Skocz do zawartości

AMD fx-8150 vs i5-4440


Recommended Posts

No nie wiem , dla mnie to nie wyglada jak jakies spadki, w 720p najnizsze fps to 36 i to przez moment. Przy procesorze z 2009r. i jednej z najbardziej wymagajacych wspolczesnych gier. Caly czas gra byla by komfortowa.

No nie była bo byłem długo posiadaczem 965BE i przeszedłem całego FC3 na nim, i gra nie była komfortowa najniższe fps w teście to 30 fps, niestety z taką kartą jak 7870 chciałem pograć w Very high a nie obcinać detale i geometrie i inne rzeczy aby tylko gra nie gubiła fps-u co pare kroków... I nie mów że gra skopana i to dlatego bo na 4670k i 7870 mam detale albo Very high, albo Ultra z obniżonym post FX-em i mogę włączać V-sync bo klatki nie schodzą niżej 60-55... jeśli już to tak rzadko że faktycznie 3 razy na 5 godzin grania, jeszcze co do moich kompetencji oceniania FX-a mozna się czepić, bo grałem na nim tylko jeden dzień, co prawda od rana do wieczora i to pod kontem jego zakupu więc zwracałem uwagę, to co do phenoma wiem świetnie jaki jest ten proc, miałem 960T przez pół roku, potem 965BE przez około 1,5 roku... chyba starczy by się wypowiadać w tonie eksperta o nim

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Musialem zaczac FarCry3 od poczatku. Pogralem tak 40 min na srednich ustawieniach i w 720p zeby procka obciazyc (Phenom x4) . Nie widzialem na razie mniej niz 55 fps. podczas ataku na posterunek. Zwykle podczas poruszania sie po mapie jest 70-90 fps. Zadnych spadkow. Pogram pozniej jeszcze troche pozniej. Gra jest 100% plynna.   


@MasterBarti

Po co w ustawieniach miales wlaczone buforowanie klatek? To troche zbija fps-y. 

Link to post
Share on other sites

@up

nie gralem w Far cry ale jezeli te efekty mozna wlaczyc niezaleznie od ilosci szczegolow, to rozdzielczosc i szczegolowosc nie maja znaczenia

 

z tego testu z pc laba wynika ze ta gra chodzi rownie beznadziejnie na wszystkim :P chyba cos z optymalizacja im nie poszlo

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

obniżanie opcji graficznych ma sens jeśli karta jest za słaba i może sobie nie poradzić i przez nią moga klatki iść w dół... jeśli jednak przy 680gtx jak na teście nadal jest 32 klatki jak na 660ti to jest jednoznaczne z tym że procek nie wyrabia i koniec pieśni, tak jak mówiłem żeby jakoś w miarę w tą gre pograć na phenomie musiałem mediumować obekty i wodę czy coś tam jeszcze a i tak momentami były kapy do 30 klatek..... no litości bo moja karta pozwalała pograć sobie w 60 klatkach na bardzo wysokich, to co miałem jeszcze schodzic z obiektów na low żeby jakoś ten framerate był stabilny?

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie, po prostu 2500k też się dusił, dlatego mówie że ta gra wymaga na serio mocnego proca a nie jak niektórzy twierdzą że na phenomie się super gra, patrz co się dzieje jak podkręcisz 2500k jak fps w góre idzie. 2500k na 4,5 ghz już pozwala grać w niemal pełnych 50 klatkach, no i to jest to o czym mówie apropo proca, teraz weź taki 4670k podkręc do 4,2-4,5 i masz stabilne 60 klatek i to tylko potwierdza co mówiłem, aha i polecam też sprawdzić jak na 8350 świetnie działało 4,7 ghz jeszcze stockowego 2500 k w tej grze nie dogania

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Super metodyka :D jakieś miejsca gdzie nic nie ma, wiesz robiąc takie testy to ja mogę udowodnić że crysis 3 pójdzie na Dual core płynnie bo znajde miejsca gdzie w miarę pośmiga, postaram się poprosić kumpla któremu ufam i mu nie zależy na wałkowaniu testu by coś udowodnić albo naciąganiu czegoś dla swojej racji, on ma phenoma i poproszę o jakiś gameplay z odpalonym msi afrerem,  w miejscach które się nadają, sam bym już dawno to zrobił ale już niestety się pozbyłem phenoma 


poza tym ciekawe jak to jest skoro poprzedniemu koledze widać spadały klatki nawet do 30 i 40 (widać rzetelniej podszedł do testu i chciał pokazać faktycznie jak jest) a Tobie śmiga pięknie i to na ultra, może jakiś tajemniczy phenom :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

No wlasnie o to chodzi ze w miejscach nawet jak sie cos dzieje fps jest wyzsze. Nawet jakas jadka przy ataku na posterunek. To sa miejsca gdzie z jakiegos powodu karta miale ciezej. 

Moge ci video zrobic jak chcesz :->


Mysle ze to nie procesor, ale grafika sie dlawi .

Link to post
Share on other sites

Zależy od sytuacji, jeżeli np robisz sporo zadymy i jest dużo odłamków, wybuchów i paradoksalnie w takiej sytuacji potrzeba płynności, to na phenomie jej nie ma, jeśli latasz po lesie i polujesz na świnie albo z kampery szyjesz z daleka do posterunków to idzie grać, a ja np nie lubię grać tak żeby unikać rozwałki bo wtedy się tnie :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...