Skocz do zawartości

Monitor do gier i filmów - 900zł


Recommended Posts

Szukam monitora który będzie się nadawał do grania w gry i oglądanie filmów(niekoniecznie zawsze ze zgaszonym światłem w pokoju).

Wybrałbym coś z matrycą IPS ale nierównomierne podświetlenie i praktycznie brak czerni mnie odstraszają.

Przejrzałem temat Chcę monitor za... / chcę monitor do...

Wybrałem 4 modele które mnie zaciekawiły,są to:

Benq BL2410PT

Benq GW2460HM

Dell U2412M - zbiera bardzo dobre opinie

Dell P2414H

Który lepszy?

Link to post
Share on other sites

Osobiście mam P2414H i jestem mega zadowolony mimo lewego dolnego rogu, ktory bleedinguje:) Można sie do tego przyzwyczaić :)

 

Flickerfree + kilka bajerów np auto przełączanie na tryb game w momencie uruchomienia gier 3D. Obraz bardzo ostry i 24 cale wystarczą do wszystkiego ergonomia na najwyższym poziomie, Display Port który charakteryzuję sie minimalnym lagiem, a wręcz jego brakiem

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Co ty mi jakąś używkę wciskasz,w dodatku z badpikselem :roll:

 

pewnie to jego bądź znajomego aukcja :)

 

 

Osobiście mam P2414H i jestem mega zadowolony mimo lewego dolnego rogu, ktory bleedinguje:) Można sie do tego przyzwyczaić :)

 

Flickerfree + kilka bajerów np auto przełączanie na tryb game w momencie uruchomienia gier 3D. Obraz bardzo ostry i 24 cale wystarczą do wszystkiego ergonomia na najwyższym poziomie, Display Port który charakteryzuję sie minimalnym lagiem, a wręcz jego brakiem

 

Też mam P2414H i również jestem zadowolony z zakupu, alternatywą na starszej matrycy z lepszą czernią i kontrastem jest BenQ GW2760 flicker free, to już twój wybór powiem Ci że grałem ostatnio w Thiefa na moim DELLU gdzie tam cały czas jest mroczny klimat, na czerń nie narzekam :)

Link to post
Share on other sites

[...]alternatywą na starszej matrycy z lepszą czernią i kontrastem jest BenQ GW2760 flicker free[...]

 

Dlaczego na starszej matrycy? Zarówno AH-IPS(Dell) jak i AMVA(BenQ) to całkiem nowe matryce i nie ma sensu tak sprowadzać którejś do roli "tej starszej". To zupełnie różne pod względem technologicznym i w praktycznym zastosowaniu matryce. Jedna nie powinna być przedstawiana jako "nowszy / starszy" zamiennik dla drugiej.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Oczywiście, dzięki za post. 

 

Pisałem o Dell U2414H. U2412M o ile input lag ma także bardzo niski, to ma trochę gorsze czasy reakcji i do grania zdecydowanie lepszą opcją jest P2414H / U2414H. Podobnie do filmów, U2412M to 16:10, matryce 16:9 z P2414H / U2414H bardziej nadają się do filmów.

 

 

U2412M to taki monitor, gdy potrzebujemy większej przestrzeni roboczej a i często zdarzy się nam pograć w jakąś grę... Albo dla osób silnie przywiązanych do proporcji 16:10.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czytałem opinie na innym forum na temat U2414H

Opinia podsumowująca:

Nigdy więcej Della u2414h! Kupiłem 3 monitory i 3 odesłałem. W każdym monitorze było nierównomierne podświetlenie matrycy, szczególnie silnie w lewym dolnym rogu. Ponadto po kilku dniach w różnych miejscach podświetlenie zmieniało kolory z białego.... głównie na zielony... lub niebieski. Było to bardzo widoczne... grając w ciemne klimatyczne gry... gdzie zamiast czerni była np. zieleń w jakimś rogu. Ponadto nie ma czerni w tym monitorze... jest siwy i tyle. Monitor na starcie nie obsługuje pełnej palety kolorów i dopiero za pomoca programu musiałem odblkokować wartość z 235 na 255 (no ale to juz wina sterowników od karty graicznej w sumie). Ekran srebrzy... . Wg mojej opinii nie nadaje się do grania... a jakość wykonania jak na 1000 zł to nieporozumienie. Może miałem pecha i trafiłem 3 razy na taki model... ale dla mnie nigdy więcej tego della. Nie polecam. 

