Skocz do zawartości

jaki wybrać tel do 1000 zł ??


Recommended Posts

witam zastanawiam się nad kupnem telefonu i nie mogę się zdecydować moje wymagania to :

- klawiatura musi być klasyczna albo rozkładana ważne żeby miała 12 przycisków do pisania

-gps

-dobry aparat

i w sumie to wszystko mam na to do wydania około 1000żł może być oczywiście mniej 8-)

zastanawiam się nad nokią e52 ale słyszałem że ma słaby aparat ale bardzo mi się podoba

 

 

preferuje nokie ale może macie inne propozycje czekam na podpowiedzi :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Sony Ericssony są strasznie plastikowe. Wiem co mówię bo dostałem na wymianę takiego. Jakby to powiedzieć taki plastik is not fantastic wg. mnie co prawda wygląd nie jest aż tak zły ale wole moją nokie n95 8gb niż jakiegoś ericssona z taiwanu. Co do samej obsługi nie jest tak tragicznie odnośnie se ale np wgrywanie samego oprogramowania do komputera w jakimś tam sony ericssonie z serii W mnie zabiło. Żeby zgrać na telefon muzykę z komputera musisz zainstalować oprogramowanie z płytki które po końvu instalacji wymaga aktualizacji ze strony sonego KICHA I BEZSENS. Nokie podpinam do kompa i od razu śmiga bez żadnego oprogramowania. Nie jestem fanem se za to jestem fanem Noki :co:

Link to post
Share on other sites

I ma symbiana.

Heh... Kilka lat używałem telefonów z Symbianem i mam bardzo pozytywną opinię o tym SO. Zabawa w instalowanie coraz to nowszego oprogramowania to niezła frajda - taki mały PC. Polecam jakąś Nokię z Symbianem osobiście, ale E52 to już przeżytek... Może Nokia 6210 Navigator? Przystępna cena, dobra nawigacja, nowoczesna wersja Symbiana, WiFi...
Link to post
Share on other sites

Qpers, kiedyś Symbian to było coś, obecnie jest to jeden z najgorszych OS do telefonów komórkowych. Teraz przoduje Android i Windows Mobile, no i ciekawe jak będą sprawować się autorski systemy Samsunga (Bada) i Nokii (Maemo).

 

Więc koledze polecam wybór jakiegoś HTC, na klawiaturze numerycznej naprawdę świetnie się pisze. Lepsze to niż zwykła klawiatura.

Link to post
Share on other sites

Qpers, kiedyś Symbian to było coś, obecnie jest to jeden z najgorszych OS do telefonów komórkowych.

Może masz trochę racji w tym, co piszesz. Ja odnoszę wrażenie, że Symbian jakby się "zatrzymał" parę ładnych lat temu (a szkoda ;)). Android na pewno pozwala na lepszą konfigurację i dostosowanie telefonu według własnych upodobań.
Link to post
Share on other sites

Po co zmieniać to co dobre? Zresztą za chwile wyjdzie system do nokii nowszy który zastąpi już wysłużonego symbiana, mimo to nawet po wprowadzeniu nowego systemu symbian będzie jeszcze na rynku i dobrze wg mnie ;)

Poza tym kolega nie chce dotyku i wcale się mu nie dziwie bo sam kupiłem telefon specjalnie bez dotykowych paści pół roku temu oczywiście były telefony z dotykowymi ekranami znanych dobrych marek w moim zasięgu cenowym ale wybrałem telefon bez dotyku i to była właściwa decyzja - N95 8GB.

Link to post
Share on other sites

czytałem o n 95 i wydaje się być właśnie tym czego szukam, chociaż minęło już troszkę czasu od jego premiery a jest nadal drogi ;) . Czytałem też że robi słabe zdjęcia ale chyba to delikatna przesada bo oglądałem zdjęcia w necie i wyglądały według mnie bardzo dobrze, chociaż chyba nie mogą konkurować z SE w995 i c905 :ciekawy: ale wydaje mi się że jak dla mnie to w zupełności wystarczy

 

aha czytałem też że trzeba uważać z kupnem takiego telefonu na allegro bo jest dużo podróbek ;)

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam już drugi telefon z dotykiem i nie narzekam, osobiście przyzwyczaiłem się tego - miałem LG KU990i a teraz mam Samsunga I5700. Zresztą ja osobiście odrzucam N95 i wszystkie telefonu tej budowy z powodu slidera, który prędzej czy później musi się zepsuć. Znając Nokię, nie produkują oni idealnych telefonów ze sliderem i klapką. Wiele źródeł potwierdzi moje słowa.

 

Może masz trochę racji w tym, co piszesz. Ja odnoszę wrażenie, że Symbian jakby się "zatrzymał" parę ładnych lat temu (a szkoda ;)). Android na pewno pozwala na lepszą konfigurację i dostosowanie telefonu według własnych upodobań.

