Skocz do zawartości

Dlaczego książki z Heliona są takie drogie?


Recommended Posts

Myślę, że to jest odpowiedni dział :wariat:

 

Moje pytanie brzmi - dlaczego książki z Heliona są takie drogie?

Wchodzę sobie do empiku w celu zakupienia książki o Linuksie. Patrzę, patrzę - Biblia Linuksa Ubuntu - ponad 100zł :wariat: No fakt -książka ma swoje ok. 500 stron.

Patrzę na ciut chudszą (250 stron) i kosztuje aż 50zł.

 

Patrząc na lektury szkolne to Lalka (dla tych co się cie znają jest gruba) kosztuje 15zł.

 

Dlaczego tak jest?

Link to post
Share on other sites

Mam książkę o Photoshopie CS2 i zapłaciłem za nią 120 złotych, na samym początku wydania. Otrzymałem w zamian obszerne tłumaczenia opcji, prowadzenie użytkownika po programie za rączkę, do tego był to język zrozumiały dla zwykłego użytkownika. Do tego wszystkiego dochodzi renoma firmy, kupując ich produkty wiesz, że otrzymujesz to czego oczekujesz :wariat:.

Link to post
Share on other sites

Owszem, moja ksiazka do fonetyki ladnie wyglada na polce. 200 stron i tyle samo zlotych. Sprowadzana z zagranicy.

 

Ksiazki z wiedza specjalistyczna zawsze sa drogie. Poza tym - wydawnictwo. Sprobuj tanio kupic slownik czy podrecznik LONGMANA do angielskiego - marzenie.

Link to post
Share on other sites

gogo3000 dokładnie , tego typu publikacje to jak swego rodzaju kurs np. photoshopa

(a nie powieść sensacyjna) za który płacisz odpowiednią cenę.

przecież później prawdopodobnie wykorzystasz to do celów zarobkowych, czyż nie ?

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Nie do końca. Jest cena jest wartością wypadkową wielu czynników. Płacisz za jakość druku/papieru/okładki, zawartość merytoryczną, renomę wydawnictwa oraz brak realnej konkurencji :wariat:

Link to post
Share on other sites

Czyli wszystkie książki wartościowe są drogie, a te niewartościowe są tanie :wariat:

No bez przesady, przecież na cenę książki ma wpływ wiele czynników: nakład, rodzaj wydawnictwa, oprawa książki itp.itd.

swoją drogą ostatnio widziałem świetnie wznowione opowiadania Lema, w cenie ok.30 zł,

a chyba nie powiesz mi że są bez wartości ? :hahaha:

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, czy lektury to są takie rozrywkowe książki.

 

Sam druk nie jest aż taki bardzo drogi. Zrobienie matryc to 1000-2000 zł, a potem to już tylko koszta materiałów. Z tego, co widziałem, to te biblie są drukowane na zwykłym papierze (lepszy jest papier chamois). Zapłacą trochę grafikowi za połamanie tekstu, autorowi i tyle. Po prostu ustalili sobie takie ceny. Sklep też ma swoją marżę. Tak samo hurtownik.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...