Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 760 WindForce OC grzeje się


Recommended Posts

CPU:i5 4670k

Mobo ASROCK Z87 EXTREME4 Z87

buda Pgs rs9 z 4 wentylatorami puszczonymi na full:D

zasilacz modecom carbon 620

Ram cosair 2x2 Corsair XMS3 CMX4GX3M2A1600C8

Collera żadnego nie wpakowałem brakło funduszy:D

Link to post
Share on other sites

CPU:i5 4670k

Mobo ASROCK Z87 EXTREME4 Z87

buda Pgs rs9 z 4 wentylatorami puszczonymi na full:D

zasilacz modecom carbon 620

Ram cosair 2x2 Corsair XMS3 CMX4GX3M2A1600C8

Collera żadnego nie wpakowałem brakło funduszy:D

 

 

Obstawiam raczej tego winowajce

Link to post
Share on other sites

No ale to karta mu się grzeje nie CPU.

 

Jeżeli potrafisz to sugerowałbym demontaż chłodzenia z karty i posmarowanie jakąś dobrą pastą termoprzewodzącą. Chociaż z drugiej strony 70 stopni to jeszcze nie powód do paniki. Zainstaluj może MSI afterburner i wymuś "swoją" mapę pracy wentylatorów - dasz trochę więcej obrotów i powinny temperatury się nieco zbić.

Link to post
Share on other sites

No ale to karta mu się grzeje nie CPU.

 

Jeżeli potrafisz to sugerowałbym demontaż chłodzenia z karty i posmarowanie jakąś dobrą pastą termoprzewodzącą. Chociaż z drugiej strony 70 stopni to jeszcze nie powód do paniki. Zainstaluj może MSI afterburner i wymuś "swoją" mapę pracy wentylatorów - dasz trochę więcej obrotów i powinny temperatury się nieco zbić.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to już ma 70 stopni przy 95% prędkości wentylatorów, po czym komp mu się wyłącza, więc w sumie jest to powód do obaw.

 

Wydaje mi się, że coś nie tak z chłodzeniem. Karta nowa, czy używana? 

Link to post
Share on other sites

Karta kupiona 2 miesięczna na alegro i chyba znam przyczynę dlaczego była sprzeda :) W testach nigdzie nie przekracza 70 dych:D na auto a tutaj mam dzwona gdy 70 dych wydusi nie wiem może i wina zasilacza ale jest to dziwne:)

 

Coler boxowy

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jeszcze jeden fakt mnie zastanawia :) np jak przewijam w przeglądarce mam takie skoki hmmm jak by to opisać nieraz przy przesuwaniu strony kołkiem myszki to tak jak by mam artefakt że obraz do połowy się zawiesza a górą idzie nie za każdym razem:)

rastin to mówisz że temperatura norma? w testach bardzo ładnie się zapowiadała a tutaj:) jest cieplej o parę stopni niż testy np na benchamrku :D

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jeszcze jeden fakt mnie zastanawia :) np jak przewijam w przeglądarce mam takie skoki hmmm jak by to opisać nieraz przy przesuwaniu strony kołkiem myszki to tak jak by mam artefakt że obraz do połowy się zawiesza a górą idzie nie za każdym razem:)

rastin to mówisz że temperatura norma? w testach bardzo ładnie się zapowiadała a tutaj:) jest cieplej o parę stopni niż testy np na benchamrku :D

U mnie podczas gry w crysis 3 lub inny bardzo wymagający tytuł musze dać słuchawki na max bo karta jest taka głośna i spokojnie 80-85stopni potrafi przekroczyć przy prawie max obrotach wentyli .. Np. w nocy nie mogę grać bo bym wszystkich w domu obudził :/

Link to post
Share on other sites

Jakaś aplikacja w tle nie żyłuje Tobie czasem tej karty, nie złapałeś czegoś?

To tak poza konkursem.

Nod32 nic nie wykrywa ani Malwarebytes Anti-Malware wszystko wyczyszczone 2 miechy temu postawiłem windowsa 8 śmieci nie mam;)

Przy następnej okazji muszę kupić zasilacz jak będę w domu. kompa nie przytargam a tutaj nie mam jak sprawdzić żeby podmienić :D

Edytowane przez afgan25
Link to post
Share on other sites

Temperatury masz normalne , ta karta to gorąca suszarka . Mam ten sam model i w grach typu crysis 2 / 3 przkeracza 80 sotpni przy 70-80% wentylatora 

 

Przestań szerzyć takie bzdury, trafiła Ci się wadliwa sztuka i teraz piszesz farmazony.

Poprzeglądaj testy tej karty, a nie piszesz głupoty.

Link to post
Share on other sites

W spoczynku jest 33 stopnie:) Własnie nie wiem dlaczego jak karta nie jest wykorzystywana tak super to dlaczego ta temperatura mój raden 4850 stary katowany podkręcany zwieszane napięcie max temperatura 69 stopni. i Był w większości na około 90 procent wykorzystywany a pasty pod nią nie zmieniałem ani razu:D po 4 latach przy przeglądaniu neta poszła z dymem :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Skoro to nie wina karty, to skąd pewność że akurat zasilacz nie wyrabia. Dodam że jak mnie wywali że komp wyłączony to nie mogę uruchomić muszę odłączyć od prądu i dopiero się uruchomi :D oraz system nic nie wyrzuca :D A wcześniej mafie 2 oraz battlefield 4 przeszedłem bez żadnych problemow. O i jeszcze jak macie taka pewność to jaki zasilacz polecacie do takiego zestawu?  

Edytowane przez afgan25
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...