Skocz do zawartości

I5 3570K @ 4,5 Problem


Recommended Posts

Witam wczoraj podkrecilem swoje CPU do 4,5 wszystko ładnie zero błedow w systemie oraz grach ale niestety dzis przetestowalem go w roznych programach i wyszlo ze bardzo sie grzeje.

Jakie sa wasze opinie na temat tego...

Chłodzenie - bequiet! bequiet! Dark Rock 3


http://www.iv.pl/images/73954017270731575780.jpg
http://www.iv.pl/images/84394770641404716838.jpg
http://www.iv.pl/images/76349297425745030256.jpg
http://www.iv.pl/images/63833222239703932367.jpg

Link to post
Share on other sites

Myślę,że trzeba by przeanalizować całą bydę tzn czy jest prawidłowy i najlepszy przepływ powietrza.Mój 4670K też przy 4,7 GHz w testach dostaje popalić dość mocno, tylko mnie komputer służy między innymi do gier i w tych osiąga maksymalnie 46-48 stopni przy 4,2GHz.To mi w zupełności wystarcza i nie niepokoi.Może dlatego,że ja nie składałem komputera do bicia rekordów w testach...? Sprawdź temperatury w programach czy grach ,których używasz i tym się kieruj.....

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się,że nie masz problemu.Chętnie bym zobaczył temperatury nie w testach i nie koniecznie przy 4,5 GHz.Po co Ci tyle?Sprawdź w programach czy grach,których używasz na co dzień i może się okazać,że masz zupełnie normalne czyli dopuszczalne temperatury.Ja nie wiem ale czy wszyscy,którzy mają procesory z K to wstają rano,włączają Intel Burn Test czy OCCT i wieczorem patrzą czy jest stabilnie?

Pozdrawiam

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to ze ostatnio zakupiłem karte Asus GeForce GTX 780 Ti DC2OC i nie chce wcale osiagac jak najlepszych wynikow OC poniewaz za bardzo mnie to nie kreci,a chodzi o to aby ta karta nie byla ograniczana poprzez moj CPU dlatego postanowilem ze zakupie jeszcze chłodzenie i podkrece troche aby karta nie byla ograniczana w grach.

 

 

Druga sprawa w jakim programie moge widziec grajac temperatury CPU. Wtedy bym wykrecil procesor na tyle aby było bezpiecznie w grach z temperatura.

 

 

Temperatuta w IDLE na zegarach 4,2 GHZ

Najwyzsza podczas grania w BF4 - 66

 

http://www.iv.pl/images/94200021964744705122.jpg

Edytowane przez Mizur138
Link to post
Share on other sites
mam 2 wentylatory u gory,1 z tyłu,1 z przodu.

Zamontuj wiecej wentylatorow, na pewno jeden w bocznym panelu dla karty graficznej. Mialem przez dwa dni zamontowanego bequiet! Dark Rock Pro 2 na i7 3770k @4.2 ghz intel burn test mialem max 76 stopni. Z tym ze mam 6 wentylatorow dla samej wentylacji budy i podczas testu wszystko chodzilo na max. Problem powietrznym chlodzeniem jest taki ze fakt, nikt na co dzien nie testuje dla zasady procesora 100% w stresie , ale w towarzystwie takiej karty jak Asus GeForce GTX 780 Ti DC2OC nawet podczas grania moze dobijac do podobnych tempreatur. Ja oddalem DRP2 do sklepu bo w towazystwie R7990 ktory tez "wydycha" cale powietrze w obudowie bezposrednio pod radiatorem CPU ,takie chlodzenie sie poprostu srednio sprawdzalo. Nie to ze polecam bo tu sa odmienne zdania ale kompaktowe chlodzenie wodne w moim przypadku sprawdza sie lepiej, jesli jest zamontowane na wlocie z przodu obudowy nie jest uzaleznione od tempreatury w obudowie. 

Z takim chlodzeniem :

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18551027

Mam max 65-68 stopni w intel burn test z wentylatorami ok 1250 obr. wiec jest cicho. Podczas grania nawet nie sprawdzalem bo plyta nawet nie podbija obrotow . 

Wszystkie testy chlodzenia robione sa na lawce testowej lub w obudowie bez obciazonej karty i wszystko pieknie wyglada. Mi w Crysis3 z DRP2 procesor po jakims czasie dobijal do ponad 60-65 stopni i wentylatory na chlodzeniu robily sie glosne, bardzo obciazajaca procesor gra. 

