Skocz do zawartości

GTX780 Ghz edition piszczace cewki


Recommended Posts

Witam 


 


Właśnie przyjechała do mnie karta :


 


Gigabyte GF GTX780 Ghz edition i pod obciążeniem ( 3DMARk 11 , BF4 ) coś w karcie " piszczy " - terkocze 


czy to jest normalne , czy może produkt jest wadliwy 


 


moze juz ktos spotkał sie z tym problemem ?


 


 


 


 


Link to post
Share on other sites

Zdecyduj czy piszczy, czy terkocze. Jeśli piszczy to są to cewki i nic z tym nie zrobisz, jeśli terkocze, to możliwe, że uszkodzony jest wentylator - wówczas wysyłasz na gwarancję. Jeśli karta dopiero do Ciebie przyjechała to zawsze masz 10 dni na jej odesłanie, bez podawania przyczyn.

 

Jeśli mogę spytać to poza odgłosami jak się sprawuje ? W piątek zamówiłem taką samą i co 5 minut sprawdzam, czy czasem sklep już jej nie wysłał.

Link to post
Share on other sites

"Towar dostępny w 3 dni" - dzisiaj mija trzeci pełny dzień roboczy, bo zamówiłem w piątek po 18. Mam nadzieję, że z moją będzie wszystko ok. Z poprzednimi modelami WF3 nie miałem najmniejszych problemów.

Link to post
Share on other sites

Piszczeć w sumie każda piszczy. Posiadam trzecią kartę od Gigabyte. Wcześniej był GTX 460, który piszczał jak oszalały, ale na szczęście na aktualnym Radeonie jest dobrze. U Gigabyte zawsze tak chyba było, ale nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu chyba, że ktoś ma bardzo wyostrzony słuch lub na prawdę słabo trafił jeżeli chodzi o egzemplarz bo niektóre piszczą słabo, a niektóre mocniej.

Link to post
Share on other sites
Bawiłeś się w OC ?

 

zrobile jedna próbę

 

gpu +50

pam +100

 

http://www.3dmark.com/3dm11/7896219

 

temp 69 stopni 

wentyle 2050 rpm

 

 

 

Szansa, że przyjmą to na gwarancję jest tylko wtedy kiedy cewki na prawdę głośno piszczą i jest to denerwujące

 

 

boje sie ze jak ja zwoduje to piszczenie bedzie  denerwujące 

Edytowane przez szahi
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zapomnij włączyć V-Sync

Po co?

Żeby mieć input laga?

Wiesz jak działa v-sync na piszczenie cewek? Tylko w menu w grach gdzie generuje się ogromne ilości klatek to coś daje, bo najczęściej wtedy cewki piszczą. 

Link to post
Share on other sites

Mam dzisiaj wk**wa, więc wybacz ten ofensywny ton :P

 

 

A to nie zależy od monitora/TV?Z ciekawości pytam.

Wiadomo, zależy także od monitora (CRT nie mają opóźnienia na wejściu, a LCD tak, więc sprawdzając ich opóźnienie używa się właśnie monitorów z dupką). 

Jednak v-sync dodaje od siebie (jak dla mnie) duże opóźnienie synchronizuj te klatki.

Grając w FPS'y zawsze wyczuję włączonego v-synca, dla mnie jest to nieakceptowalne...

Dlatego zawsze wspominam o tym fakcie zanim komuś napiszę, aby włączył synchronizację.

Link to post
Share on other sites

W mojej 780 evga acx też piszczały cewki,właśnie gdy wchodziłem do menu w grze,o dziwo najbardziej dawało się to we znaki w ETS2.Drugą sprawą był ''terkoczący'' wentylator na poziomie 39%- 51% .Czytałem na forum evga,że to częsty przypadek w ACX.Zdecydowałem się na RMA kartę wysłałem bezpośrednio do evgi.Pisali,że wymienią,ale jak to się okaże w rzeczywistości,zobaczymy.Natomiast,kontakt ze wsparciem i podejście do klienta,godne pochwały.

Edytowane przez mayster23
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...