Skocz do zawartości

GTX770 v R9 280X


Recommended Posts

Cześć, brat składa kompa i wszystko już było wybrane (po zmianach zaleconych przez GRAABI-ego) wyglądało to tak:

Intel i5 4460 (lub i5 4590 - w zależności od różnicy cen)
Gigabyte GA-B85M-D3H
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
WD Blue 1TB (WD10EZEX)
Thermaltake Smart SE Modular 530W
R9 280X (interesują mnie modele: XFX 1000M DD Boost Edition, Gigabyte WindForce 3 OC - GV-R928XOC-3GD, MSI Gaming) - jednak z Gigabyte chyba zrezygnuje, bo ostatnio dość dużo problemów z ich kartami
Zalman Z3 Plus
Teraz jednak okazuje się, że mógłbym dostać MSI GTX770 N770 TF 2GD5/OC za jakieś 80zł więcej niż wspomniane R9. Czy warto? Jeśli nie to którego ze wspomnianych R9 brać (najlepsza wydajność karty i najlepsze chłodzenie)?
Link to post
Share on other sites

 

 

1. brak problemów z micro-stutteringiem 2. o niebo lepsza kultura pracy

nie pie.....głupot skoro nie miałeś z tymi kartami do czynień lub nie posiadasz 

posiadam 280x 0 problemów 

tutaj masz dobry test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-260x-r9-270x-r9-280x-test.html

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@wojciechpiwo

No tak, różnice są niewielkie i teraz na nowszych sterach te minimalne różnice się zmieniły. Dlatego mam dylemat, bo karty wydajnościowo są podobne, stery lekko to zmieniają. Pozostaje kwestia jakości, kultury pracy i sterów.

Tak przy okazji która z tych R9 byłaby lepsza? XFXa mogę dostać jakieś 60zł taniej od MSI, czyli ogólnie 140zł taniej od GTX770.

@ALL

Prosiłbym o sensowne wypowiedzi a nie walkę fanbojów.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Większa szyna u R9 280X + 3 GB mogą się przydać w przyszłości.

 

Dobą opcją jest kupno nawet R9 280 za 830 zł.Po OC nawet przegania R9 280X

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-radeon-r9-280-msi-3gb-ddr5-3-gry-i4415346189.html + 3 GRY gratis.Niezły deal.

 

Karta charakteryzuje solidną kulturą pracy + dobrze chłodzi kartę.

Link to post
Share on other sites

No to dobra, czyli R9 280X, tak? A jak sprawa wszelkich mikro przycięć? Bajka czy jednak występują?

Ponawiam też pytanie: XFX R9 280X 1000M DD Boost Edition (R9-280X-TDFD) vs MSI R9 280X Gaming OC

Giguś jednak odpada, bo sporo skarg na ich karty widać ostatnio w necie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bajka czy jednak występują?

mam kartę około 2 miesięcy  testowane gry bf4,grid 2,grid utosport ,callof duty ,wath dogs ,company of heroes II 

zero problemów z mikro przycięciami czy innymi duperszfańcami karta działa stabilnie 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mam kartę około 2 miesięcy  testowane gry bf4,grid 2,grid utosport ,callof duty ,wath dogs ,company of heroes II 

zero problemów z mikro przycięciami czy innymi duperszfańcami karta działa stabilnie 

 

Nie karm trolla. Na takich jest przycisk zgłoś.

Link to post
Share on other sites

@wojciechpiwo

Dzięki za wyjaśnienia. W necie bądź co bądź można przeczytać różne opinie.

@TOPIC

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Jak już pisałem, wybór padł na: XFX R9 280X 1000M DD Boost Edition.

Monitor też już wybrałem (Dell P2314H), myszkę i klawę też (Gigabyte Force K7 i Logitech G300).

Pozostaje sprzęt zamówić i sprawdzić jak się będzie sprawował.


Dobra jeszcze ostatnie pytanie:

Brać XFX R9 DD 280X R9-280X-TDFD czy dopłacić do wersji Black R9-280X-TDBD?

Link to post
Share on other sites

W podkręcanie nie mam zamiaru się bawić, komputer idzie dla brata. Zapytam jaka różnica cenowa i jak się dowiem to napiszę więcej.


Różnica to 80zł. Jeszcze jedna sprawa 280X DD ma zegar 850, boost 1000. Natomiast DD Black ma podane tylko 1080MHz, nie ma boosta czy jak?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...