Link to post
Share on other sites

Gość oczekiwał od IPS'a czegoś niemożliwego. Mógłby dostać i 1000 monitorów na tych matrycach jakiejkolwiek firmy(LG, NEC, BenQ, Eizo, Asus, IIyama itd.) i dalej byłby niezadowolony... Ponieważ każdy monitor IPS jest obarczony takimi wadami.

 

Nie miał pecha, tylko oczekiwał niemożliwego, na dodatek zapewne pracując w warunkach gdy ta wada najbardziej się uwidacznia.(wieczór, dużo czerni, wysoka jasność).

 

Co do palety kolorów, to u mnie w BenQ też jest to normalka jeśli podłączam monitor za pomocą HDMI. Muszę wtedy ręcznie przestawić na 0-255. Przy każdym innym porcie nie ma takiego problemu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No to żeście mi namieszali w głowie

 

Nie o to chodzi by CI namieszać sam się zastanawiam nad zmianą monitora pod względem designu U2414H roznosi wszystko jak leci w tym przedziale cenowym + porty USB naprawde byłem zdecydowany na ten monitor czytałem opinie na zagranicznych stronach były pozytywne były utrudnienia co do ustawień tego monitora z GForcami ale po kalibracji było już dobrze....... problemem jest w tym monitorze brak DVI.

 

Myślałem również nad Benq BL2410PT tyle te monitory wyglądowo mi się nie podobają nawet BenQ XL2411Z mi jakoś nie podpada skłaniałbym się bardziej ku BenQ XL2420Z ale to już 1500zł no i po co mi 144Hz jak musiałbym mieć GTX780Ti by mieć 144kl/s a może i nawet SLI......

 

Sam mam dylemat obecnie mam 226CW

  • Typ matrycy: TN III z podświetleniem CCFL 97% z funkcją Wide Color Gamut
  • Rozmiar: 22" (panoramiczny)
  • Jasność: 300 cd/m2
  • Kontrast: Dynamiczny 3000:1 (1000:1)
  • Kąty widoczności: 160°/160°
  • Czas reakcji (ms): 2 GTG
  • Interfejs: Analogowy i Cyfrowy
  • Najwyższa rozdzielczość: 1680x1050px
  • Kolor obrazu: 16.7 mln
  • Gniazda wejściowe: D-sub, DVI-D (HDCP)

 

Czyli matryca TN CCFL kosztował mnie uwaga 1300zł 6lat temu - generalnie jest ok podoba mi się działa poprawnie, ale pomyślałem że wymienie sobie na coś 24'' + "lepszą" matryce super kolorki dobre kąty widzenie ale patrząc po forach czytakąc opinie i testy myśle że po 6 latach dalej nie rozwiązali problemu każda matryca ma jakieś wady...... :( może OLED ?

 

Jestem w stanie dać nawet 1500zł za monitor ale czy będe widział różnice miedzy 226CW ? chodzi mi o to czy nie będe sypał na lewo i prawo jak kupie U2414H czy Benq BL2410PT  lub BenQ XL2411Z , czy obecne matryce TN są lepsze od mojej czy IPS mam wybrać jak w przypadku U2414H.........drachenfeles możesz mi odpowiedzieć ? Generalnie chodzi mi o moje zadowolenie z monitora ( gram, filmów mało oglądam, przeglądam internet) bo po co mam zmieniać jak różnicy nie będe widział albo będzie znikoma.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

No to żeście mi namieszali w głowie

 

 

Sam trochę mieszasz, najpierw piszesz "Wybrałbym coś z matrycą IPS ale nierównomierne podświetlenie i praktycznie brak czerni mnie odstraszają", a potem wybierasz między P2414H.i U2414H. :roll:

 

@davidoff  prawdopodobnie nie widział wcześniej monitora na matrycy IPS i stąd to duże rozczarowanie, które zaowocowała taką, a nie inną opinią. Nie zmienia to faktu, że w większości napisał prawdę, srebrzenie, kiepska czerń, nierównomierne podświetlenie.

