Skocz do zawartości

[MULTI] The Elder Scrolls - seria


Recommended Posts

Masz jakieś bugi.

 

"Gildia magów" (a właściwie Akademia) znajduje się w Zimowej Twierdzy (czy czymś takim). Tam nie ma żadnej bramy. Podchodzisz do mostu i zaczepia cię jeden z magów (kobieta). Rozmawiasz z nią, musisz przejść test, i wchodzisz.

 

A do odpowiedniego domu wszedłeś? Dla mnie podstawową zaletą własnego domu jest skrzynia, w której można gromadzić skarby.

Link to post
Share on other sites

warto sie skupić na jednej klasie czy nawet można tylko na jednej? Jeśli tak to gdzie są miejsca dla klas - odpowiedniki Akademii magow dla innych profesji.

 

Jak chcesz. To jest RPG. :) Nikt cię tutaj nie ogranicza.

 

Jak kupić dom w Białej Grani albo gdziekolwiek?

Idziesz do zarządcy i kupujesz. W Białej Grani musisz udać się do Smoczej Przystani, pomóc pokonać smoka i możesz kupować.

Link to post
Share on other sites

Domy są fajne. Też trzymacie wybrane przez siebie książki na regałach do tego przeznaczonych? Do skrzyni chowam materiały kowalskie i kości oraz łuski smoków, liściki do jednej szuflady, przy łóżku zaś trzymam pieniądze, tak żeby nie nosić wszystkiego ze sobą ;) Brakuje tylko piwnicy, do której mógłbym wrzucać sterty broni i pancerzy, których nie mam komu sprzedać w danej chwili. W Oblivione zawaliłem tym sobie cały pokój. Jednego mi brakuje - możliwości tworzenia strzał, albo jeszcze ich nie odkryłem. Jedna krasnoludzka strzała to aż 10 szt. złota, zaś inne gryzą mi się z pancerzem i bronią :P

Link to post
Share on other sites

No to ja mam moment w który granie traci powoli urok. Wprawdzie "fabuła związana ze smokami" jeszcze trwa, to jeśli chodzi o władzę w Skyrim już chyba wszystko zostało powiedziane. Nawet wziąłem ślub z Carol :) I mamy sklepik :) i Carol nazywa mnie swoim kochaniem i zarabia dla mnie 100 Sepimów na dobę - taki Ciekawy smaczek. Same smoki wyzwaniem nie są, z resztą zdobycie fortu z 20-30'tką humanoidalnych nieprzyjaciół również - praktycznie padają na hita, ale Olbrzymy i Mamuty... do nich wciąż czuję respekt, jeszcze żadnego nie posłałem do otchłani.

 

Nie wiem co teraz będę robił, chyba pobawię się w kowala - jestem dopiero na poziomie wyjątkowych krasnoludzkich przedmiotów, a tymczasem w skrzyni czeka całkiem pokaźna kolekcja smoczych łusek do przerobienia. Krzyki zaś to taki bardziej dodatek efekciarski - 3 strzały z łuku, 2 hity półtoraręczniakiem - i smok krzyczy, no to niech ma, też mu mogę odkrzyknąć, ale słabe ma to efekty, tylko wygląd fajnie.

 

Mam niestety także problemy, głównie w Wichrowym Tronie. Nie mogę ukończyć jednej misji związanej z zabójstwem, oraz nie mogę udekorować swojego domu, a szkoda bo to spora chata w ładnym stylu. Czego mi brakuje? Wolałbym zjednoczyć Skyrim pod swoim sztandarem, niż walczyć dla jednej z frakcji - ani jedna ani druga nie jest moim zdaniem do tego odpowiednia. Ogólnie miałem spory problem po czyjej stanąć stronie.

 

Gra jest fajna, ma swoje wady i błędy, ale oceniam ją bardzo pozytywnie. Ja popełniłem pewien błąd - trochę źle się wziąłem za kolejność zadań - teraz będąc herosem powalającym smoki latam na posyłki dla jednej z gildii i dziwnie to wygląda.Ale ciężko jest się wspinać po szczeblach wszystkich wątków w jednakowym tempie - zacznijmy od tego, że nigdy nie wiemy czy jeśli nie zrobimy czegoś dla jednej frakcji nie przekreśli to naszych dokonań u drugiej.

