Skocz do zawartości

GTX 780ti gaming 3g problem. Komp się wyłączaa


Recommended Posts

Zarówno z tymi ze stronki jak i tymi z płyty. Tuż przed wyłączeniem się komputera zasilacz nieźle syczy/piszczy i się wyłącza. Przed włożeniem kart (2 jak i jednej) komp chodził przez pewien czas na integrze z i7 4770k. Wcześniej w środku były dwa referencyjne gtxy 780

Link to post
Share on other sites

Znaczy to był kabel PCi dołączony do zasilacza. czerwone wejście 6 pin do zasilacza podpinam a dwa 6+2pin wchodzą w kartę


Niestety nie mam takiej możliwości. Martwię się iż jest to uszkodzony zasilacz. Zaraz wrzucę zdjęcie kabla konkretnie którym podłączyłem kartę


6fiz.jpg
uo


W skrócie jeszcze. Włączam gre: zasilacz pierdzi, wyłączam: przestaje.

Link to post
Share on other sites

To jest PSU 850W GOLD/ 950W Silver - ma tryb turbo. Taka jednostka z palcem w zadku poradzi sobie z tymi kartami po srogim OC, więc z pewnością menu w WD ja zabija - seems legit.

Skorzystaj z watomierza zanim zaczniesz się mądrzyć :>

W menu zakładając, że jest wyłączony v-sync obciążenie jest identyczne jak podczas rozgrywki i na moim zestawie oscyluje w granicach 270-300W na nie podkręconej karcie graficznej. GTX780Ti zje jakieś 30-50W więcej stosunku do zwykłego GTX780.

Jedno jest pewne, że ten zasilacz powinnien bez problemu dawać sobie radę z takim zestawem. Podejrzewam, że jest uszkodzony a zabezpieczenie zasilacza restartuje go przed zbyt dużem prądem wyjściowym.  

Identycznie zachowuje się zasilacz, który nie daje rady ze zbyt dużym obciążeniem.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem już czy zwracać kartę, czy zasilacz na gwarancję dawać


Nie wiem też czy to ma znaczenie ale gdy komputer działał na integrze z i7 4770k (to jest intelhd4600 bodajże) to wszystko działało ok. Outlasta też się dało uruchomić i nie było problemów żadnych pisków szumów itp tak samo daylight się uruchamiał. Więc nie jest to wina grafiki?

Link to post
Share on other sites

Nie mam jak i skąd. Pozostaje kupić taki sam zasilacz ;/


http://www.komputronik.pl/product/205890/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_RM_750W_80PLUS_GOLD_modularny_ATX_wiatrak_135mm.html

Czy ten zasilacz starczy do obu tych grafik, podkręconych?

Edytowane przez Łukasz9365
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...