Skocz do zawartości

Pierwszy składak :))


Recommended Posts

Witam,

Chiałem się podzielić swoim skłądaczkiem :) jest moim pierwszym tak więc bez rewelacji ale chciałbym abyście wytkneli błedy jak coś źle niechlujnie ułozone. ;] podpowiedzieli, :))

dziękuję za pomoc w wyborze forum i Sir Kafarus

https://imageshack.com/i/n1cqswj

 

dysk SSD pod ukosem bo inaczej nie wchodziło zasilanie do podpięcia i nie wiem jak to rozwiązać ;/

generalnie musiałem na obudowie przyoszczędzić i trochę mało miejsca lecz z3 jest schludna i sprawia miłe wrażenia :)

 

 

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

będę musiał poszukać miękkiego kabla zasilającego ponieważ po dokręceniu SSD do tacki nie ma zbytnio miejsca na podłączenie...

więc albo sanki albo miękki kabel zasilający ?

Co do zasialania 24pin pytanie jak jest z elastycznością tych kabli one są sztywne przez oplot czy same w sobie trudne się zginają nie chciałem się z tym siłować podczas montażu .

Link to post
Share on other sites

Hmm całkiem zacnie - jak rozumiem dysk SSD na system i "mechaniec" na dane? Bardzo ale to bardzo słuszne rozwiązanie w dzisiejszych czasach, chociaż 1TB to trochę mało ale zawsze można dorzucic więcej.

Ja bym sugerował uporządkowanie odrobinę kabli - np. opaski zaciskowe velcro, a jeśli nie zamierzasz często "wachlować" komponentami to plastikowe "trytytki" zarówno z przodu jak i z tyłu.  Do tego im krótsze kable tym lepiej (szczególnie sygnałowe, kłania sie efekt linii długiej przy kablach rzędu 80-100 cm wystarczy zbyt agresywne skręcenie kabla i mamy kłopoty - empirycznie sprawdzone ale jak ktoś nie wierzy to może sobie policzyć równanka ;) )

Na wentyl można dorzucić siatkę - najlepsza taka z filtrem przeciwkurzowym ale i taka najprostsza "druciana" zawsze chociaż troche chroni przed większymi "kłapciami" kurzu i przed przypadkowym uszkodzeniem łopatek a kosztuje ok 8 pln.

Sam dysk SSD powinien jednak być przymocowany - naprawdę można się zdziwić jak często i zupełnie przypadkowo ktoś może przyp... w naszego kochanego kompa ;) Dysk SSD może pracować w dowolnej orientacji przestrzennej byle miał zapewnione odpowiednie chłodzenie stąd można go po prostu przyczepić wspomnianymi tu "trytytkami" (tzn plastikowaymi opaskami zaciskowymi, powszechnie dostępnymi w marketach budowlanych).

Ponadto należy pamiętać o należytych parametrach pracy zasiłki - zwłaszcza jak jest na dole to potrafi wciągać tony kurzu stąd "okresowe przeglądy i czyszczenia" to konieczność.

Aaa dodatkowy wentyl z przodu i jak można z góry (zwłaszcza z góry nad CPU) mogą znacząco podnieśc "komfort" termiczny całości. Nie trzeba tu stosować od razu skrajnie drogich topowych wentyli (nie neguję ich skuteczności/jakości/wydajności) które swoje kosztują - np wentyle firmy SilentiumPC z serii Zephyr są zarówno relatywnie wydajne jak i tanie a do tego bardzo ciche. Konkurencją dla topowych rozwiązań nie są ale czasami 3 tanie wentyle mogą dać efekt o wiele lepszy niż jeden topowy. Dla totalnych hardcorowców polecam wentyle serwerowe - gigantyczny przepływ powietrza i odpowiednio wysoki poziom hałasu oraz pobór prądu. Np. jeden wentyl 120mm potrafi wygenerowac więcej hałasu niż 12 odpowiadających mu gabarytowo Zephyrów - też sprawdzone empirycznie .