Boczny wentylator w obudowie zbija 5 stopni z temperatury samej karty. Wiec jedyne wyjscie to poprawa wentylacji obudowy. Pozdr. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

@autor

Włączasz HWinfo i grasz.Potem odczytujesz jaką najwyższą temperaturę miał procesor /rdzenie/.Jednocześnie jak masz procesor na 4,5GHz to też odczytasz jak płyta podbiła taktowanie w grach.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Mizur138, pomijając sugestie odnośnie wentylacji obudowy czy porównywaniem, że "ktoś ma na tym coolerze lepsze temperatury" zapewne masz po prostu gluta pod IHSem na procku. Miałem okazje testować dwa 3570k i na tych samych zegarach i napięciach miały temperatury różne o 20 stopni... Cóż poradzić, jedynie IHS zdjąć :)

Link to post
Share on other sites

Skalpowanie i zmiana gluta na coollaboratory liquid pro. Temperatury spadną o 25-30C ;)

 

Jak by ktoś nie wierzył to tak wyglądają temperatury na i7 3770k@ 4.6Ghz 1.28V po oskalpowaniu i zmianie pasty na CLP.

http://i61.tinypic.com/2mmep2s.jpg

W grach temperatury nie przekraczają 60C ;)

Link to post
Share on other sites

Narazie wykreciłem go na 4,2 przy grach temp osiaga 66 stopni max,zbaczymy co bedzie dalej,bo tez chodza mi mysli zmiany podstawki na lga 1150 i wtedy moze trafil bym na lepsza sztuke.

 

Duzo ta karta graficzna bedzie ograniczona przy 4,2Ghz ????

Link to post
Share on other sites
Skalpowanie i zmiana gluta na coollaboratory liquid pro. Temperatury spadną o 25-30C   Jak by ktoś nie wierzył to tak wyglądają temperatury na i7 3770k@ 4.6Ghz 1.28V po oskalpowaniu i zmianie pasty na CLP

 

i7 3770k @4.5 Ghz ,bez skalpowania, na wyklinanym na tym forum kompaktowym chlodzeniu wodnym , wentylatory na chlodnicy na auto (max. 1250-1300obr/min.) wiec bardzo cicho.  ;)

http://imageshack.com/a/img834/3126/zsb4.jpg

http://imageshack.com/a/img812/5749/vbah.jpg

Nie sadze za jak bym podkrecil na 4.6 Ghz to mi temperatury skocza 25-30 stopni. Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

i7 3770k @4.5 Ghz ,bez skalpowania, na wyklinanym na tym forum kompaktowym chlodzeniu wodnym , wentylatory na chlodnicy na auto (max. 1250-1300obr/min.) wiec bardzo cicho.  ;)

http://imageshack.com/a/img834/3126/zsb4.jpg

http://imageshack.com/a/img812/5749/vbah.jpg

Nie sadze za jak bym podkrecil na 4.6 Ghz to mi temperatury skocza 25-30 stopni. Pozdr.

Chyba nie masz pojęcia co to znaczy "bardzo cicho" 8-)

Bardzo cicho to jest na wentylatorach poniżej 800Rpm a nie na 1250-1300Rpm.!

Link to post
Share on other sites
Chyba nie masz pojęcia co to znaczy "bardzo cicho" Bardzo cicho to jest na wentylatorach poniżej 800Rpm a nie na 1250-1300Rpm.!

Mam pojecie, wentylatory mam te same co kiedys na H55 w tym video . ArcticF12 szybciej sie nie kreca. Juz kiedys komus pokazywalem jak sa ciche. 

Jeszcze raz podkreslam to bylo z H55 i wyzszym napieciem OC mimo ze 4.4 Ghz ,teraz mam podobne chlodzenie z grubsza chlodnica, troche wydajniejsze "halas" jest taki sam. Na video masz jeszcze otwarta obudowe. Jak to jest glosno to faktycznie nie wiem co to cicho. Wystarczy odpowiednio drugi wentylator zamontowac. Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Arctic F12 i cisza! Dobre sobie :rotfl:

Miałem je jeszcze przed Fortisem i tak samo jak Zephyr są bardzo głośne. 1 Zephyr na 1350RPM zagłusza 7 wentylatorów AF120 Quiet Edition @1100RPM. 8-)

Po względem kultury pracy zarówno Zephyr jak i F12 nie dorastają do pięt Corsair AF120 Quiet Edition!.

