Skocz do zawartości

Monitor nie wykrywa zintegrowanej grafiki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez csking,

Recommended Posts

Witam

Złożyłem dziś komputer jeszcze bez karty graficznej bo zbieram na nią wiec chce skorzystać ze zintegrowanej jednak po włączeniu komputera nic się nie dzieje komputer się włącza po 3 sek wyłącza i ponownie włącza i pracuje już cały czas jednak monitor zupełnie nie reaguje zero obrazu, monitor podłączony przez VGA próbowałem tez z TV na hdmi nic nie reaguje nie wiem co kombinować w uefi ani nigdzie wejść nie mogę bo nie mam jak podaje specyfikacje

 

I5-4670k

Plyta asrock fatal1ty performance

8gb ramu kingston

 

No i to chyba najważniejsze

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze raz na spokojnie czy wszystko dobrze podpiąłeś. Chłodzenie dobrze założone ?

Zostaw jedną kość pamięci lub pożongluj po slotach i może na początek zrób reset Biosu.

Link to post
Share on other sites

Dodam że wypinalem kości ramu a płyta nie sygnalizowala ich braku, nie świecą się też światełka od karty sieciowej, czy to wystarczający dowód na to ze mam pecha i porostu mam padnieta płytę główną?

Chłodzenie myślę dobrze wszystko się kręci z ramami próbowałem na różne sposoby, na wszelki wypadek jeszcze raz od nowa podpialem wszystko efekt ten sam, nie pokoi mnie też to ze się włącza komputer wyłącza i znów włącza za każdym razem

Link to post
Share on other sites

To jeszcze podaj model zasilacza, może to jego wina. Kable do płyty wszystkie podpięte ?

Ja bym na spokojnie wyciągnął wszystko i złożył "na pająka", może gdzieś jakieś zwarcie czy coś...

Link to post
Share on other sites

Sorry  że nie doczytałem w Twoim pierwszym poście o niemożliwości wejścia w BIOS - moja nieuwaga.

 

Jeśli te włączenie, wyłączenie i ponowne włączenie to tzw DUAL BOOT to nie masz się czym przejmować, płyty ASRock tak mają co nie znaczy jest to reguła. Robiłeś reset BIOSu przyciskiem na płycie CLR_CMOS? 

Link to post
Share on other sites

Reset biosu robiłem przez zworki bo tu nie ma przycisku, wyjalem procek i zauważyłem ze w sokecie jedna albo dwie hmm nie wiem jak to nazwać powiedzmy blaszki wyglądają na wygięte, zgniecione nie wiem bo to za małe, wiec może to jest przyczyną?

A zasilacz Deus g1 600w

Link to post
Share on other sites

Tak z tego co widzę 3 piny są wygięte, teraz poczytałem ze masa osób ma taki problem z płytami asrocka ze tak się wyginaja narazie oddam na gwarancję płytę i procesor bo nie wiem co jest nie tak, może nie koniecznie wina pinow może coś innego i jakoś to przejdzie przez serwis

Link to post
Share on other sites

No pewnie tak, wspomniałem o tym dlatego ze akurat najwięcej osób pisze o asrocku ze wyjątkowo łatwo piny się tam wyginaja no nic, narazie oddam do sklepu bo nic mnie to nie kosztuje A jak odesla to u zegarmistrza spróbuję :-)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No wiem właśnie dla tego wcześniej napisałem że oddam bo nic nie ryzykuje ale teraz widzę ze chyba jednego pinu nie ma w ogóle wiec prawdopodobnie nowa płyta pójdzie na śmieci, skupuje ktoś gdzieś taki sprzęt wiecie może?

Kumpel mówi ze jakby nie widział to by nie uwierzył ze zwykłą igła bez szkła powiększające można wyrównać tak zgieta piny chyba zostane neurochirurgiem :-) piny wyrównane komputer się włączył i działa bez problemu temat można zamknąć :-)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...