Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 760 WindForce OC grzeje się


Recommended Posts

Też zmieniłem pastę na swoim Gigabyte GTX 760 rev2.0 . Na fabrycznej paście było max 71C w BF4, na MX-2 70C , czyli różnica niewielka.

 

Edit: W kwietniu mam w planach zakup 2 dodatkowych wentylatorów do budy - na górę, aktualnie mam 3, 2x front wciągające do środka i 1x tył wyrzucający. Myślę że tym zabiegiem poprawię cyrkulację powietrza w obudowie.

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites

Tylko zauważ bomber, że oni testują rev 1.0. Na żadnym z zagranicznych portali nie znalazłem testu tej karty w rewizji 2.0. Jedyne co znalazłem to różnice między chłodzeniem w 1.0 a w 2.0 (na tomshardware), gdzie jeden z użytkowników napisał, że różnica temperatur waha się od 10-12C na korzyść coolera z rewizji 1.0 . Sądzę, że tak jest przez to iż w rewizji 1.0 były 3 rurki cieplne zaś w rewizji 2.0 tylko 2. Tak siak czy owak ja do swojego Gigabyte zastrzeżeń nie mam, kręci się do 1306Mhz na rdzeniu w Boost, maxa na pamięciach jeszcze nie sprawdzałem, nie przekroczyła mi nigdy w grach 72C - także wynik ten uważam za optymalny bo rewelacją on nie jest ale przyczepić się też nie ma do czego. Jakby ktoś potrzebował więcej informacji na temat tej karty to chętnie odpowiem, porobię testy i podzielę się opinią. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja równiez mam rev 2.0. Wentylatorki 4 w budzie. Wykręcone na ful plus grafa i obroty na full wiem głośno ale gram na słuchawkach:D Moją trochę podbiłem to od razu miałem restart i od wtedy dzieją mi się restarty :D . Zastanawia mnie dlaczego bf 4 mafia 2  mnie nie wyrzuciła i w innych grach chociaż robiłem dłuższe rozgrywki. Gdzie spotkałem się że mnie wyrzuca to ac4 i crysis 2. Dziwne to jest :D a temperatury ma za wysokie ta karta :D 


mam filmik gdzie mogę go wrzucić żeby wygodnie było wam otworzyć?:D 


http://youtu.be/SrsN612wlb4


Wiecie o co chodzi w tych białych prostokątach?:D 


Dziś uprałem się i  testowałem kartę w stresie 15 minut i bum :D myślałem że będzie dłużej szybciej niż w crysis 3. Przed tym wyczyściłem po sterach wszystko, pobrałem nowe zainstalowałem na nowo.  Wydaje mi się że jest to jakiś problem z karta graficzna a nie zasilaczem:).

Gpu z pokazuje mi bosta 1150 a przy obciążeniu mam 1250 o co tu chodzi:D? nie powinno być maksymalne taktowanie na 1150? pomożecie czy nie macie pomysłów?:D 

Link to post
Share on other sites

Ciężka  zagadka:) zmniejszyłem zegary i tak jak by crysis uzyskał lepsza stabilnością minimalne klatki 45 choć przeważnie trzyma 50 lecz po 40 minutach znów komp leży i nawet nie kwiczy teraz zastanawiam się żeby ją dowoltowac. Do ilu jest bezpieczne w tych kartach 1.2? 

Link to post
Share on other sites

To ślij ją do sklepu z którego kupiłeś, sklep ma obowiązek być pośrednikiem w gwarancji. Bo to co się dzieje z Twoją kartą do normalnych rzeczy nie należy a szkoda, żebyś Ty psuł sobie nerwy i żeby nowa karta nie działała tak jak powinna :)

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że zasilacz jest sprawny i wysyłanie go na gwarancję nie ma sensu. Dlaczego ponieważ zasilacz normalnie obciążony działa poprawnie. Efekt wyłączenia przy dużym obciążeniu, który opisujesz i temperatura to normalne zachowanie zasilacza gdy zasilacz nie daje rady i brakuje mu mocy. Wyłączenie jest normalny objawem zadziałania zabezpieczenia termicznego zasilacza. Konieczna jest zmiana zasilacza na markową konstrukcję o podobnej mocy, bo Carbon to kiepska konstrukcja nie warta swoich pieniędzy. Zasilacz nie gwarantuje w zasadzie, żadnych parametrów, może Ci nawet uszkodzić podzespoły. Ja mam złe doświadczenia z tym producentem.       

Link to post
Share on other sites

Nie będę ukrywał bo pierwszy chodził 2 dni :)  i na gwarancje, tylko mocno buczał i piszczał i wyrzucał z windy nawęd a teraz jest spokój. Zasilacz i tak kiedyś muszę zmienić a najwyżej tego zostawię sobie na wypadek czegoś, jakieś zastępstwo. Czyli gepardmak obstawiasz na winne zasilacza:D już jest parę głosów na zasilacz i takie objawy miały również osoby bo trochę czytałem. Może rzeczywiście nie wyrabia zasilacz przy pierwszej probie teraz mi trzymał godzinę komp przy graniu, później wyrzucał co 15 min 

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz wymienić zasilacz. Na jaki to już inna kwestia wszystko zależy od budżetu. Ale pomożemy Ci wybrać coś dobrego.   Nie męcz też tego Carbona szkoda na niego Twojego czasu, padnie i przy okazji zniszczy coś jeszcze np. płytę główną, grafikę albo dysk.   

Link to post
Share on other sites

To trochę potrwa z jakieś 2 miechy zanim będę w Polsce :D

także coś by mnie interesowało z pokroju golda 600w jak coś kupić to na dłużej oraz z modularnym okablowaniem nie musszą być wszystkie modularne ale na pewno moleksy i tym podobne:)  +- 400zł to co polecacie? 

Link to post
Share on other sites

 

 

także coś by mnie interesowało z pokroju golda 600w jak coś kupić to na dłużej oraz z modularnym okablowaniem nie musszą być wszystkie modularne ale na pewno moleksy i tym podobne:)  +- 400zł to co polecacie? 

Corsair RM650. Najwyższa półka. Bardzo cicha (jedna z najcichszych na rynku) konstrukcja CWT, oparty na przetwornicy DC-DC, posiada modularne okablowanie i certyfikat 80+ Gold. 

Edytowane przez szembor5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

szembor5

Wrazie czego syknie na mała rozbudowę jak np karta padnie zaraz po gwarancji? :D Cichość nie jest moim priorytetem gram na słuchawkach oraz do halsu już przywykłem:) Do Platinum nie ma sensu dokładać :) przyrost moim zdaniem marginalny jak za te pieniądze. Chyba że przejść np na 85 czy 90 plus? 

 

sevku22

 

O wyższych temperaturach nie powiem bo mi wywala :D dodam że przy 96 % ustawieniu ręcznym wentylatorów:D 

Edytowane przez afgan25
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...