 

BTW

Nie sądzisz, że to trochę dziwne, że średniej klasy chłodzenie powietrzne Fortis uzyskuje takie same temperatury przy wyższym takowaniu co wodne chłodzenie 8-)

Link to post
Share on other sites
Nie sądzisz, że to trochę dziwne, że średniej klasy chłodzenie powietrzne Fortis uzyskuje takie same temperatury przy wyższym takowaniu co wodne chłodzenie

Wow teraz to nazywamy wodne chlodzenie. Ile miejsca w budzie zajmuje twoj Fortis i mam obudowe z oknem wiec nie mogl bym przepatrzec na tak obciachowy radiator (to akurat rzecz gustu) .

 

 

Arctic F12 i cisza! Dobre sobie

Wiesz mozesz dac wiecej  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  , zaloze sie ze twoje chlodzenie jest glosniejsze i skoro po oskalpowaniu jest -25 do 30 stopni to tez gow.... wydajne. Moze mi sie jakies magiczne wentylatory trafily. Pewnie w testach tak jest napisane to musi tak byc. 

 

 

AF120 Quiet Edition

 

To jest przeplacony badziew , mam 2, corsair SP QE. Najgorsze wentylatory jakie mialem. 

 

 

Nie sądzisz, że to trochę dziwne, że średniej klasy chłodzenie powietrzne Fortis uzyskuje takie same temperatury przy wyższym takowaniu co wodne chłodzenie

Lepiej oskalpowac procka i stracic gwarancje, mozliwosc odsprzedazy niz kupic porzadne chlodzenie , taki twoj tok rozumowania? 8-)  8-)  8-)

Wracajac do tematu to ja dalej polecam poprawic wentylacje w obudowie niz ryzykowac uszkodzenie procesora przez zdejmowanie IHS-u. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Wow teraz to nazywamy wodne chlodzenie. Ile miejsca w budzie zajmuje twoj Fortis i mam obudowe z oknem wiec nie mogl bym przepatrzec na tak obciachowy radiator (to akurat rzecz gustu) .

Pseudowodne - jak wolisz.

Tyle zajmuje na ile przystosowana jest obudowa.

 

 zaloze sie ze twoje chlodzenie jest glosniejsze

Myśl logicznie :>

1050-1100Rpm  vs 1250-1300Rpm.

 

http://i61.tinypic.com/28ap8ig.png

 

http://i58.tinypic.com/xbd6hv.png

 

 

 

Wnioski:

- AF120 przy tych samych obrotach co F12 jest wydajniejszy i cichszy!

 

 skoro po oskalpowaniu jest -25 do 30 stopni to tez gow.... wydajne

A czego można oczekiwać po takim chłodzeniu za 109zł? :roll:

 

 

To jest przeplacony badziew , mam 2, corsair SP QE.

Według osoby, która nie ma zielonego pojęcia o wentylatorach . :>

Reszta informacji wyżej.

 

Lepiej oskalpowac procka i stracic gwarancje, mozliwosc odsprzedazy niz kupic porzadne chlodzenie , taki twoj tok rozumowania? 8-)  8-)  8-)

Teoretycznie gwarancja utracona ale w praktyce gdyby coś poszło nie tak to szansa na wymiane na nowy = 99%

Procesor po zabiegu wygląda jak by wyszedł z fabryki ;)

Często glut jest tragicznie nałożony i zmiana chłodzenia praktycznie nic nie daje ponieważ procesor nie jest wstanie oddać ciepła. Dopiero zmiana pasty pod IHS w takiej sytuacji daje korzyść.

A co do odsprzedaży to nie masz zielonego pojęcia o tym, że każdego dnia na allegro są sprzedawane oskalpowane procesory bez takiej informacji. Ludzie kupują i są zadowoleni z niskich temperatur ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Według osoby, która nie ma zielonego pojęcia o wentylatorach . Reszta informacji wyżej.

