Skocz do zawartości

Monitor do gier i filmów - 900zł


Recommended Posts

http://pcmonitors.info/wp-content/uploads/2014/01/U2414H-backlight-bleed.jpg

Gdybym miał takie podświetlenie to chyba bym go nawet na gwarancje nie wysyłał, gorzej by było gdyby trafiło mi się takie coś http://i.imgur.com/tfcTjTN.jpg

albo takie

http://i.imgur.com/ZlbVb.jpg

Wtedy to razu odsyłam

Edytowane przez Factory
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@davidoff

 

Tak wygląda konkretna sztuka Eizo FS2333, szansa że nierównomierności będą większe lub mniejsze jest taka sama w przypadku tego Eizo jak i Della, czy też innych producentów. 

 

 

IMO do grania lepszą opcją jest Dell, przede wszystkim jest flicker free, a FS2333 nie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie nie jest tak źle ujdzie takie podświetlenie jak na screenie powyżej, poszukałem na forach zagranicznych zebrał same pozytywne opinie.....

 

no to mnie zaskoczyłeś z tym że do granie jest lepszy U2414H jak FS2333 a powiedz mi jak sie sprawa ma do mojego starego monitora czy odczuje różnice jakości ? chodzi mi o to czy warto wydawać 1 tyś na nowy monitor bo jak będzie znikoma różnica i nie odczuje tego no to po co ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli monitor do grania to Dell czy to P2414H czy U2414H niczym temu Eizo nie ustępuje. Chyba, że byś korzystał z jakiś technologii które rozjaśniają ciemniejsze miejsca, taka technologia jest w FS2333 w Dellu nie. Wg mnie dla przeciętnego gracza ta technologia nie ma sensu, bo psuje klimat danej gry.

 

IMO najrozsądniejsza opcja to Dell P2414H, bo jest w miarę tania oferując w kontekście gier / multimediów to samo co sporo droższe inne opcje.

 

 

Delle są przede wszystkim flicker free, a ta technologia robi dużą różnicę.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Domyślam się że przy U2414H płacimy + 150zł za wygląd bo to jest to samo co P2414H czyli 750zł kontra 900zł

 

+ U ma USB3.0 a P ma 2.0

 

Technologia Flicker-Free (Brak Migotania Podświetlonego Obrazu) wyeliminuje migotanie na wszystkich poziomach jasności, skutecznie zmniejszając zmęczenie oczu.
 

No gały mniej bolą to dobry news ale coś poza tym odczuje jakieś nowe "wrażenia" poza 2'' więcej ;) jakość obrazu wyświetlanego będzie widocznie lepsza niż na moim starym samsungu ?

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Na pewno kąty widzenia będą zdecydowanie szersze. 6 letnia TN'ka niekoniecznie ma już zachowane swoje projektowane parametry. Może gdzieś się gamma rozchodzić, pokrycie palety kolorów także ma na pewno gorsze. Właściwie pod każdym względem te Delle są lepsze, być może poza czasami reakcji(niewiele) i tymi nierównomiernościami trochę ustępują. Ale IMO 6-7 lat to już czas na wymianę, na pewno odczujesz różnicę.

 

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie przepłacać do wyglądu to nie ma sensu wybierać U2414H.

Link to post
Share on other sites

Ok wybór będzie na Display Port pytanie czy on jest w zestawie czy trzeba kupić ?  szukam ale nie widzę czy do tego monitora jest dołączony.....

 

ale moment czy Display port przenosi dane jak HDMI ? chodzi mi o USB jak podłącze do monitora i np prześle jakieś pliki na kompa... sory za to pytanie ale nie miałem nigdy Display Port

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie Display Port od wersji 1.2 ma możliwość przesyłania jak USB, ale w tym monitorze chyba rozwiązano sprawę inaczej, poprzez kabel USB. (chociaż sam monitor korzysta z DP v 1.2a) Nie jestem tego w 100% pewien, bo być może obejdzie się bez kabla USB.