Edytowane przez shamad
Link to post
Share on other sites

Kabel sobie wyginaj, na Twoje potrzeby nic się nie stanie ;)

du*y nie urywa, ale jak na pierwszy raz to dobrze ;) Poświęć trochę czasu na zabawę z kablami, schowaj je za tackę tak, żeby jak najmniej było widać. Jakie dalsze plany?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po tygodniu użytkowania mam kilka spostrzeżeń :)

Przedewszystkim zalman Z3 polecam każdemu kto szuka porządnej obudowy za małe pieniądze, ale:

-mało miejsca trzeba bardzo się natrudzić by uporządkować kable

-obawiam się że po kilkukrotnym zdejmowaniu paneli przedniego i górnego zatrzaski przestaną trzymać

- nie da sie zamontować dysku SSD;/ (potrzebna przejściówka)

 

Po tygodniu troszkę uporządkowałem kable szału w dalszym ciągu nie widzę lecz jest lepiej

https://imageshack.com/i/jjssjrj

musiałem dokupić tackę na ssd bo wbudowany podajnik nienadaje się do montażu SSD brak miejsca na kable po prawidłowym montarzu :( koszt nie jest duży bo zapłaciłem 8 zł.

 

co to jest do czgeo służy i gdzie się montuje ?

https://imageshack.com/i/1ann50j

 

to co chce zrobić to w następnym tygodniu przyjedzie zyopther 120 na przód ?albo dodam jeszcze jeden na górę jakieś sugestie ? lepiej z przodu 2 czy na górze 2 ?

 

zmiana kabla sata do dvd na krótrzy

poszukać kabli do zasilacz tak by na jednym kablu podłączyć napęd i dwa dyski czy istnieje coś takiego dłuższe kable i gdzi etego szukać ( jak allegro to jaki dział)

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobrze byłoby jakoś te kable uporządkować, te dyski można by zakryć np. jakąś czarną plexi lub oklejoną carbonem.

 

Może coś w ten deseń:

 

http://vpx.pl/i/2014/03/28/Untitled-175prI.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Generalnie teraz zbieram na GPU to jest priorytet może na benchmarku będzie jakiś konkurs 8-)  a co to osłonki na kable myślałem nad plexi w szczególności nad karbonem bądź czegoś z motywami z mapetów :))
 Czym najlepiej malować elementy metalowe spray zwykły czy coś specjalnego ? https://imageshack.com/i/mk4l4up i jeszcze OCCT na Fera 2 myślę że dobry wynik

Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka wydaje się być ok. 

 

Kable kable kable. Powinno się dać coś z nimi zrobić. Postaraj się je upchnąć za tacką a nie za koszykami na dyski. Tak jak już ktoś wcześniej pisał puść 24pin wyższym otworem i bardziej go schowaj za tackę. 

 

Co do wentylatorów to lepiej będzie jak dasz 2 wentyle na front. Tak by wtłaczały chłodne powietrze do obudowy. Jeden wyciągowy na tyle obudowy powinien wystarczyć. 

 

Temperatury na procu ok. Bardziej obiektywne wartości będą po dłuższym czasie testu.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam świątecznie,

praca dom, dom praca jedyne co udało mi się zrobić to zamontowałem, shadow wings 2 na moją FERKę :) i odesłałem źle wymieniony wiatrak na gwarancję po raz drugi  ... mam nadzieję że prześlą mi teraz wersję z kontrolerem obrotów...

 

To nad czym, teraz myślę to czy wygram w USB, gpu ;]

A z planów na najbliższy czas to myślę nad wymontowaniem tacki na dyski twarde i montaż owych dysków na górze pod napędem, zyskam na cyrkulacji, ale do tego musze mieć chwilkę, jak dokończę skórkę z Rainmeter to wrzucę zrzut pulpitu :)

 

Ew na ściankę wrzucić dodatkowo jakąś 140mm albo 200mm do wrzucania ciepłego powietrza tylko pytanie czy to dobry pomysł by taki potwór zasysał powietrze do środka ?;>

 

Pozdrawiam i wesołych świąt

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...