Skocz do zawartości

Bardzo wydajny wentylator TY-143 czy coś innego?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez IronFe,

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu przeglądam różne strony w poszukiwaniu jak najwydajniejszego wentylatora 140mm.

 

Ciężko jest znaleźć coś czego ja poszukuję, gdyż każdy poszukuje wydajnych i cichych wentylatorów, które są w astronomicznych cenach. Od razu zaznaczam, że głośność nie ma dla mnie żadnego znaczenia, kryterium jakim podlega wentylator w moim przypadku to: wydajność, rozmiar 140mm oraz możliwe jak najniższa cena :)

 

Znalazłem taki oto wykres: http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2012/12/Akasa-Antec-Arctic-Enermax-Fracta-Design-Lepa-Noiseblocker-Thermalright-CFM-@-MAX-RPM.jpg

 

Zastanawiam się nad tym: http://aab.com.pl/pl_PL/p/Thermalright-TY-143/2017

 

Może istnieją jakieś wentylatory nie ujęte w tym teście na które należałoby zwrócić uwagę? Mam nadzieję, że ktoś mnie trochę nakieruje. Wiem, że to rzadko spotykany przypadek, by komuś nie zależało na głośności wentylatora i niektórzy pomyślą "co za świr :o ", ale ten parametr w moim przypadku nie ma jakiegokolwiek znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Musi być koniecznie 140mm?, bo jak głośność nie ma znaczenia to wybór jest tak naprawdę jeden: http://allegro.pl/scythe-gentle-typhoon-120mm-3000-obr-145m3-h-i4184336603.html

 

Jak ma to być wentylator na radiator to 120mm jest bardziej wskazane, bo wytwarzają większe ciśnienie statyczne niż ich 140mm odpowiedniki.

 

Jeśli wentylator wydmuchujący powietrze z obudowy to 140mm są jak najbardziej ok.

Edytowane przez ashesrider
Link to post
Share on other sites

Wentylatory nie będą na radiatorze, mają jedynie za zadanie maksymalnie zwiększyć przepływ powietrza w obudowie.

 

Twoja propozycja to strasznie wysoka półka cenowa - 80 zł to dość dużo. W tej cenie mam 2 sztuki  TY-143, a potrzebuję 8 takich wentylatorów to robi znaczącą różnicę. Nie ukrywam, że cena ma dość duży wpływ na wybór, choć muszę znaleźć kompromis między ceną, a wydajnością.

Edytowane przez Ferdi
Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętaj że TY-143 nie jest standardowym 140mm, tylko ma wymiary niestandardowe (160x140x26,5 mm), przez co nie wszędzie będzie pasować.

Jego maksymalne obroty to 2500 rpm przez co będzie bardzo głośno dla najwyższych prędkości.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się  :D

 

Nie trudno się domyśleć, ale nie jednego nie wtajemniczonego będzie szokować mój wybór.  :rotfl:

 

A może jest na forum jakiś miner, który też przerabiał temat wentylatorów? Dobrze by było, gdyby podzielił się wiedzą z początkującym.

 

@up

 

Tak wiem, zapoznałem się z wymiarami.

Edytowane przez Ferdi
Link to post
Share on other sites

Nie jest to zwykła obudowa komputerowa, tylko specjalne "pudło" pod koparkę kryptowaluty.

 

Lato coraz bliżej, więc i temperatury na kartach rosną, a ja staram się o sprzęt dbać jak to możliwe. Dotychczasowe chłodzenie jest mało wydajne i zimą się sprawdzało, teraz jest do niczego dlatego poszukuję wydajnych wentylatorów. Zrobiłbym zdjęcie o co mi chodzi dokładnie, ale aparatu nie posiadam, a moja lumia oddana na gwarancji do serwisu...

 

@IronFe

Dzięki Ci za tego posta, wpadłem dzięki niemu na jeszcze lepszy pomysł, właśnie z wykorzystaniem wentylatora przemysłowego, że też wcześniej o tym nie pomyślałem :)

 

Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...