A daje i to duże możliwości, o czym świadczy ilu użytkowników Symbiana zrezygnowało z niego na rzecz tej lub innej platformy.

 

Po co zmieniać to co dobre? Zresztą za chwile wyjdzie system do nokii nowszy który zastąpi już wysłużonego symbiana, mimo to nawet po wprowadzeniu nowego systemu symbian będzie jeszcze na rynku i dobrze wg mnie ;)

Było to dobre, tak jak pisałem kilka lat temu, a obecnie nie oferuje nic nadzwyczajnego. Trzeba się pogodzić z faktem, że Symbian odchodzi do przeszłości i jego miejsce zajmują OS oparte na Linux jak Maemo, Bada etc.

 

Piszę to wszystko jako były użytkownik Symbiana, miałem Nokię 6680 i nie spełniała ona te 3 lata temu moich oczekiwać, telefon mulił nie miłosiernie. Od chwili przejścia na Androida, cała moja opinia się zmieniła i dość szybko przekonałem się do OS od Google.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam już drugi telefon z dotykiem i nie narzekam, osobiście przyzwyczaiłem się tego - miałem LG KU990i a teraz mam Samsunga I5700. Zresztą ja osobiście odrzucam N95 i wszystkie telefonu tej budowy z powodu slidera, który prędzej czy później musi się zepsuć. Znając Nokię, nie produkują oni idealnych telefonów ze sliderem i klapką. Wiele źródeł potwierdzi moje słowa.

Yhym. Nie dziwne jak traktujesz slajder jak scyzoryk i składasz go na "chama" to nawet po roku siądzie siłą rzeczy dobry slajder.

 

Może masz trochę racji w tym, co piszesz. Ja odnoszę wrażenie, że Symbian jakby się "zatrzymał" parę ładnych lat temu (a szkoda ;)). Android na pewno pozwala na lepszą konfigurację i dostosowanie telefonu według własnych upodobań.A daje i to duże możliwości, o czym świadczy ilu użytkowników Symbiana zrezygnowało z niego na rzecz tej lub innej platformy.

Piszę to wszystko jako były użytkownik Symbiana, miałem Nokię 6680 i nie spełniała ona te 3 lata temu moich oczekiwać, telefon mulił nie miłosiernie. Od chwili przejścia na Androida, cała moja opinia się zmieniła i dość szybko przekonałem się do OS od Google.

Nie dziwne - przestarzały telefon w dodatku pewnie Ty pchałeś na niego co się da albo miał zawaloną całą pamieć więc musiało tak być a że chciałeś pewnie zrobić z telefonu 2 komputer to wybacz. Ten telefon jest stary i nie ma już takich procesorów czy technologi co w nowszych modelach co jest oczywiste.

Nokia N95 8GB ma już procesor który poradzi sobie ze wszystkim. Symbian w tym telefonie wspomaga wszystkie aplikacje jakie ja potrzebuje. Nie ma najmniejszego problemu z przeglądaniem wiadomości e-mail, przeglądania internetu za pomocą znanych przeglądarek i wiele wiele więcej. Co do aparatu to bzdury że robi słabej jakości zdjęcia niż sony ericsson. Nokia ma w sobie aparat o matrycy 5Mpx z optyką Carla Zeissa i robi bardzo ładne zdjęcia. Jeżeli kolega by chciał mogę zrobić parę fotek telefonem i przesłać dla udowodnienia tego co mówię.

Link to post
Share on other sites

wydaje mi się że nokia i symbian to bardzo dobre połączenie i ma duże wsparcie w programach i aplikacjach (darmowych oczywiście ;)) dziękuje za propozycje o przesłaniu zdjęć PurePower ale widziałem je w necie i z tego co widziałem są bardzo dobre i podoba mi się ich jakość to samo z filmami ;) nie wiem co do wykonania bo w sumie to nigdy nie miałem slidera

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest oryginalny działa bez zarzutu, a gdy jest to tańsza podróbka nokii to już gorzej. Ludzie często tak robią że kupują zamienniki które fajnie działają przez 2 miesiące a później lata to jakby tych szyn tam nie było. Mój telefon co 3-4 miesiące jest serwisowany tzn sprawdzany jest stan techniczny telefonu, wgrywane nowsze oprogramowanie jeżeli jest dostępne i telefon jest czyszczony również slider. Wykonuje takie przeglądy w serwisie nokii, telefon mam na gwarancji więc nie mam się czym martwić. Tobie też polecałbym kupno telefonu z gwarancją o ile masz tyle pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Piszę to wszystko jako były użytkownik Symbiana, miałem Nokię 6680 i nie spełniała ona te 3 lata temu moich oczekiwać, telefon mulił nie miłosiernie.