Link to post
Share on other sites

Uff wreszcie wyleczyłem się z wampiryzmu, ile z tym problemów było, jak kupiłem czarny kamień duszy, odpowiedni czar do napełniania i napełniłem duszę to to dziadostwo się tak rozwinęło, że nie mogłem się zbliżyć na km do ludzi bo już mnie chcieli zabić, Musiałem się skradać po osadach, włamywać i pożywiać się, w sumie podczas tej zabawy rozważałem czy zostać wampirem, gdyby nie ta wrażliwość na ogień pewnie bym został. No ale wreszcie się uleczyłem i mogę wykonywać dalej questy.

Link to post
Share on other sites

To może spróbuj morrowinda z overhaulem - poprawiona grafika. Naprawdę polecam Morka ;p

Problemem nie była grafika, bo grałem w to na kalkulatorze z rok po premierze. Po prostu mi ta gra nie pasowała. Idę, patrzę, a tu gigantyczny robal, na którym można podróżować. WTF? I wyłączyłem.

 

No to ja mam moment w który granie traci powoli urok. Wprawdzie "fabuła związana ze smokami" jeszcze trwa, to jeśli chodzi o władzę w Skyrim już chyba wszystko zostało powiedziane. Nawet wziąłem ślub z Carol :) I mamy sklepik :) i Carol nazywa mnie swoim kochaniem i zarabia dla mnie 100 Sepimów na dobę - taki Ciekawy smaczek. Same smoki wyzwaniem nie są, z resztą zdobycie fortu z 20-30'tką humanoidalnych nieprzyjaciół również - praktycznie padają na hita, ale Olbrzymy i Mamuty... do nich wciąż czuję respekt, jeszcze żadnego nie posłałem do otchłani. Nie wiem co teraz będę robił, chyba pobawię się w kowala - jestem dopiero na poziomie wyjątkowych krasnoludzkich przedmiotów, a tymczasem w skrzyni czeka całkiem pokaźna kolekcja smoczych łusek do przerobienia. Krzyki zaś to taki bardziej dodatek efekciarski - 3 strzały z łuku, 2 hity półtoraręczniakiem - i smok krzyczy, no to niech ma, też mu mogę odkrzyknąć, ale słabe ma to efekty, tylko wygląd fajnie. Mam niestety także problemy, głównie w Wichrowym Tronie. Nie mogę ukończyć jednej misji związanej z zabójstwem, oraz nie mogę udekorować swojego domu, a szkoda bo to spora chata w ładnym stylu. Czego mi brakuje? Wolałbym zjednoczyć Skyrim pod swoim sztandarem, niż walczyć dla jednej z frakcji - ani jedna ani druga nie jest moim zdaniem do tego odpowiednia. Ogólnie miałem spory problem po czyjej stanąć stronie. Gra jest fajna, ma swoje wady i błędy, ale oceniam ją bardzo pozytywnie. Ja popełniłem pewien błąd - trochę źle się wziąłem za kolejność zadań - teraz będąc herosem powalającym smoki latam na posyłki dla jednej z gildii i dziwnie to wygląda.Ale ciężko jest się wspinać po szczeblach wszystkich wątków w jednakowym tempie - zacznijmy od tego, że nigdy nie wiemy czy jeśli nie zrobimy czegoś dla jednej frakcji nie przekreśli to naszych dokonań u drugiej.

Olbrzyma łatwo zabić z zasadzki z łuku. Jak podejdzie, to go zamrażasz krzykiem, czekasz aż spadnie na dół, i dalej z łuku.

Mamuta z łuku, jak podejdzie, to ten krzyk, który wzywa zwierzęta na pomoc na niego i dobijasz.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Witam:) Mam pytanko bo nie wiem czy dobrze zainstalowalem trzy mody ze stronki http://www.skyrim.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=231&func=select&id=32. a mionowicie chodzi o mod poprawiajacy tekstury i shadery, mod poprawiajacy niebo noca i mod poprawiajacy ogolny wyglad twarzy. dlatego mam trzy pytania:

 

1) Czy po sciagnieciu i rozpakowaniu plikow z modami katalogi nalezy przekopiowac do glownego folderu "skirim" gdzie znajduja sie wszystkie pliki gry czy do folderu "Data" ?

