Skocz do zawartości

Policja/Chomikuj


Recommended Posts

Ale tu głupoty wypisujecie. Jakie nakazy? Policjant ma prawo dokonać przeszukania nawet w stroju cywilnym okazując jedynie legitymację służbową. Ma 7 dni aby dostarczyć nakaz prokuratorski, jeżeli takowego będzie żądała osoba, u której przeszukanie będzie dokonane. Przed przeszukaniem Policjant wezwie Cię do wydania przedmiotu, który jest celem przeszukania. Jeżeli wydasz go dobrowolnie, odstępuje się od przeszukania chyba, że w grę wchodzą narkotyki itp. Faktem jest, że raczej nie uprzedza się telefonicznie o zamiarze dokonania przeszukania.

 

Edytowane przez policeman
Link to post
Share on other sites

@Up No uprzedzać, nie uprzedzą. Jeżeli chodzi o takie rzeczy to przyjdą o którejś godzinie, a jeżeli chodzi o narkotyki to ma wjazd na chatę o godzinach porannych, do tego mogą sprawdzić gdzie aktualnie przebywa.

 

//Edit

Zaraz się zapytam policjanta i się dowiemy. (O ile dzisiaj będzie)

Edytowane przez Riczko
Link to post
Share on other sites

.Bzdura.

Uzasadnij swoją jakże wyczerpującą wypowiedź... Nieraz na niebezpieczniku piszą takie smieci ze się śmiać chce...

Programy i gry NIE SĄ OBJĘTE TYM ARTYKUŁEM i ich pobieranie NIE JEST LEGALNE.

 

 

 

 

Czy ja napisałem o rzeczach objętych licencja czy nawet w drugim poście który zacytowales jak BYK wywaliłem gry filmy i książki???
Link to post
Share on other sites

 

 

Policja nie może nawet tknąć TWOJEGO komputera


Jeżeli przyjdą bez nakazu to nie musisz ich wpuszczać


Heh jak już ktoś powyżej napisał b-z-d-u-r-a, okazanie legitymacji i tyle, można wejść i sprawdzić co się chce :) a jeśli będzie podejrzenie (właściwie) czegokolwiek niezgodnego z prawem to po prostu może to zabrać i tyle.
Za muzykę nic nie robią, za software i gry/filmy, OS'y idą srogie kwoty pieniężne, a jeśli jest naprawdę duża ilość "lewego dobra" na HDD/SSD to i odsiadkę można zaliczyć.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pewny :) Kiedyś gdy byłem oddelegowany do wydziału dochodzeniówki to transportowaliśmy dwóch 30x latków po rozprawie (posiadanie 11+ Tb filmów/seriali/filmów animowanych itd w wersji cyfrowej)  do aresztu tymczasowego.

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Była niedawno taka akcja co przychodziły pisma do ludzi, że coś tam nielegalnie pobrali i że mają zapłacić jakąś kwotę to nie będą oskarżani. A to, że zapłacisz to nie znaczy, że Ci nie postawią żadnych zarzutów. Jak zajęła się tym policja to i tak jakąś tam karę będziesz miał mimo tego, że zapłacisz wydawnictwu. Jak znajdę link do tego artykułu to dodam. http://natemat.pl/82213,masowe-pozwy-za-sciaganie-z-torrentow-filmu-czarny-czwartek-internauci-dostaja-polecenia-zaplaty-550-zl

Tu na trochę inny temat niż napisałem:

http://niebezpiecznik.pl/post/przeszukanie-miekszania-przez-policje-jak-sie-zachowac-i-co-moga-zabrac-policjanci-poniedzialek-z-prawnikiem/

http://niebezpiecznik.pl/post/przeszukanie-lokalu-przez-policje-druga-czesc-odpowiedzi-na-wasze-pytania-poniedzialek-z-prawnikiem/

http://niebezpiecznik.pl/post/3-runda-pytan-i-odpowiedzi-w-sprawie-przeszukania-i-rekwirowania-sprzetu-komputerowego-przez-policje/

http://niebezpiecznik.pl/post/poniedzialek-z-prawnikiem-przeszukanie-lokalu-przez-policje-odpowiedzi-na-wasze-pytania/

Edytowane przez puddy
Link to post
Share on other sites

Tu macie praktycznie wszystko o tej sprawie w linkach napisane:

 

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/361217-chomik-policja-longpress.html

http://natemat.pl/94191,wydawca-podrecznikow-masowo-pozywa-uzytkownikow-chomika-internauci-sposob-na-biznes-sami-prowokuja-do-udostepnienia-plikow

 

Opisze wam nieco przebieg spotkania i to co się działo potem:

Policjant był prawdziwy radiowozem przyjechał, odznaka i wszystko było na szczęście bez nakazu bo pokusiłby się o komputer. 