 

@Factory Wyboru w tej cenie dużego nie masz, jeśli priorytetem są gry i czas reakcji, w tym dużo FPS  to IPS - P2414H, U2414H, jeśli przewaga filmy i chcesz mieć czerń to VA - Benq BL2410pt (niżej zejdziesz z jasnością niż dwóch następnych i większa możliwość regulacji wysokości i pochylenia ekranu), GW2460HM lub GW2760HM( 27 cali w filmach na pewno zrobi różnicę)

 

Możesz przeczytać sobie przypięty temat poglądowy zrobiony przez @drachenfeles http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/ pamiętaj tylko, że wybór matrycy to kwestia bardzo indywidualna, a jej wady każdy widzi inaczej. Zamawiając w sieci zawsze masz 10 dni na wymianę/zwrot, więc jakby co jest jeszcze czas na zmianę decyzji.

 

 

Jestem w stanie dać nawet 1500zł za monitor ale czy będe widział różnice miedzy 226CW ? chodzi mi o to czy nie będe sypał na lewo i prawo jak kupie U2414H czy Benq BL2410PT  lub BenQ XL2411Z , czy obecne matryce TN są lepsze od mojej czy IPS mam wybrać jak w przypadku U2414H.........drachenfeles możesz mi odpowiedzieć ? Generalnie chodzi mi o moje zadowolenie z monitora ( gram, filmów mało oglądam, przeglądam internet) bo po co mam zmieniać jak różnicy nie będe widział albo będzie znikoma.

 

Jeśli monitor ma być głównie do gier to możesz poważnie pomyśleć o FS2333, idealny do gier jest FG2421, ale tutaj trzeba jeszcze trochę dołożyć.

O OLED zapomnij, ponad 10 lat myślą jak obniżyć koszty produkcji i już chyba nie wymyślą.

 

Edytowane przez PanSzpila
Link to post
Share on other sites

 

 

czytałem opinie na innym forum na temat U2414H Opinia podsumowująca:

 

Sam trochę mieszasz, najpierw piszesz "Wybrałbym coś z matrycą IPS ale nierównomierne podświetlenie i praktycznie brak czerni mnie odstraszają", a potem wybierasz między P2414H.i U2414H. :roll:

 

Przecież to nie moja wypowiedź tylko gościa z innego forum..... ja tylko go zacytowałem

 

W sklepie nie jestem w stanie sprawdzić czy inna matryca poza TN którą mam mi odpowiada bo nie ma tam warunków tylko wysyłkowo z 10-cioma dniami zwrotu jest szansa.

FS2333 - to dziadek a jego wygląd... pozostawie bez komentarza  - FG2421 no spoko może i dam 2k ale po co mi 144Hz? nie mam takiej mocnej karty na 144kl/s wiec ta opcja mi się nie przyda a z tego ten monitor "słynie"

Link to post
Share on other sites

Przecież to nie moja wypowiedź tylko gościa z innego forum..... ja tylko go zacytowałem

 

 

Nie napisałem, że twoja. :)

 

 

FS2333 - to dziadek a jego wygląd... pozostawie bez komentarza 

 

Dla mnie data produkcji nie jest najważniejsza, ważne jest jakość tego co widzę na ekranie. FS 2333 jest świetnym monitorem do gier więc dlatego go zaproponowałem.

 

Napisałeś "bo po co mam zmieniać jak różnicy nie będę widział albo będzie znikoma.".

Może sprecyzuj gdzie chcesz tę różnicę zobaczyć, w jakości wyświetlanego obrazu, czy w wyglądzie zewnętrznym?

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Może sprecyzuj gdzie chcesz tę różnicę zobaczyć, w jakości wyświetlanego obrazu, czy w wyglądzie zewnętrznym?

 

Najlepiej wygląd i obraz :) ale ważniejszy jest dla mnie wiadomo obraz. No to jak FS2333 ma lepszy obraz jak mój stary 226CW ?

 

tutaj mała recenzja

http://pcmonitors.info/reviews/dell-u2414h

 

Zastanawiam się nad tą czernią co ten gość pisał czy to jest takie uciążliwe? w porównaniu do mojej starej TNki ?

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...