Skocz do zawartości

problem ze spadkami fps w grach


Recommended Posts

Witam, otóż w zeszłe wakacje zakupiłem komputer(i5 3470/gtx 760/8gb ram/wd black 1tb) i mam problem, ponieważ w grach takich jak lol, fifa, bf3 dość często zdarzają się spadki fps. Zaczęło się to gdzieś tak na początku tego roku. Gry kupiłem ten komputer wszystko śmigało jak marzenie. Nie wiem, co jest tego przyczyną, może pasta na procka, bo jeszcze nie wymieniłem :/

Dodam, że gram w rozdzielczości 1680x1050

Edytowane przez oskiro
Link to post
Share on other sites

Czy Vsync w ustawieniach karty masz wyłączone? Jeśli nie to wyłącz.Sterowniki najnowsze do karty.Czy aktualizujesz system (jaki) ? Może też być tak,że coś włącza się w komputerze i obciąża dodatkowo. Pasta być może ale najpierw sprawdź temperatury procesora w obciążeniu. Temperatury karty też...Dużo sprawdzania przed Tobą.Bez pewnych danych trudno coś poradzić...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyże jjarrino napisał przyczyn może być wiele. Najprostrze wyjście to postawić windozę na nowo. Jeśli przyczyny są takie same to proponowałbym sprawdzanie temperatur proca jak i grafiki. Łatwiej jest zdiagnolizować usterke jak cos już pier... niz na działajacym kompe. Przetestuj pamięci, a może po prostu za wysokie detale jak na najnowsze gierki, to spadki będą bo wiadmo to tylko PC :D. Dasz radę to naprawić tylko pomyśl po męsku sam a znajdzie się przyczyna. Pozdrawiam i bez urazy kolego

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Vsync cały czas mam wyłączone, sterowniki do karty najnowsze, system win 7 enterprise.

Mam pytanie, jak sprawdzić temperatury procesora i karty (nigdy tego nie robiłem)?

 

a może po prostu za wysokie detale jak na najnowsze gierki, to spadki będą bo wiadmo to tylko PC :D

raczej nie, na początku wszystko śmigało jak marzenie, a poza tym i tak gram na trochę niższych niż optymalne według programu nvidii 

Link to post
Share on other sites

HWiNFO 64. Po wgraniu włączysz program i następnie jakąś grę.Po jakimś czasie odczytasz w tabeli

minimalną,maksymalną i średnią temperaturę różnych podzespołów.Do grafiki również Furmark.....To są programy darmowe.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...