Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://stargamer.pl/kotor-za-darmo/


12802781_488017704718513_936703137665797


http://star-wars.pl/grafika/2015/paz/sw_sith_lords_pl_37e74b8336bdc3b4b496b155a674aa5f.jpg

 

Tak na dobrą sprawę mogłaby to być bez większych problemów powieść należąca do Expanded Universe - jedyne, po czym można zauważyć, że należy do nowego kanonu to wtrącone kompletnie bez znaczenia ze dwa zdania o znanych z serialu Rebels Inkwizytorach, którzy swoją drogą są skrajnie idiotyczni, a sam fakt ich istnienia przeczy dosłownie wszystkiemu, co było znane do tej pory.

 

Fabuła nie rzuca na kolana - ruch oporu z planety Ryloth dowiaduje się o planowanej wizycie Palpatine'a i Vader'a i za pomocą sprzyjającego im imperialnego dowódcy rozwala gwiezdny niszczyciel. Sithowie salwują się ucieczką, a na powierzchni planety rozpoczyna się polowanie. Kto na kogo poluje jest oczywiście kwestią względną.

 

Wynik raczej łatwy do przewidzenia, całość czyta się jednak dość gładko i jak na moją pierwszą powieść disney'owskiego kanonu jest to dość przyjemny start.

 

Jako ciekawostka - w książce pojawia się pierwsza nieheteronormatywna postać Gwiezdnych Wojen. Jest to imperialna moff Delian Mors, która w przeszłości straciła żonę. Mała rzecz, a cieszy.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

1069840_10208417268409921_76598618919789

 

Pierwsza część trylogii, która jako jedna z niewielu serii starwarsowych komiksów była uwzględniana w fabułach książek.

 

Klon Palpatine'a, Luke po Ciemnej Stronie, bitwy w kosmosie, bitwy na lądzie, sporo Sokoła - całkiem sympatyczne wydawnictwo, ale rysowane dość specyficzną kreską - większość postaci za cholerę nie jest do siebie podobnych.

 

Rozbawił mnie ten fragment:

 

10415647_10208418804728328_8082404922698

 

Jedi, czy nie Jedi - każda babka leci na świecidełka :D


12805660_586241868210476_587729584019294


http://star-wars.pl/Tekst/grafika/2003/luty/pulapka.jpg

 

Książka, na którą dość długo polowałem, płacąc, gdy się to już w końcu udało, dwa worki złota i niebędące jeszcze nawet w planach własne przyszłe dziecko.

 

Właśnie zerknąłem na Allegro i oczywiście trwają właśnie dwie licytacje. W okresie, kiedy kompletowałem EU były dwie licytacje tej książki, ale w ciągu 6 miesięcy...

 

BTW - komiksy X-Wing osiągają równie kosmiczne ceny:

 

http://www.ebay.pl/itm/Star-Wars-Omnibus-X-Wing-Rouge-Squadron-Graphic-Novels-1-2-3-Dark-Horse-Comics-/331791982099?hash=item4d4057de13%3Ag%3AvH4AAOSwFNZW1cFU

 

Jedna z najlepszych powieść SW, jakie czytałem, ale do bardzo wysokiego poziomu Stackpole zdążył mnie już przyzwyczaić. Fabularnie jest tu wszystko, co w pozbawionych Mocy przygodówkach SW być powinno - pierdylion bitew kosmicznych, akcje wywiadu, romanse, spiski, zdrady, intrygi pałacowe, ucieczka z więzienia itd. itp. Start superniszczyciela klasy Executor, zakopanego od dekady pod powierzchnią Coruscant i związana z tym śmierć milionów istot - jako wisienka na torcie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

275px-Darkempireii.jpg

 

Ja rozumiem, że w komiksach obowiązują trochę inne reguły, ale starożytny Jedi, będący drzewem oraz statki kosmiczne na parę (!!!) to już naprawdę przegięcie. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wieczorem mamy drugie podejście do TFA. Strasznie ciekawi mnie, czy siedząc pod kołdrą, z piwem w garści, będę równie zadowolony jak 3 miechy temu w kinie.

Link to post
Share on other sites

Upadłem. 

 

 

12963810_10209736220186181_3333179600351

 

 

Proponujcie alternatywy. Garść z facebooka:

 

-Gałgan raz

-Huncwot pierwszy

-Łapserdak jeden

-Ancymon jeden

-Łobuz jeden

-Hultaj jeden

-Sowizdrzał przedni

-Ananas Primo

-Obwieś Najpierwszy

-Menda jedna

-Miglanc jedynka

-Nicpoń jeden

-Urwipołeć jeden

-Szatan z siódmej klasy

-Gagatek jeden

-Mąciwoda jeden

-Obwieś jeden

-Ladaco Pierwszej Wody

-Rumcajs jeden

-Hultaj pierwszy

-Rzezimieszek jeden

-Pierwszy szubrawca

-Rozrabiaka jeden

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...