3 lata temu to ten telefon już był przestarzały więc nic dziwnego, że miałeś takie odczucia.

To tak jakby oceniać możliwości Androida w oparciu o HTC Dream z dnia premiery systemu.

Link to post
Share on other sites

Nie dziwne - przestarzały telefon w dodatku pewnie Ty pchałeś na niego co się da albo miał zawaloną całą pamieć więc musiało tak być a że chciałeś pewnie zrobić z telefonu 2 komputer to wybacz. Ten telefon jest stary i nie ma już takich procesorów czy technologi co w nowszych modelach co jest oczywiste.

Nokia N95 8GB ma już procesor który poradzi sobie ze wszystkim. Symbian w tym telefonie wspomaga wszystkie aplikacje jakie ja potrzebuje. Nie ma najmniejszego problemu z przeglądaniem wiadomości e-mail, przeglądania internetu za pomocą znanych przeglądarek i wiele wiele więcej. Co do aparatu to bzdury że robi słabej jakości zdjęcia niż sony ericsson. Nokia ma w sobie aparat o matrycy 5Mpx z optyką Carla Zeissa i robi bardzo ładne zdjęcia. Jeżeli kolega by chciał mogę zrobić parę fotek telefonem i przesłać dla udowodnienia tego co mówię.

Zawsze chcę mi się śmiać z takich postów :D. Człowieku Symbian to przeżytek, a Nokia N95 jest już ładne kilka lat na rynku. Ten cały czas swoje, że Symbian nadal jest świetny i same swoje ochy i achy wypisujesz. Co jest kompletną bzdurą, nawet głupi odtwarzacz MP3 potrafi się na tym chłamie wieszać. Nie ładnie polecać telefon, który już kilka lat jest na rynku i nie oferuje nic specjalnego. Za te 600-700 złotych, to mój I5700 oferuje więcej niż N95 w tej samej cenie. A dotyk zmiata z ziemi klasyczną klawiaturę.

 

Do tego ten śmieszny procesor - 332 MHz, co obecnie w większości telefonów mamy 800 MHz.

Link to post
Share on other sites

Do tego ten śmieszny procesor - 332 MHz, co obecnie w większości telefonów mamy 800 MHz.

N95, te telefon został wprowadzony w 2007, zobacz na telefony z WinMo jakie wtedy miały procki. A porównując w miarę świeży telefon, np. E52 ma 600MHz, już nie ma takiej przepaści. Zresztą Symbian jest mniej wymagającym systemem niż WM czy Android.

 

Twoje porównania są psu na budę warte.

Link to post
Share on other sites

Banda zatwardziałych i archaicznych dziadów, z czym mam porównywać? Jeśli telefon jest nadal oferowany, to porównuje z obecnie sprzedawanymi telefonami. Trzeba się liczyć z krytyką użytkowników, nie umiecie znieś, ze ktoś krytykuje wasze kochane Nokie i Symbiana.

Link to post
Share on other sites

z czym mam porównywać? Jeśli telefon jest nadal oferowany

6310i też jest nadal oferowana więc też ją do Androida porównasz? :D

Poza tym N95 już wyszła z produkcji. Porównuj modele, które wyszły w podobnym czasie.

 

Zresztą Twoje porównania są pozbawione obiektywizmu. Wychwalasz wszystko co masz, tak jak było to z tym g...em LG.

Link to post
Share on other sites

Do tego ten śmieszny procesor - 332 MHz, co obecnie w większości telefonów mamy 800 MHz.

N95, te telefon został wprowadzony w 2007, zobacz na telefony z WinMo jakie wtedy miały procki. A porównując w miarę świeży telefon, np. E52 ma 600MHz, już nie ma takiej przepaści. Zresztą Symbian jest mniej wymagającym systemem niż WM czy Android.

 

Twoje porównania są psu na budę warte.

To kiedy został wprowadzony nie ma najmniejszego znaczenia. Sam posiadam n95 8gb i mogę ją każdemu z całego serca odradzić :) Prawda jest taka że s60v3 jest nie dopracowany. Nawet na starym s60v2 przy procku bodajże 220mhz miałem mniejsze zwiechy niż na n95. Chyba że komuś nie przeszkadza to, że wiadomość sms włącza się przez 4.32sec ze stoperem w ręku a to sporo i często bywa więcej nie mówiąc już o bardziej wymagających funkcjach telefonu niż sms. :D Niestety nie jestem obecnie na bieżąco w dziedzinie telefonów ale jakbym miał polecić coś z nokii to tylko i wyłącznie seria "E", a szczególnie model e52 pod warunkiem, że autor zmieni zdanie co do aparatu w telefonie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...