Skocz do zawartości

AMD fx-8150 vs i5-4440


Recommended Posts

i5-4440 jest do gier zdecydowanie lepszy, roznica wydajnosci bedzie zalezala od gry - bedzie sie ksztaltowac od praktycznie 0 (w grach ktore sa zalezne glownie od karty graficznej) do kilkudziesieciu % w grach ktore mocno obciazaja procka

Link to post
Share on other sites

Bez OC i5-4440 będzie od 20% do nawet 80% lepszy w grach od FX-8150, w programach wypadnie nieco lepiej, ale nadal bez rewelacji.
FX-8150 to najmniej opłacalny procesor jaki powstał w ostatnich latach. Jak już od AMD to lepiej FX-8350, choć i tak przegrałby z i5-4440.

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

i5-4440 jest do gier zdecydowanie lepszy, roznica wydajnosci bedzie zalezala od gry - bedzie sie ksztaltowac od praktycznie 0 (w grach ktore sa zalezne glownie od karty graficznej) do kilkudziesieciu % w grach ktore mocno obciazaja procka

co ty nie powiesz myślałem że będziesz a FX-em, po ki ****a żeś mi spamował temat że FX rządzi żeby teraz stwierdzić że i5 zamiata FX-a

własnie to mnie boli że odkrywam ludzką hipokryzję w tak pięknej czystej postaci

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

co ty nie powiesz myślałem że będziesz a FX-em, po ki ****a żeś mi spamował temat że FX rządzi żeby teraz stwierdzić że i5 zamiata FX-a

nikomu nie polece FXa do nowego buildu, bo intele sa wydajniejsze, co wcale nie znaczy, ze majac FXa i r9 290 nie mozna pograc w gry na wysokich detalach i full hd i uwazam ze czasem zmiana na intela jest malo oplacalna.

Link to post
Share on other sites

"hej, przesiadka na 8350 z pewnoscia bedzie tanszym rozwiazaniem, jezeli masz dobre chlodzenie cpu i przewiewna obudowe bedziesz mogl go podkrecic, co z pewnoscia doda troche mocy.

Niby i5 w grach bedzie troche wydajniejsze ale wedlug mnie mozesz nie byc w stanie dostrzec roznicy, na takim sprzecie przy jednym monitorze i tak wymaksujesz kazda gre i raczej nie zauwazysz roznicy kilku klatek"

 

 

TWOJE SŁOWA

 

"i5-4440 jest do gier zdecydowanie lepszy, roznica wydajnosci bedzie zalezala od gry - bedzie sie ksztaltowac od praktycznie 0 (w grach ktore sa zalezne glownie od karty graficznej) do kilkudziesieciu % w grach ktore mocno obciazaja procka"
 

 

TERAZ SIĘ CHŁOPCZE ZDECYDUJ ZDECYDOWANIE CZY TROSZKE, raz polecasz intela raz fxa, przeczysz sam sobie wjdź po prostu

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

nie 65 bo sobie tak strzeliłeś i nie 84 bo sobie ubzdurałeś, różnica waha się na poziomie odczuwalnym, czyli między 30 a 60 fps, bo o to cała awantura i na pewno na pw nie napiszę bo szkoda mi tracić czas na tak głupie rozmowy, zdecyduj się co polecasz i czemu tak, a potem nie będziesz musiał się tłumaczyć głupio


i teraz nie przeglądaj pc laba w poszukiwaniu potwierdzeń dla swojej teorii

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/reviews/fx-8350-vishera-review,3328-13.html

 

http://techreport.com/review/23750/amd-fx-8350-processor-reviewed/5

 

http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/5

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_fx_8350_processor_review,18.html

 

http://www.legitreviews.com/amd-fx-8350-8-core-black-edition-processor-review_2055/4

 

tak intele sa duzo szybsze, tak majac fx 8350 i dobra grafike mozesz pograc w dowolna gre, nie nie posilkuje sie testami z pc lab (chodz nie wiem co z nimi jest nie tak bo ich nie widzialem)

 

edit:http://www.youtube.com/watch?v=ICVeN6WEGgg

 tak wszystkie testy sobie mozna wsadzic, wszyscy pisza ze Intele sa szybsze ale na fxach tez da rade spokojnie pograc, ale to klamstwo.

Kurde trzeba Macierewicza poprosic zeby wyjasnil tajemnice klamstwa wydajnosciowego

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

sam fakt że posługujesz się wykresami z portali świadczy o tym że nie miałeś w rękach ani jednego ani drugiego procesora, śmiać mi się chce, wiedziałem że coś wlepisz co w miarę wyjdzie na Twoją korzyść, nic z tego, nie masz racji a te testy można sobie o kant dupci rozbić :)


i na tym zakończmy zanim po warnie zbierzemy za spam


i na przyszłość drogi kolego polecaj coś co znasz do czego masz pewność, a nie coś czego nawet nie widziałeś,

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Przecież tego czegoś nie da się podkręcić.

no chodziło mi że bez OC FX'a

bo po OC porównanie wyszło by trochę inne, a wydajność energetyczna to już w ogóle kosmos

 

 

 

Pytam bo zamieram kupić Gigabyte GA-990XA-Ud3 i szukam następnego klocka do wymiany. Jaki procek polecacie pod mój zestaw?

jeśli w grę wchodzi używka to możesz pomyśleć o upolowaniu taniego FX-8320/8350 na allegro

jesli nowe to tylko zmiana platformy na intela się opłaca i byle jaki i5 haswella będzie wystarczający do każdej gry

Link to post
Share on other sites

udowodnij mi że to brednia, sam ten procek jest na tyle wydajny że nie wymaga OC, i tyle jak mi pokażesz jak go wykręcić i przyspieszyć to dopiero się odzywaj a tak to milcz

Widze do kazdego się napinasz. Poziom podstawówki, Nie będę z tobą polemizował w taki sposób.

