Skocz do zawartości

Wybór pamięci ram pod i5 4670k


Recommended Posts

Witam.

 

Postanowiłem wymienić RAM który aktualnie mam w budzie (goodram 2gb ddr3 1333 cl9)x4. Reszta mojego sprzętu to:

intel i5 4670k

gtx 780

asus maximus hero VI

corsair tx650w

 

zastanawiam się nad tymi, http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/ jednak martwi mnie że pracują one w 1,65v. Co o nich myślicie? Macie inne propozycje? Komputer przede wszystkim służy do grania a mój budżet wynosi +/- 400zł.

Edytowane przez aunshi
Link to post
Share on other sites

A ja polecam najpierw sprawdzić listę pamięci obsługiwanych na stronie producenta płyty.Ewentualnie posłużyć się informacją od innego właściciela takiej samej płyty....

 

Memory

4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2600(O.C.)/2500(O.C.)/2400(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)

/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1800(O.C.)/1600/1333 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory

Dual Channel Memory Architecture 

Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs. 

* Refer to www.asus.com for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).

 

Ta płyta obsłuży praktycznie wszystko...

Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

sorry za offtop, ale mój zestaw będzie bardzo podobny do kolegi (różnice - zasilacz XFX XTR 550W, płyta Asus Maximus Extreme VI) więc chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu :P

Zastanawiam się nad pamięcią Kingston'a HyperX Fury - do wyboru jest taka z opóźnieniami CL9 i taktowaniem 1333 MT/s oraz w podobnej cenie CL10 z taktowaniem 1600MT/s lub 1866MT/s.

Która będzie lepsza? Kierować się bardziej opóźnieniami czy transferami?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ta płyta jest strasznie nieopłacalna,lepiej załóż swój temat w ZK.

 

2 sprawy:

- dlaczego nieopłacalna? (jeśli chodzi o cenę, to udało mi się kupić ją za 50zł więcej niż Hero VI na półce sklepowej)

- pewnie wyjdę na zupełnego forumowego nabza, ale co tam :D co to jest "ZK"? :P

Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu jeśli można. Również poszukuje ram tylko nie pod I5 4670k ale pod I5 4690k. Wielu ludzi, również na tym forum poleca Cruciale Ballistix, ale z racji ograniczonych funduszy decyduje się obecnie na 4GB, a kolejne 4GB dokupię później.

 

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-4gb-1600mhz-cl8-1-35v-dimm-low-profile-blt4g3d1608et3lx0ceu-647447/

 

Czy te będą odpowiednie? Wyglądają kusząco, 1600MHz, CL8 i 1,35V...

 

EDIT: Właśnie zauważyłem że zrobiłem odkop :/ 

Edytowane przez Voyciechu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To i ja się podepnę :). Mam obecnie 2x4GB Vengeance PRO 2133 ustawione na sztywno jak na razie na 1600 przy 1.5v 9-9-9-27, ostatnio zobaczyłem na YT o jeden film za dużo i chodzi mi teraz po głowie dokupienie takich kości:

http://www.morele.net/pamiec-avexir-core-ddr3-2133-cl11-8gb-avd3u21331104g-2cir-638755/

Czy nie pogryzą się z moimi corsarzami? Sprzęt w sygnaturce
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...