No wlasnie chyba nie masz pojecia. To jak wentylator halasuje w wolnym powietrzu to jedno, a zalozony na radiator to juz inna sprawa. Tak samo jak ma bezposrednio przed soba np. gril w obudowie i to tez zalezy jak blisko i jaki .To wlasnie tworzy najwiecej halasu, nie sam wentylator ,a te dwa elementy . Mam pod drugim wentylatorem zalozony dystans z wycietego innego wentylatora zeby walsnie nie "wyl" tak jak to zwykle w takim przypadku bywa.  Ale ty chyba gluchy jestes i bardziej wierzysz temu co jest o halasie napisane niz usluszales . Poza tym Corsair AF to wentylatory wlasnie do obudowy panie "ekspert" z cienkimi lopatkami , na radiator przeznaczone sa SP. Nie zmienia to faktu ze sa kiepskie. Przy pewnych obrotach/napieciu silnik wydaje elektryczny halas/brzeczy jedynie to ladnie wygladaja. 

Max. obroty dla Corsair SP120 QE to 1450 obr/min. Arcticf12 1350 obr/min. Sprawdzalem na chlodnicy z Corsairem H55 i Arctic F12 jest cichszy i wydajniejszy nawet na 100% obrotach. I nie bede ci tu czyjegos video z youtube wklejal bo sam to sprawdzilem. 

 

 

Teoretycznie gwarancja utracona ale w praktyce gdyby coś poszło nie tak to szansa na wymiane na nowy = 99% Procesor po zabiegu wygląda jak by wyszedł z fabryki A co do odsprzedaży to nie masz zielonego pojęcia o tym, że każdego dnia na allegro są sprzedawane oskalpowane procesory bez takiej informacji. Ludzie kupują i są zadowoleni z niskich temperatur

Nie wiem , nie chcial bym komus klamac przy odsprzedazy i nie chcial bym kupowac oskalpowanego przez kogos procesora. I nie wiem skad te 99% na wymiane. 

Link to post
Share on other sites

No wlasnie chyba nie masz pojecia. To jak wentylator halasuje w wolnym powietrzu to jedno, a zalozony na radiator to juz inna sprawa. Tak samo jak ma bezposrednio przed soba np. gril w obudowie i to tez zalezy jak blisko i jaki .To wlasnie tworzy najwiecej halasu, nie sam wentylator ,a te dwa elementy . Mam pod drugim wentylatorem zalozony dystans z wycietego innego wentylatora zeby walsnie nie "wyl" tak jak to zwykle w takim przypadku bywa

Doskonale o tym wiem ale ten problem zaczyna się dopiero po przekroczeniu pewnej prędkości obrotów o czym ty chyba nie wiesz

Ten problem nie wystepuje przy całym zakresie obrotów! :>

 

 

Max. obroty dla Corsair SP120 QE to 1450 obr/min. Arcticf12 1350 obr/min. Sprawdzalem na chlodnicy z Corsairem H55 i Arctic F12 jest cichszy i wydajniejszy nawet na 100% obrotach. I nie bede ci tu czyjegos video z youtube wklejal bo sam to sprawdzilem. 

Ty masz SP120 QE a ja mam AF120 QE. Taka drobna uwaga :>

AF120 jest zdecydowanie cichszy i zapewnia nawet 350RPM przy 4V co zresztą jest w tabeli. AF120 w całym swoim zakresie obrotów jest wydajniejszy i cichszy od F12 co potwierdzają wyniki, które umieściłem wyżej. 

Z łożyskiem nie ma najmniejszych problemów! Tak samo nie ma problemów z hałasem wytwarzanym przy grillu. Wentylator nie wchodzi na takie obroty przy których zaczyna sie ten problem.

Nie wiem , nie chcial bym komus klamac przy odsprzedazy i nie chcial bym kupowac oskalpowanego przez kogos procesora. I nie wiem skad te 99% na wymiane. 

Jeśli kupiłeś na allegro używkę to nie masz żadnej gwarancji na to, że coś było przy nim dłubane 8-)

99% szans ponieważ 3 osoby, które znam wymieniały już ;)

Intel nie sprawdza co jest pod IHS.

Link to post
Share on other sites

Jesli mam zmniejszyc temperatury nioestety musze wymienic obudowe i zakupic bardziej wydajne wentylatory,co do skalpowania to była by ostatecznosc.

 

Narazie prosił bym o jakas warta uwagi obudowe w ktorej bedzie lepszy przepływ powietrza od tej co posiadam w syngnaturze oraz zaznaczam aby byla tej samej wielkosci lub wieksza zeby wszystko ładnie mi sie zmiescilo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...