Skocz do zawartości

Recommended Posts

pan profesor wstał, zasalutował i podając mi rękę powiedział "Cieszę się, że w końcu mogę Pana poznać komandorze". 

A kierowca autobusy wstał i zaczął klaskać  :)

Edytowane przez Lazer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurczę, nareszcie temat o mojej ukochanej serii.

Na "Nowej Nadziei" byłem w kinie w roku 1983 :o , oczywiście epizody V i VI też zaliczyłem niedługo po tym.

Chętnie będę tu zaglądał, tym bardziej, że nie miałem jeszcze książki w ręce, a wiem, że Nowaj czyta ja namiętnie.

Chciałbym poczytać, ale nie wiem od czego zacząć.

Dowiem się też pewnie w co pograć :)

Link to post
Share on other sites

 

 

w co pograć

 

KotOR 1 i 2 to pozycje obowiązkowe. Ze starszych rzeczy - Empire at War + dodatek Forces of Corruption - jak do tej pory jedyny udany RTS w uniwersum SW (Force Commander był poniżej krytyki, a Galactic Battlegrounds to nic innego, jak klon Age of Empires) i Rogue Squadron 3D - gierka bardzo już leciwa, ale swojego czasu zjadła mi kawał życia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak kiedyś interesowałem Star Wars'ami,to były czasy(jakieś 2 alta temu).Głównie zbierałem...lego związane z SW.O Jezu,ile ich ja miałem.Miałem około 30-40 różnych zestawów.Najdroższe mnie kosztowały koło 900zł :o.Pomyśleć ile ja miałem frajdy z zabawy i składania.Jeszcze zbierałem modele od deagostini,komiksy,figurki i gry(głównie na PSP).Mam nawet przyczepiony brelok lego do kluczy który przedstawia Boba Fetta.Właśnie co sądzicie o lego SW?

Edytowane przez PiterGames
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie znam nikogo, kto nie lubiłby LEGO ;) 

 

 

 

Bab'a Feta

 

Jako, że do SW podchodzę z odpowiednim namaszczeniem, za błędne pisanie nazw własnych będą nagrody ;) 


Wracając do gier - obecnie kończę Force Unleashed i nie jest źle - nie pamiętam już dlaczego kiedyś mi nie podeszła, ale dałem jej drugą szansę i był to dobry pomysł. Cholernie irytujący jest jednak ogranicznik do 30 kl/s - niestety to typowy port z konsoli.


Co do książek - nie ma jednej słusznej odpowiedzi na pytanie "Od czego zacząć ?". Jako, że jestem wielkim fanem KotOR'ów, genialnie czytało mi się trylogię Bane'a, ale jeśli lubisz Wojny Klonów to równie dobrze możesz zacząć od czegoś z tego okresu. Z racji wieku i oczywistego sentymentu do pierwszej trylogii, mógłbyś na przykład zacząć od trylogii Thrawn'a autorstwa Timothy'ego Zahn'a. Akcja rozpoczyna się 5 lat po bitwie pod Endor'em. Przeczytałem pożyczoną za dzieciaka, obecnie brakuje mi ostatniego tomu, aby być posiadaczem własnej - rewelacyjnie napisane, ale ciężko dostać w dobrej cenie.

 

Szybki rzut oka na Allegro i jest :) Stan taki sobie, ale cena bardzo korzystna.

 

http://allegro.pl/dziedzic-imperium-t-zahn-gwiezdne-wojny-i4452332726.html

Link to post
Share on other sites

Sam bym zbierał gdyby była kasa.

Wolę dzieciakom kupić City, lub Friends, bo te aktualnie uwielbiają.

O domki i Tiry, policjantów i złodziei to można się pozabijać ;)

Niemniej tatuś wpaja im pomału całą kulturę i otoczkę Star Wars, jeszcze dwa, trzy lata...

Póki co będę polował na figurki.

 

@Nowaj, dzięki raz jeszcze.

Edytowane przez gtr76
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dla mnie Star Warsy zawsze kojarzą się z wielkim megaboradem SWVI. To był 84rok. I pamiętam go bardzo dokładnie. Był to ręcznie wykonany mix Yansa i gwiezdnych wojen. W tamtych czasach pilak robił to z czego miał:))))

(Swoją drogą mam komplet skanów Yans)

 

SW to u mnie w domu religia. Nikt nie powie złego słowa, nawet pokręcona małża Sławomira czyli Ubecki Folksdojcz obejrzała wszystkie. Bardzo się cieszę na ten temat...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowaj,a ty zbierałeś te modele od deagostiniy czy teraz je kupujesz na lolegro?Bo za kubkami widzę,że je masz.Mi się udało zebrać tylko 35 modeli:(,bo na resztę hajsu nie miałem.Jeszcze chyba jeden pominąłem.A temacik,rzeczywiście ma swój potencjał.Mimo że już dawno przestałem interesować się SW,to wciąż mam do niego wielki sentyment.Ten temat pozwolił mi przypomnieć o mojej poprzedniej pasji.

Link to post
Share on other sites

W momencie jak wychodziły jakoś je przegapiłem. Jeden zamówiłem ze strony DA, a później trafiłem na ogłoszenie babki z Bydgoszczy, która posiada ich całkiem sporo i w ciągu paru najbliższych miesięcy będę je od niej systematycznie kupował. Wczoraj wieczorem nabyłem pierwszą partię, a przejazd rowerem, w obie strony, zajął mi niecały kwadrans :)

Link to post
Share on other sites

Tutaj jest niezły, chronologiczny spis książek SW. http://www.star-wars.pl/Tekst/91

 

Co do książek, również zacząłem od trylogii Bane'a - czytało się bardzo przyjemnie, pewnie podobnie jak Nowaj, właśnie ze względu na miłość do KotORów. Jak uporam się z książkami o Palpatine, to wrócę do Revana - książka na podstawie KotORa właśnie, jestem ciekaw jak to wypadnie zwłaszcza, że wyszła spod pióra Karpyshyna.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Odpalilem ostatnio emulator PS2 (pcsx2) i Star Wars: Bounty Hunter. Jezeli kogos nosi na gre akcji w swiecie SW z jetpackiem i miotaczem ognia, a rzyga juz seria Jedi Knight to polecam ;). Nawet Jango wyszedl im dobrze.

Edytowane przez sacredl
Link to post
Share on other sites

http://4.bp.blogspot.com/-i8gsu5_oYYI/U89VNHp2IPI/AAAAAAAAIrI/mIx8Vx6Gsz8/s1600/StarWarsVII-LindenArtwork-FanPoster_compressed%5B1%5D.jpg

 

Niektóre fan-arty są całkiem niezłe, ten akurat zadka nie urywa, ale bywają naprawdę świetne prace.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Po bitwie pod Endorem Nowa Republika jeszcze przez długie lata męczy się z imperialnymi niedobitkami, ale jakiś czas temu Disney ogłosił, że jako kanon zalicza jedynie filmy, przekreślając jednym ruchem wszystkie książki, gry i komiksy, więc równie dobrze możemy się spodziewać, że jako villain pojawi się Lindsay Lohan lub Miley Cirus.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...