Skocz do zawartości

Stopniowa modernizacja starego zestawu


Recommended Posts

Witajcie,

zamierzam w miarę stopniowo zmodernizować swój sprzęt. Posiadam taki oto zabytek:

Płyta główna: Abit KN9S

Procesor: AMD Athlon 64X2 3800+

RAM: 2x1GB Geil Dual Channel 800 Hz CL4 +1x1 GB 667 CL?

Obudowa: ATX (załącznik 1 i 2)

Zasilacz:  Qoltec  ATX 12V.400W.S-ATA

Karta: GeForce 7900GTX

 

W pierwszej kolejności chciałbym wymienić zasilacz. Zależy mi na tym, żeby był cichy. Chcę na niego przeznaczyć do 300 zł, więc pasywne raczej odpadają.

Mam oku mam Be Quiet 500W Pure Power L8. Co o nim sądzicie? Czy rzeczywiście jest taki cichy jak chce producent? Czy taki zasilacz można zamontować na górze, czy tylko na dole obudowy?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno: czy mocny zasilacz pobiera automatycznie więcej prądu od słabszego? Tzn. czy zasilacz 500W cały czas ciągnie 500W nawet jeżeli potrzebuje, dajmy na to 300W?

 

W drugiej kolejności planuję wymienić obudowę. Zależy mi na standardzie ATX oraz na tym, żeby jak najbardziej wyciszała zestaw.

Myślałem o SilentiumPC Gladius M40 Pure Black albo SilentiumPC Gladius X80.

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

Chcę na niego przeznaczyć do 300 zł,

Zdecydowanie CoolerMaster G550.

 

 

czy mocny zasilacz pobiera automatycznie więcej prądu od słabszego

Tutaj trzeba patrzyc się na sprawność,większa sprawność-mniej prądu pobiera zasilacz.

 

 

Myślałem o SilentiumPC Gladius M40 Pure Black albo SilentiumPC Gladius X80.

Odpuść obie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie CoolerMaster G550.

Chyba Seasonic.

 

Zasilacz wezmie tyle, ile akurat potrzebuje. Jak nie będziesz wsadzać do kompa niewiadomo jak mocnego sprzetu, to wersja 430 W tego be quiet spokojnie starczy.

 

 

Odpuść obie.
 

Czemu ma odpuscic? Jakies argumenty? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro mu się podobają - to czemu nie? Nie każdy musi lubic jakieś fikusne obudowy. Chociaż, jeśli teraz zmieniałbym obudowę, poważnie zastanowiłbym się nad Zalmanem Z3+ . Ładna i solidna, chociaż wąska. Tylko ciut ponad 19 cm.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź. Nie spodziewałem się, że obudowy w takiej cenie mogą być tak źle wykonane. Będę o tym pamiętał i chyba... zdecyduję się na Fractala. 

 

Napiszcie proszę, czy nowy zasilacz pasowałby do mojego zabytku jeszcze przed wymianą obudowy? Z tego co zauważyłem, to nowe zasilacze kładzie się na dół, a ja w mojej obudowie zasilacz jest jeszcze montowany na górze. Co z tym fantem?

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem. Dlatego zasilacz wymieniam w pierwszej kolejności. Zależy mi na tym, bo będę wkładać do komputera kilka dysków twardych. Swoją drogą, ładne określenie - bomba.

 

Plan jest taki: w tym miesiącu chcę kupić nowy zasilacz, tylko nie wiem czy on będzie pasował do mojego zestawu. Jak to sprawdzić? 

 

Jeśli chodzi o obudowę, to spodobało mi się model Fractal Design Define R4. Co o nim myślicie? Czy ktoś z Was miał z nim do czynienia? Czy rzeczywiście wycisza podzespoły?  

Link to post
Share on other sites

A temu, że są fatalnie wykonane.

Co do wykonania obudowy to się z tym nie zgodzę.

Posiadam M40 która jest moim zdaniem dobrze wykonana.nic nie skrzypi,blachy są sztywne.Ogółem obudowa jest bardzo stabilna.

Nie wiek skąd taka opinia że są fatalnie wykonane.I nie żebym bronił SPC,ale ciekawi mnie to skąd masz takie informacje? (jakieś argumenty)

Do 200zł taka m40 jest jednym z lepszych produktów.

 

Powiem więcej.Posiadałem Corsair White 600T i była gorzej spasowana,wykonana niż m40.

 

Jak na obudowę za 200zł jest moim zdaniem dobrym produktem.

 

Wiadomo Fractal a SPC jest różnica w wykonaniu ale nie przesadzajmy z tym że m40 jest obudową zrobioną z odpadków.

Edytowane przez mugen1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdarzają się trefne egzemplarze? Jak to sprawdzić zanim komp się zwęgli? :)

 

Sprzedawca na allegro, u którego kupiłem zasilacz, niby sprawdza każdy egzemplarz przed wysyłką, więc jest nadzieja, że wszystko będzie okej.

Edytowane przez chrisryane
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...