 

Według recenzji tftcentral w zestawie z P2414H powinny być:

- kabel zasilający

- kabel DisplayPort - mini DisplayPort (obecnie standard przy łączeniu z nowymi kartami graficznymi)

- kabel USB (jeden koniec podczepiasz do złącza USB w kompie, a drugi w złączu w monitorze, ten działa wtedy jako HUB USB i masz 3 dodatkowe złącza USB)

- kabel VGA

 

W polskiej dystrybucji raczej jest ten sam zestaw akcesoriów.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie Display Port od wersji 1.2 ma możliwość przesyłania jak USB, ale w tym monitorze chyba rozwiązano sprawę inaczej, poprzez kabel USB. (chociaż sam monitor korzysta z DP v 1.2a) Nie jestem tego w 100% pewien, bo być może obejdzie się bez kabla USB.

 

Według recenzji tftcentral w zestawie z P2414H powinny być:

- kabel zasilający

- kabel DisplayPort - mini DisplayPort (obecnie standard przy łączeniu z nowymi kartami graficznymi)

- kabel USB (jeden koniec podczepiasz do złącza USB w kompie, a drugi w złączu w monitorze, ten działa wtedy jako HUB USB i masz 3 dodatkowe złącza USB)

- kabel VGA

 

W polskiej dystrybucji raczej jest ten sam zestaw akcesoriów.

 

Czyli w U też to powinno być skoro więcej się płaci....

 

Accessories

Cable cover, power, DisplayPort to Mini DP cable, USB cable, factory calibration report

 

Czyli jest Display port na Mini DP, no i chyba masz racje skoro dodali USB to znaczy że trzeba dodatkowo połączyć komputer kablem USB ( mam nadzieje że dali kabel 3.0 )

 

..... ale jaja moja 660Ti ma DP ale nie ma mini DP 

http://www.avadirect.com/images/items/VCX-MSI-N660TIPE2GD5OC.jpg

uu ale spoko wersja z U ma również mini DP czyli można w drugą strone podłączyć ;)

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Czyli wersja P odpada bo nie podłącze swojej karty.... karte będe zmieniał ale nie ma pewności czy nowa karta będzie miała mini-DP

 

jeszcze jedno pytanie jaka jest różnica między

 

http://ajkomp.pl/monitor-dell-ips-238quot-u2414h-p45695.html

 

a

 

http://ajkomp.pl/dell-lcd-u2414h-ultrasharp-black-605cm-238-wide-ips-10001-2mln1-dynamic-8ms-250-p40476.html

 

cenowo ok 50zł co to takiego znaczy 

UltraSharp Black

ang. łapie ale to jakaś inna wersja ? jest to możliwe że są dwie wersje DELLa U2414H ??

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

To te same monitory. Różnica w cenie może wynikać np. z tego że jedna z ofert, jest wcześniejsza, z innej dostawy, może inna seria produkcyjna. Nie powinno się to nawet w takim wypadku nawet minimalnie różnić od tej drugiej. Warto też zapytać przed zakupem, bo może te tańsze to jakieś zwroty itd.

 

Bierz tańszą, albo poszukaj na ceneo / skąpcu najtańszej opcji. Tylko nie w kurtmedia.pl

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

wg tego co czytałem jak najbardziej ale wiadomo że to IPS wiec te matryce tak mają... pozatym nie siedze w ciemnym pokoju tylko z lampką ale to chyba normalne.... kiedyś spróbowałem bez to gały bardziej wypala nie jest to zdrowe wiec jak masz lampkę powinno być wszystko jak należy pozatym sprawdziłem w ciemności swoją 6 letnią TNke i ku mojemu zdziwieniu jest nierównomiernie podświetlona, porównam w ciemności z Dellem U2414H bo już zamówiłem :)

Link to post
Share on other sites

A co z nimi jest nie tak ?

 

Miałem z nimi doświadczenie, też kupując monitor.

 

Status był określony jako dostępny na magazynie. Złożyłem zamówienie, otrzymałem mail, że towar gotowy do wysyłki i oczekują wpłaty... Wpłaciłem pieniądze(chyba 900zł), po momencie dostałem info o zaksięgowaniu wpłaty... Po 2h dostałem mail, że nie mają monitora i że nie wiedzą kiedy będzie dostawa.(może za tydzień, może za dwa)
 
Oczywiście szybko wycofałem zamówienie, na pieniądze czekałem chyba 10 dni. Napisałem też do nich, aby zmienili status dostępności tego monitora, skoro go nie mają.... Nie zmienili, sprawdzałem jeszcze przez 2 tygodnie, status był dalej dostępny. 
 
