdzeniowym procesorze


Recommended Posts

Witam!

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam, czy istnieje możliwość zainstalowania równolegle drugiego systemu jak w temacie na nieco - nazwę to - "nowszym" sprzęcie.

 

Precyzując, obecnie na swoim komputerze mam zainstalowany Windows 7 Home. Na półkach leży wiele starych płyt, w 99% to gry (stęskniłem się za nimi), które miały lata świetności na wspomnianym Windowsie 98. Bezsensem byłoby kupowanie oddzielnych komponentów - reliktów przeszłości - w dodatku nie miałbym gwarancji sprawności ich działania.

W związku z tym, czy jest możliwość zainstalowania na sprzęcie o poniższej modyfikacji Windowsa 98, który działałby prawidłowo?

 

Oto specyfikacja mojego komputera:

- Procesor Intel Core i5 760 2,8 Ghz

- 4GB DDR3 Ram 1333

- Grafika Asus 6850 

- Dysk SSD 128GB ADATA

- Płyta główna Gigabyte PA55-UD3

- dysk zewnętrzny 500GB (stary HDD SATA2, przerobiony na dysk zewnętrzny USB 3.0) - na nim planowałem instalację Windy

 

Pytanie, czy jest to możliwe i ma szansę odpalić, czy lepiej dać sobie spokój i szukać kogoś z archaicznym sprzętem? :P Dzięki za odpowiedzi i pozdrowienia

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Jeżeli wszystkie sterowniki sa dostępne pod win 98 to wszystko będzie działać, ale musiał byś najpierw zainstalować windows 98 a później windows 7(najlepiej na osobnych partycjach). W trakcie uruchamiania systemu będziesz miał do wyboru który system włączyć.

Link to post
Share on other sites

Nie podegra się chyba w takiej kolejności booloader do wyboru systemu i włączy Ci sie w tedy 98 bez możliwości wyboru systemu.

Ok, ale stary "twardziel" jest w konwerterze HDD na USB 3.0 w dodatku z wyłącznikiem. Jeśli HDD będzie wyłączony, to mi go nie odpali. Inna sprawa, że wiążę się to trochę z niedogodnościami widzę... może XP ze zgodnością to mniej uciążliwe rozwiązanie

Link to post
Share on other sites

Z wgraniem 98 na nowy sprzęt to może być problem. 98 nie wspiera współczesnych rozwiązań stosowanych w PC, ponieważ 16 lat temu po prostu fizycznie one nie istniały. Chyba najsensowniejsza opcja tu to VB. przydziel maszynie wirtualnej tak z 512 mega pamięci RAM i powinno być git, myślę że żadna stara gra nigdy nie zużyje więcej :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...