Skocz do zawartości

Karta do 1500-1600zł


Recommended Posts

Dla mnie 1600zł to bardzo duża kwota i uważam że można mieć wymagania, co do gtx780 to jest słabszy od r9 290x i droższy więc go nawet nie biorę pod uwagę

Rozważam dwie możliwości:

1.http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=60054 R9 290 TRI-X + 3 Gry 1499zł ( Te 3 gry mogę sprzedać więc wydam mniej)

2. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=60188 R9 290X WF3 1599zł

Czy TRI-X można podkręcić mniej więcej do poziomu tego R9 290X?

@BuryZenek nie ma tam gier które mnie interesują.

Nie wiem czemu  uparłeś się na GTX 780 skoro jest słabsza od R9 290 TRI-X i do tego droższa od R9 290x :menda:

Edytowane przez daniel1995
Link to post
Share on other sites

W sumie możesz sprzedać, choć ja bym sobie je zostawił bo dobre gry mozna mieć, chyba, że ściągasz z torrentów bądź nie interesują cie te tytuły. Ja bym brał 290x /780, ale wybór nalezy do ciebie :)

 

sam za 2 tyodnie będe miał podobny wybór ale chyba kupię gorsza grafikę a na nowy rok 880gtx.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Bez obaw mogę ci opowiedzieć :D a co do fotek to widać głównie kolorystyczne zmiany, jak miałoby to być porównanie to ja preferowałbym te same miejsce a nie spoglądanie z różnych miejsc :D

Gigabyte to ogólnie szmelc nie ważne czy od AMD czy NV ;D

 

 

Gigabyte ma wydajne chłodzenie WF3 ale piszczące cewki... (choć nie wiem czy nie zdarzają się tylko w radeonach)

Nie zgodzę się z wami. Piszczące cewki zależą od sztuki. Znajdzie się masa ludzi, którzy posiadają gigabyte i nigdy nie mieli takiego problemu. Poza tym można reklamować (wymienić) jeżeli piszczy na inną, a w końcu trafi sie na "nie piszcząca"

Szmelc to też raczej nie jest. To że jest trochę tańsza nie znaczy, że słabsza. Sam posiadam GTX 460 od gigabyte od 4 lat i nie uświadczyłem z nim żadnego problemu. Temperatury również ok.

 

Pamiętajmy, że R9 290x i 290 nie działają na tym samym rdzeniu jak jest w przypadku r9 270/270x. Oczywiście można próbować podkręcać r9 290 do  modelu z X-em, ale R9 290x możemy podkręcić do jeszcze mocniej

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No wiadomo że można podkręcić, tylko ważne żeby karta trzymała przyzwoite temperatury.

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,11.html

Wg tego testu temperatury są spoko bo 84 stopni w tescie, a 77 w wymagających grach.

Kręci się też dość ładnie stockowo 1000/5000, po oc 1189/6184 {wiadomo że to zależy od sztuki }

Wydajnościowo to coś pomiędzy Titanem , a GTX780TI.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z wami. Piszczące cewki zależą od sztuki. Znajdzie się masa ludzi, którzy posiadają gigabyte i nigdy nie mieli takiego problemu. Poza tym można reklamować (wymienić) jeżeli piszczy na inną, a w końcu trafi sie na "nie piszcząca"

Szmelc to też raczej nie jest. To że jest trochę tańsza nie znaczy, że słabsza. Sam posiadam GTX 460 od gigabyte od 4 lat i nie uświadczyłem z nim żadnego problemu. Temperatury również ok.

 

Pamiętajmy, że R9 290x i 290 nie działają na tym samym rdzeniu jak jest w przypadku r9 270/270x. Oczywiście można próbować podkręcać r9 290 do  modelu z X-em, ale R9 290x możemy podkręcić do jeszcze mocniej

Muszę cię zmartwić ;) mój znajomy ma Radka R9 280X z piszczącymi cewkami ;) od gigabyte'a właśnie, nie uznali mu gwarancji ;) dlatego ja bym nie ryzykował i w Asusy szedł ;) lub Sapphiry 

Rdzeń jest ten sam ma tylko zablokowane jednostki które w referentach bez problemu dało radę odblokować ;) powtórka z 7950 i 7970 a ta logika że z Xem lepiej się podkręci to chyba z du*y wyciągnięta że tak powiem, bo przed chwilą pisałeś że sztuka dla sztuki :D zresztą 290X mocniej się grzeje więc w większe OC powątpiewam ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Rdzeń jest ten sam ma tylko zablokowane jednostki które w referentach bez problemu dało radę odblokować

 

Taki szpec od Radków, a takie głupoty wypisuje. 

 

W 290 jest Hawaii PRO, w 290X - Hawaii XT. Dwa różne rdzenie. W początkowej fazie, ze względu na niedobór rdzeni PRO, w niektórych partiach 290-tek montowano częściowo zablokowane rdzenie XT, ale były to jedynie referenty Vertex'a i XFX'a.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie jestem już specem od radków odkąd się użeram z zielonym gównem ... widocznie mam stare informacje tyle że co do OC i tak na korzyść 290tki mniejsze temp. 


