Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak wlacze bfa4 na ultra karta troche bzyczy (nie piszczy) Jag gra sie wylancza to automatycznie cichnie (za zamknieta obudowa nieslyszalne ) czy to normalne czy jdnak nie powinno tak byc ?

Karta gtx 780ti

Ax860

Asus maximus hero VII

I7 4790k

Link to post
Share on other sites

Jak wlacze bfa4 na ultra karta troche bzyczy (nie piszczy) Jag gra sie wylancza to automatycznie cichnie (za zamknieta obudowa nieslyszalne ) czy to normalne czy jdnak nie powinno tak byc ?

Karta gtx 780ti

Ax860

Asus maximus hero VII

I7 4790k

1. Ciężko się czyta.

2. Karta podnosi zegary i posiada obciążenie to normalne że wentylatory zaczynają szybciej się kręcić.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że Twój zasilacz to corsair ax860 ? Najprawdopodobniej piszczą Ci cewki na karcie pod obciążeniem albo cewki w zasilaczu. Sam mam zasilacz od corsaira i wyje strasznie pod obciążeniem , zatem odpal bf 4 na ultra zdejmji klapę od budy przyłóż ucho i nasłu**** co tam bzyczy dokładnie. Według mnie tak być nie powinno ale może Tobie to nie przeszkadza.

Edytowane przez imbatman
Link to post
Share on other sites

Tak zasilacz to ax 860 od corsair , przykladalem ucho i jestem pewien w 100% ze to karta a nie zasilacz. Karta nie piszczy a bzyczy (tylko pod duzym obciazeniem) pytanie czy to normalne czy jednak zamieniac karte na nowa ?

A jak juz zamieniac to ile by to trwalo ? Czesci dotarly do mnie w piatek.

Link to post
Share on other sites

Dokladnie tak jak na filmiku , ktos kiedys oddawal do morele.net i wie jak to dziala. I czy musze oddac wszystko czy sama karte?

Dodam ze za niedlugo wyjezdzam i zalezy mi na czasie a jak to ma sie ciagnac tygodniami to szkoda zachodu , najwyej nastepnym razem oddam na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Kolejny co się wymądrza... modów nie rodzą, bo sami się sieją...

Gdybyś przeczytał regulamin to byś takich idiotyzmów nie wypisywał.

 

 

II. Wypowiadanie się na forum

 

8 Na Forum należy stosować się do obowiązujących zasad pisowni i stylistyki.

Jag, sie, wylancza, cichnie, jdnak

 

Co do problemu. Krata do wymiany. Od siebie polecę EVGA. Długa gwarancja, dobry serwis, [zależnie od wersji - dobre chłodzenie (referent lub ACX)].

Link to post
Share on other sites

Ta tylko ja wyjezdzam za niedlugo a jak karta nie dojdzie na czas to bede uziemiony, co do piszczenia narazie to zostawie moze samo przestanie ( i tak jest nieslyszalne z zamknieta obudowa). Dziala tez v-sync jak jest ON karta cichnie. Zobacze czy msi uwzglednia piszczeni jako wade fabryczna ale to juz na gwarancji i mozliwe ze dopiero na nastepne wakacje. Czytalem tez po forach ze te karty tak maja no ale wkoncu wydajac 2.5 tys oczekuje sie ciszy...

Link to post
Share on other sites

Sid a dokladniej mozna?

Ze byl juz taki 1 temat 20 lat temu nie znaczy ze bedzie on aktualny dzisiaj ... jak mozesz to wytlumacz oco chodzi z tymi cewkami czemu u niektorych je slychac a u innych nie.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie piszczą tak jak na filmiku (ale jednak) to wszystko w porządku. To bardzo częsty problem. Osobiście nigdy nie miałem karty, która nie piszczała, ale cóż, kwestia szczęścia. Jeśli piszczą tak jak na filmiku wyżej to do wymiany (chyba, że nic się w grach złego nie dzieje - nie ma dropów, zbugowanych tekstur itd.).

Link to post
Share on other sites

Cewki piszczą pod wysokim obciążeniem, moja 670 od gigabyte popiskuje jedynie przy Furmarku. Poprzednia 550Ti lubiła popiszczeć także przy bardzo wymagających grach.

Cewki nie piszczą, gdy karta nie jest piłowana. W 98% przypadków do szczęścia wystarczy włączyć v-sync.
Piszczenie cewek nie jest uznawane za wadę fabryczną, ani przyczynę potencjalnego zepsucia się karty, dlatego też rzadko kiedy jest to uznawane na gwarancji. Jeśli karta mimo piszczenia działa sprawnie, nie ma się czym przejmować.
Cewki mogą piszczeć w każdym modelu karty, choć często jest to przypadłością Gigabyte. Jeśli już trafisz na piszczący model, jest to z reguły na tyle ciche, że przy zamkniętej obudowie tego nie słychać.

Jednak przyznaję rację, że może to posiadacza takiej karty denerwować.
 

Link to post
Share on other sites

Ok u mnie karta jest nieslyszalna po zamknieciu obudowy (mozliwe ze stackowe wentylatory od h100i je zagluszaja...) w grach nie mam zadnych dropow fps wszystko hula jak powinno . Czyli wniosek jest jeden "luretka" ok mysle ze temat wyczerpany .

Link to post
Share on other sites

Już nie przesadzajcie z tymi cewkami - poprzednie 2 karty miałem trochę piszczące i przy dobrze wytłumionej budzie dało się z tym żyć. Poza tym ten problem jest dostrzegalny tylko w jakimś menu gry czy na filmiku przy loadingu gdzie mamy 200+ klatek. W grze przy około 60 to już trzeba się naprawdę postarać żeby piszczenie usłyszeć, nawet przy piszczącej karcie :)

Link to post
Share on other sites

Ja mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

 

Zaraz po kupieniu karty rozpocząłem standardowe katowanie. U mnie jest podobnie jak w sidowej 670tce. Karta popiskuje TYLKO podczas testu w Furmarku, gdy generuje duże ilości klatek. Jeżeli chodzi o gry to karta jest (na całe szczęście) cicha. Grając w Metro Last Light na ultra (temperatura 76-78 stopni i 99% mocy) - nadal cisza (poza wyjącymi wentylami hehe). Dalej. W starych tytułach, przy niektórych scenach wyskakiwało czasem 400/500 fpsów i nadal cisza. Powinny cewy cykać ale nie cykały. Nie wiem dlaczego.

 

Jeżeli karta piszczy tylko w benchu można dać sobie spokój. Jeżeli piszczy podczas pracy lub grania (nieważne czy katowana czy nie) to dla mnie jest to zwykły złom, którego trzeba się pozbyć. Zwłaszcza, że karta nie kosztuje 1000 zł. Jakby komar zapinał komara. Dźwięk jest irytujący i wkurzający. Koniec kropka.

Link to post
Share on other sites

Up ja bym ja zamienial ale za niedlugo wyjezdzam a czekac tygodniami nie moge na nastepne wakacje oddam ja na gwarancje jak sie uda to przyjma a jak nie to zostanie bo jest nieslyszalna za zamknieta obudowa. A teraz oddawac (10 dniowa) czekac na przelew potem zamawiac i czekac i czekac ... za malo czasu.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...