Porozmawialiśmy (na kartce miał napisane wszystko: nick z konta, imię nazwisko rodziny i resztę pierdół typu wina za popełnione przestępstwo. Sprawdzili przy okazji rodzinę. Przesłuchał mnie, zadał mi szereg pytań dotyczących moich działań w ostatnim czasie w internecie, i czy dane jakie usłyszał na mój temat wcześniej się zgadzają. Zadał kolejne pytania na które odpowiadałem, i powiedział że w papierach jest coś o tym wydawnictwie i że jest furtka dogadać się z wydawnictwem od tych książek i oni odstąpią od oskarżenia polubownie.

Porozmawiałem z wydawnictwem i za to polubowne odstąpienie chcą 3500 czyli honorarium jak te kiedy pod przymusem sądu o złamanie praw autorskich bym zapłacił- czyli po prostu kara po procesach sądowych, czytałem gdzieś że za niezapłacenie rat grozi podwojenie całej kwoty. Jak dla mnie to poważna instytucja nie powinna być taka ostra w wydawaniu kar pieniężnych.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale kiedyś był zwyczaj że wzywali na komendę na składanie zeznań, sam byłem jak kupiłem procka na allegro od gościa co włamał się na konto i chciał wyłudzić kasę. Jakoś to wszystko takie śliskie....

wg mnie adwokat >>sąd >> pokazanie im środkowego palca bo dostaniesz z 500 zł kary po wyroku albo wcale nie założą sprawy, żadna ugoda i płacenie grubych pieniędzy frajerom szukającym łatwych pieniędzy.

Jak dostaniesz pismo idz do adwokata lub napisz im grzecznie ze nie czujesz się winny, nie masz takich pieniędzy i jeśli uważają że to wymaga interwencji prokuratury to czekasz na wezwanie na rozprawę.

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

tylko że z punktu technicznego jestem winny bo gdzieś czytałem, było napisane że opcja zachomikuj=udostępnianie bo inni mają do tego dostęp z naszego konta a w przeglądarce często występował nick mojego chomika jak wpisywali np jakąś grę i mogli wpisać ten podręcznik i znaleźć więc udostępnianie

Sam nic nie uploadowałem tylko klikałem opcje zachomikuj w celu zdobycia punktów na transfer a transfer się przydaje bo niektóre pozycje literatury czy filmów jest tylko tutaj. I właśnie ta opcja czyni pliki udostępnionymi dla innych według tego wydawnictwa czy prawa.

 

A nie wybieram rozprawy z tego względu że mogą udowodnić mi winę, ale swoim płaceniem tym ludziom osiągam to samo co po rozprawie ( - koszty sądowe). Także rozprawa na moją korzyść może mieć szanse 50:50 i musiałbym płacić dodatkowo do kary.

Edytowane przez FTT33310
Link to post
Share on other sites

a na jakiej podstawie ta firma wogole Cie sciga? Ma pelnomocnictwo? Jak Ci udowodnia ze ten chomik jest Twoj? Adres IP to nie jest imie i nazwisko, co juz zostalo przez wiele sadow stwierdzone, mozesz miec niezabezpieczony router wifi i ktos mogl sie podlaczyc i sciagac, ktos mogl Cie odwiedzic i u Ciebie sobie chomika wlaczyc itd. itp.

Link to post
Share on other sites

Jak zapłacisz to jesteś kolejny jeleń dopisany do ich listy.

Polecam podejść do sprawy poważnie czyli adwokat i sąd.

No chyba że Cię stać albo zrezygnujesz z wakacji dla jakiś cwaniaczków to ja się nie mieszam :)

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

jak chcesz to plac, a może sad da ci mniejsza kare, sformatuj dysk, wyczysc go i zasxyfruj, napisz do wydawcy ze wysyłasz im dysk celem dostarczenia dowodów co do Twojej winy lub nie, idz w zaparte ze to nie ty

 

Edytowane przez wars045
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wystarczy zniszczyć dysk . Dziwne że policja nie zabezpiecza dowodów hehe

Chociaż pliki są na Twoim koncie tylko ciekawe jak to się ma do tego że to jest dowód że to Twoje...

BTW masz oryginalnego windowsa?? :P

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...