Skocz do zawartości

Monitor do gier i filmów - 900zł


Recommended Posts

Ja chyba wybiorę jednak P2414H. Boję się o tą cienką ramkę. Fajnie to wygląda,ale jak coś mi przypadkowo walnie w monitor,piłka jakaś czy kapeć to się to połamie. No chyba że monitor ten jest dość wytrzymały.

 

Sprawdziłem dziś jeszcze raz ten mój monitor i jest tak: Gdy mam światło w pokoju,to ekran wydaje się czarny,nie ma się do czego przyczepić,ale jak zgaszę światło to widać odcienie szarości. Natomiast podświetlenie w mojej TN'ce jest bardzo równomierne.

Jeśli w Dellach P2414H/U2414H jest tak samo,tzn. gdy nie ma światła to widać szare kolory,a gdy światło w pomieszczeniu jest i widać tylko czarny kolor,to chyba mogę brać ten monitor,bo i tak w nocy po ciemku nie siedzę, zawsze mam zapalone światło więc srebrzenie chyba nie powinno mi jakoś dokuczać. Co o tym myślicie?

Edytowane przez Factory
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja chyba wybiorę jednak P2414H. Boję się o tą cienką ramkę. Fajnie to wygląda,ale jak coś mi przypadkowo walnie w monitor,piłka jakaś czy kapeć to się to połamie. No chyba że monitor ten jest dość wytrzymały.

 

No co ty napewno jest wzmocniony to nie jajko ;) zresztą powinien dziś do mnie dotrzeć to sobie zobacze.  

 

 

 

Sprawdziłem dziś jeszcze raz ten mój monitor i jest tak: Gdy mam światło w pokoju,to ekran wydaje się czarny,nie ma się do czego przyczepić,ale jak zgaszę światło to widać odcienie szarości. Natomiast podświetlenie w mojej TN'ce jest bardzo równomierne.

No ja tylko testuje podczas zgaszonego światła bo przy zapalonym to chyba każdy jest idealny ;) popatrz dokładnie ja mam takie odcienie różowego jakby może za bardzo się przyglądam ;) porównam sobie z Dellem jak dostane. 

 

 

awsze mam zapalone światło więc srebrzenie chyba nie powinno mi jakoś dokuczać. Co o tym myślicie?

raczej nie będzie tego widać ja mam lampke i przy obecnym tego nie widzę no chyba że jest ciemno na monitorze to można się do czegoś przyczepić ale ja zawsze coś znajdę bo się "czepiam" produktu jak to mówią nawet i w całym dziure można znaleźć. 

Link to post
Share on other sites

właśnie piesze przez U2414H jestem pod wrażeniem początkowo sprawdziłem podświetlenie i bez porównania tutaj jest wręcz idealne może lekko w lewym dolnym rogu ( jak będę miał chwile to wrzuce fotki porównawcze ). Monitor jest bardzo ładny jedynie co nie mam jednej litery z tyłu monitora L czyli mam DEL ;) nie przeszkadza to mi jakiś chińczyk nie dokleił L bo DEL jest razem a L osobno ale to drobiazg nie wymienie go bo ma świetnie podświetloną matryce POLECAM !

 

Co do bzdur co o nim piszą na necie nie wierz monitor jest świetny matryca moja w na ciemnym ekranie jest bardzo rónomiernie podświetlona jedynie w dolnym lewym rogu coś widać ze jest inny odcien ale jest on mało zauwżalny w porównaniu do poprzedniego monitora. Co do bieli bo zobaczyłem sobie na całym ekranie jest niemal idealnie tylko kąciki rogów monitora są lekko ciemniejsze ale to normalne mój nowy TV też tak ma to zapewne IPS ale tego również nie widać przy normalnym użytkowaniu. Podłączyłem monitor przez DP.

 

Przeszukałem bardzo dużo for polskich i zagranicznych na którymś zagranicznym był gościu i miał pretensje że jego ekran jest niebieski jak przegląda strony internetowe borok nie wie chyba że to normalne bo w trybie auto przełacza się monitor na inną barwę kolorystyczną bardziej zimną ale oczywiście można to wyłączyć mając ciągle ustawione STANDARD u mnie się przełacza z automatu na MULTIMEDIA i mam zimą gały mniej bolą jak się przegląda neta ale tak jak mówiłem zawsze można mieć ustawioną cały czas tylko jedną temperature barw.

 

gregotsw dziękuje za pomoc FS2333 czy U2414H

JESTEM BARDZO ZADOWOLONY ! ! ! ( na tą chwile ) dopiero pare minut pracuje także wypowiem się konkretnie po dłuższym jego użytkowaniu.

 

Edit dalej po przyglądnięciu się jednak jest ta czerń mniejsza jak w mojej poprzedniej TNce ale nie przeszkadza mi to srebrzenie występuje ale też nie jest to bardzo uciążliwe wiadomo w ciemnych/mrocznych będzie to bardziej widać ale jak mówiłem nie jest to aż takie uciążliwe w końcu to tylko IPS i dalej POLECAM :)

 

teraz puściłem w ciemności całkowitej film ustawiłem NV_RGBFullRangeToggle i jest bardzo dobrze tak jak mówiłem coś jest w lewym dolnym rogu jaśniejsza ta czerń ale nie przeszkadza  myśle że trafiła mi się dobra sztuka :D

 

Acha o kolorach chyba nie muszę wspominać DELL ma duuuuużo lepsze od moje TNki w końcu to IPS...

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...