A jednak cofam ;) znalazłem że odblokowywano większość referentów ;)


HIS PowerColor i XFX


http://www.overclock.net/t/1443242/the-r9-290-290x-unlock-thread

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

 

 

większość referentów

 

Nie wiedziałem o HIS'ach (opisany jeden przypadek) i PC. Nie nazwałbym tego nawet większością producentów, a co dopiero większością kart. Tak jak napisałem wcześniej - dotyczyło to jedynie pierwszych partii. 290 i 290X mają z założenia różne rdzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

To weźmy na przykładzie takiego BFa ;) wyjaśnij mi dlaczego obraz był płynniejszy na 7970 niżeli na jednej 780tce ;) mimo dużej różnicy klatek ;)

 

Chyba Ci się coś pomyliło kolego. :>

W DX11 na Radeonach obraz bez v-sync strasznie rwie i czas renderowania klatek w ms jest znacznie większy niż na nv a to oznacza gorszą płynność.

Pograj sobie z włączonym rendergraph to zobaczysz jak wygląda renderowanie klatek na nv i amd. 

Miałem R9 280X a obecnie mam GTX780. różnica jest kolosalna na korzyść NV.

Link to post
Share on other sites

Chyba Ci się coś pomyliło kolego. :>

W DX11 na Radeonach obraz bez v-sync strasznie rwie i czas renderowania klatek w ms jest znacznie większy niż na nv a to oznacza gorszą płynność.

Pograj sobie z włączonym rendergraph to zobaczysz jak wygląda renderowanie klatek na nv i amd. 

Miałem R9 280X a obecnie mam GTX780. różnica jest kolosalna na korzyść NV.

Nic mi się nie pomyliło ;) używam NV na co dzień wiem jakie są jej wady ;) więc takie "testy" na czas renderowania klatki też są raczej guzik warte, zważywszy na to jak nv zachowuje się w grach ;) w porównaniu do mojego 7970 jest tragedia ;)

a btw. Tomb Raider nie działa ;) wgl przynajmniej u mnie i nie jest to wina gry, zakładam że sterowników.

Jeżeli nie zależy nikomu na physx to radek jak najbardziej a wszystkie tego typu gadanie "że na nv płynniej" można włożyć między bajki chyba tylko w jednej grze nie można się przyczepić Crysis 3 ;) a reszta to katorga 

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Nic mi się nie pomyliło ;) używam NV na co dzień wiem jakie są jej wady ;) więc takie "testy" na czas renderowania klatki też są raczej guzik warte, zważywszy na to jak nv zachowuje się w grach ;) w porównaniu do mojego 7970 jest tragedia ;)

Guzik warte to jest Twoje "amatorskie"  podejście do tematu. Jak się ktoś nie zna to takie klopsy wali...  :>

Zacznij sprawdzać odpowiednimi narzędziami do pomiaru renderowania klatek. Programy nie kłamią co zresztą można w łatwy sprawdzić

 

a btw. Tomb Raider nie działa ;) wgl przynajmniej u mnie i nie jest to wina gry, zakładam że sterowników.

Jak masz syf w sterach to nie ma się co dziwić. 8-)

W Tomb Raider testowałem wszystkie dostępne sterowniki NV, które wyszły od lutego 2013r i na każdych gra działa.

zważywszy na to jak nv zachowuje się w grach ;) w porównaniu do mojego 7970 jest tragedia ;)

W jaki sposób do tego doszedłeś Sherlocku? czym sprawdziłeś? :> I w jakich grach?

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wybór karty do 1600zł to tak:

 

wykorzystując cały budżet bierz GTX 780, tańszą alternatywą i równie wydajną dla tej karty jest R9 290, którego upolujesz już za 1200zł - karta będzie miała kilka miesięcy czyli prawie nówka

Edytowane przez MaCiuŚ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sapphire nadal będzie najlepszym wyborem ;) ludzie piszą na forach że MSI praktycznie jest niepodkręcalny ;)


 

 

W jaki sposób do tego doszedłeś Sherlocku? czym sprawdziłeś? I w jakich grach?

We wszystkich jakie mam ;) a jest tego sporo  Borderlands 2 brak płynnej rozgrywki zegary nie startują zostają w trybie 2D 

Wiedźmin 1 - prześwitujące światła - zmuszony do wyłączenia SLI

Homeworld 2 - Artefakty brak tekstur statków ;) na intelu działa ;D

Shogun 2 - zmuszony do wyłączenia SLI - brak wsparcia i też są jakieś kwiatki 

GTX 460 - SimCity po chwili gry robi się czarny ekran i jest du*a ;) to samo na 780tce

Tomb Raider opala na jakieś 30 sekund po czym freez i pomaga tylko restart PC ;) - na 7950 Gigusiu odpala bez problemu ;)

 

oo właśnie stuttering występuje też w nowej becie BFa ;) gra się bardzo nieprzyjemnie w SLI ;) i na jednej także mimo duużej ilości FPS występują ścięcia 

co do BF4 - większe ściny w odstępie 60sekundowym ;)

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

aż tak się opłaca tego lightinga?

 

Jeśli faktycznie jest nowa, a z gwarancją wszystko ok, to kosztuje ponad 4 stówy taniej niż w sklepie. Opłaca się i to baaardzo. 

Link to post
Share on other sites

 

 

aż tak się opłaca tego lightinga?

 

Za tą cenę tak. Jeśli chodzi o Radeona to za 1500zł nie warto brać R9 290 skoro za 100zł więcej można mieć R9 290X. 290 kupuje się tak jak już wspomniałem za 1300zł max. Jeśli chodzi o R9 290X vs GTX 780 to już zależy od własnych preferencji. Jeśli już miałbym dopłacać to do GTXa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...