 

2) Czy w rozpakowanych katalogach modow moge zmieniac ich nazwy bez wplywu na poprawne dzialanie moda? np d3d10 (katalog gdzie znajduja sie pliki do moda) i zmienic mu nazwe na "testuresmod" i przekopiowac caly folder w odpowiednie miejsce. Moge toz robic czy musi byc oryginalna nazwa?

 

3) Z jakiego directx korzysta SKYRIM 9 czy 10? bo nie wiem czy przegrywac plik d3d10 czy d3d9 ?

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.:)

Link to post
Share on other sites

Gierka jest fajna.

Świat jest duży i szczegółowy (choćby latają motyle , które możesz złapać :P ) . Postaci jest sporo.

Ich kreowanie jest całkiem ciekawe , ponieważ jest sporo możliwości ich wyróżnienia itp . Powiedzmy elf-> facet,kobieta itp a potem przechodzisz do kreowania rodzaju włosów , brwi , twarzy , ust , nosa , ich koloru itp .

Spodobał mi się system walki :P . Łuk , miecz , magia - przetestowałem je a mam dopiero 2 lvl.Świat gry jest duży i na początku aż się zdziwiłem bo grając zaatakowało mnie kilka nekromantów , bandyci , widziałem myśliwych , rybaka , czarodziei itp

Polskie tłumaczenie nie jest złe . To tylko tyle . Na razie mam 2 lvl i 106 minut gry za sobą :D

Edytowane przez Darkness
Link to post
Share on other sites

Problemem nie była grafika, bo grałem w to na kalkulatorze z rok po premierze. Po prostu mi ta gra nie pasowała. Idę, patrzę, a tu gigantyczny robal, na którym można podróżować. WTF? I wyłączyłem. Olbrzyma łatwo zabić z zasadzki z łuku. Jak podejdzie, to go zamrażasz krzykiem, czekasz aż spadnie na dół, i dalej z łuku. Mamuta z łuku, jak podejdzie, to ten krzyk, który wzywa zwierzęta na pomoc na niego i dobijasz.

Kolego, ja nie jestem jakąś łajzą, która musi się uciekać do takich metod :D W grę wchodzi tylko otwarta walka, przeciwnik, ja i broń do walki w zwarciu ;)

 

Wiem, że przesadzam, ale nie lubię tej całej magi, łuków i tym podobnych śmiesznych zabawek dobrych dla lasek :P

Link to post
Share on other sites

Ja gram na 8800GT i 2500k na low i grafa i tak jest niezła :P.

Gra wciąga , ma bardzo fajny świat.

Grasz a tu nagle jakieś odgłosy. Patrzysz w niebo a to hałasuje stado ptaków.

Grałem 106 minut a już zaatakowali mnie jacyś magowie , widziałem rybaka , handlarzy , nekromantów , myśliwego itp

Link to post
Share on other sites

Kolego, ja nie jestem jakąś łajzą, która musi się uciekać do takich metod :D W grę wchodzi tylko otwarta walka, przeciwnik, ja i broń do walki w zwarciu ;) Wiem, że przesadzam, ale nie lubię tej całej magi, łuków i tym podobnych śmiesznych zabawek dobrych dla lasek :P

Często naciskasz F9? :D

Gram wojakiem, mam do wykonania zadanie z Gwiazdą Azury. Ktoś ma jakiś sposób na zabicie maga w Gwieździe? Robi ze mnie miazgę, zanim do niego dobiegnę.

Link to post
Share on other sites

Ja gram na 8800GT i 2500k na low i grafa i tak jest niezła :P.

Jak to możliwe, że ja gram na HD3870 (słabsze od 8800GT) i na C2D (słabsze od 2500 - jak by ktoś nie wiedział :P ) na high i jest płynnie?

 

Często naciskasz F9? :D

a jaka akcję wykonuje ten przycisk? 8)
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Do tych co graja dluzej. Jest mosliwosc malzenstwa miedzy ta sama plcia?

 

Jezeli nie to jak sadzicie. Przejdzie manewr ze zmiana plci i wziecie malzenstwa i po tym wrocenie do tej plci co sie na poczatku gry wybralo. Bo gram kobita, a mazy mi sie malzenstwo z Łowczynią Aelą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...