Link to post
Share on other sites

to coś samo w sobie jest na tyle mocne że oc to tylko kaprys

A coś ty, z działu reklamy Intela się urwałeś? OC nigdy nie jest kaprysem. Są zastosowania, w których mocy nigdy za wiele. Choćby streamowanie, czy gra w DayZ SA wymaga bardzo mocnego procesora.

Link to post
Share on other sites

Panowie ja jestem tego zdania że nawet na FX8150, który będzie współgrać z dość mocną kartą pogramy spokojnie w każdą grę.Oczywiście w niektórych tytułach trzeba będzie obniżyć poziom detali więc jeśli nie jesteś maniakiem Full HD i Ultra detali z wodotryskami spokojnie taki FX8150 da tobie nacieszyć się grami.A z tego co widzę posiadasz Gigabyte GTX560Ti więc nie jest źle może karta nie jest już demonem prędkości ale do cieniaków też nie należy :)Co do cen za FX8150 oczywiście używanego zapłacisz koło 400 zł nie więcej widziałem że sprzedawały się za 370 zł.Za intela zapłacisz od 450-550 używanego a za nowego od 600-700.Decyzja należy do ciebie :)

 

Jeśli piszę głupoty proszę mnie poprawić.

Edytowane przez pumias
Link to post
Share on other sites

Jedyna nadzieja na drugi oddech dla FX-ów to mantle, jednak mówimy o procesorach za które samo AMD przepraszało i zwracało częśc pieniędzy szczęsliwym nabywcom a jak ktoś nie wierzy niech poszpera po googelku to znajdzie :)


dla leniuszków którzy śmiało mnie opier** że gadam nieprawdę http://pclab.pl/news48074.html

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
tak się napinam bo normalnie się z deklami nie da:)

 

 

tak intel mi płaci za kłótnie z imb .,

 

Widac ze kolesiostwo ma sie dobrze , kazdy inny uczestnik tej dyskusji juz by dawno dostal ostrzezenia za postawe na tak niskim poziomie. 

 

 

dla leniuszków którzy śmiało mnie opier** że gadam nieprawdę http://pclab.pl/news48074.html

Wow , nie wiedzialem . Faktycznie pierwsza generacja FX-a to nic specjalnego, ale druga juz jest zauwazalnie lepsza. I swietna postawa firmy. Intel jakos nie oddaje kasy za nieudane Haswelle ktore sa symbolicznie wydajniejsze od dwoch poprzednich generacji i topowy i7 4770k sie tak grzeje ze ledwo da sie uzywac ze stokowym coolerem. Swietna opcja . Procesor za ponad 300€ ktory trzeba oskalpowac z ihs-u i dokupic drogie chlodzenie zeby cos z niego wykrecic, ale co tam juz w tym segmencie nie ma konkurencji to w dup... z tym. 

Trzeba sie cieszyc ze FX 8320/8350 stanowi jeszcze realna konkurencje dla slabszych i5-tek i powiedzmy alternatywe dla I5 4670k (pomimo ze FX to starsze o generacje procesory) bo bez niego to i5-tki mialy by wiele wyzsza cene.

 

 

Jedyna nadzieja na drugi oddech dla FX-ów to mantle,

Wow , kolejna swietna postawa firmy, wieksza wydajnosc w grach za darmo... 8-) . Dodatkowa nadzieja to jeszcze Windows 8. 

I tak poza tym jak ktos ma ochote podyskutowac o FX- ach to daj juz spokoj i nie spinaj sie tak tylko poprzegladaj inny temat. Pozdr. 

 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Widać modzi jeszcze śpią.

jarnuszkiewiczm, polecam się opanować, bo jak na razie, to atakujesz każdego, kto ma odmienne zdanie. Prawda jest taka, że na FX-8150/350 da się spokojnie pograć w każdą grę jaka tylko jest z mocną kartą. Poniżej 30FPS nie spadnie nigdy - tego już nie podważysz, a jak sam pisałeś - 30FPS jest płynne. Do argumentów za FX można też zaliczyć niższe temperatury (bo niskie TDP u intela jest spowodowane niemożliwością oddania ciepła).

Link to post
Share on other sites

30 Fps może i jest płynne, ale gdy podczas rozgrywki ze stałych 60  spadnie do 30 jest to odczuwalne i to mocno.

 

Jeśli autor posiada AMD Phenoma II x4 którego zegar jest w okolicach ok 4 Ghz, to nie ma sensu przesiadki na FX bo przyrost będzie symboliczny w grach, co innego w programach. Intel może nie będzie dużo szybszy w sredniej ale na pewno nie będzie miał takich spadków jak AMD.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...