Ogólnie sklep bierze w ten sposób krótkoterminowe(2 tygodniowe) kredyty z 0% oprocentowaniem, pewnie za to kupuje sprzęt i oddaje kasę jak sprzeda. Sprawę konsultowałem z UOKiK i jest to nielegalna praktyka.
 

 

Podobne opinie znajdziesz na różnych portalach z opiniami(np. opineo.pl). Kurtmedia ma ok. 10% negatywnych opinii, przeciętny, zaufany sklep ma od 2-4%.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

A co z nimi jest nie tak ?

Wszystko!

-Począwszy od algorytmu na którym działa sklep podbijającym ceny, po przejsciu z porównywarki cenowej lub edycji zamówienia.

-Przy płatności internetowej doliczana jest jakąś dziwna opłata

-nie posiadają towaru, który oferują - o czym się dowiesz po wpłacie

-zdawkowo odpowiadają na emaile i notorycznie kłamią! O posiadaniu towaru na początku, o wykonaniu przelewu zwrotnego i przesłaniu potwierdzenia przelewu.

Moja historia z nimi wygląda tak:

Po złożeniu zamówienia dostaje kilka emaili o zapłate za przedmiot. Po ok tygodniu od wpłaty dostaje emaila ze towaru nie posiadają i abym wybral sobie cos innego lub oczekiwal nie wiadomo ile (nie potrafili powiedziec). W takim wypadku anulowalem zamówienie i obecnie próbuje juz od miesiąca od anulowania odzyskać prawie 3 tys. zł - beskutecznie.

Pieniądze w związku z niewykonaniem przez nich zamówienia  powinny na odrazu wrócić do mnie, a nie pozostawać przetrzymywane bez najmniejszego powodu, jak to robią tez w przypadku rezygnacji z zakupu korzystając z 10 dniowego prawa do zwrotu.

W regulaminie podają, że w ciągu 5 dni zwracają pieniądze. Po tych 5 dniach przestał się liczyć ich regulamin i zaczeli powolywac sie juz na ustawę o 14 dniach.

Ja niestety pomimo "przekazania przez nich sprawy do księgowości" od miesiąca czasu  nie mogę się doprosić o zwrot swoich pieniędzy. Nie jestem odosobnionym przypadkiem o czym piszą ludzie w internecie.

Kurtmedia, tak jak napisal gregotsw, opiera się chyba rzeczywiście, bardziej na przetrzymywaniu i obracaniu pieniędzmi klientów niz na handlu.

W te 84% pozytywów na opineo w ogóle nie wierze, komentarze wyglądają jakby były kopiowane i nabijane przez pracowników.

Osobiście nie polecę tego sklepu najgorszemu wrogowi.

 

Aby odzyskać swoje pieniądze, będę musiał niestety podjąć ostrzejsze kroki wobec tej firmy, bo rozmów telefonicznych i emailowych nic nie wynikło.

Link to post
Share on other sites

pozatym sprawdziłem w ciemności swoją 6 letnią TNke i ku mojemu zdziwieniu jest nierównomiernie podświetlona, porównam w ciemności z Dellem U2414H bo już zamówiłem :)

Ja w mojej TN sprawdzałem to podświetlenie i o dziwo wszystko jest równomierne,żadna część nie świeci słabiej albo mocniej,wszystko jednakowo.Mój monitor to LG FLATRON W1941S który gdy go kupowałem 5 lat temu, kosztował 400zł ^^

Gdzie zamówiłeś Della?

Link to post
Share on other sites

no co ty napewno dobrze to sprawdziłeś? choćby na Youtube sprawdzisz to wpisując black screen test ja zapłaciłem za swojego 1300zł ok nie wnikam w to.

 

Zakupiłem w redcoon.pl 

http://www.redcoon.pl/B508810-Dell-UltraSharp-U2414H-LED-IPS_Monitory-TFT?refId

 

Kupiłem od nich TV jakieś 2 miesiące temu i byłem zadowolony wiec zakupiłem u nich również monitor :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...