Skocz do zawartości

Zesatw Komputerowy z AMD do 2000zł


Recommended Posts

Siemka Wszystkim :D Potrzebuję komp najlepiej z AMD 

 

  • Zastosowanie komputera: Przeglądanie internetu , montaż filmików , czasami do gier 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2, 000 zł max
  • Których części potrzebujesz?: "buda"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1280x1024
  • Specjalne wymagania: Raczej brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
Link to post
Share on other sites

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Sapphire Radeon HD7770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP

 

Przewiewna obudowa z 3 wentylatorami

Mocny zasilacz z 408W na linii 12V

Mocne 4 rdzenie od Intela (brak realnej konkurencji od AMD w tej cenie)

Płyta główna z 4x USB 3.0, kompletem wyjść dla zintegrowanej karty ,oraz posiadająca 2 kości UEFI

Sprawdzony i szybki Ram działający na napięciu 1,5V

Sprawdzony i niezawodny dysk 1TB

Karta ,która spokojnie pozwoli na płynność w każdej grze w twojej rozdzielczośći

 

Testy:

GPUhttp://pclab.pl/art49769.html

Płytahttp://pccentre.pl/a...em-h81/id=18114

CPU- http://pclab.pl/art50000.html

Edytowane przez szembor5
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co do AMD i jej procesorów, widzę sens ich kupna tylko w jednej sytuacji - mamy już płytę i CPU od nich, a do tego chłodzenie, które pasuje tylko do CPU "czerwonych". Ja tak mam i szkoda mi mojego Pantagrama Karakorum, pewnie gdyby nie to, dawno bym zmienił zestaw.

Edytowane przez mw1975
Link to post
Share on other sites

 

 

A coś z AMD ktoś mi złoży?

 

W jakim celu ? Dostałeś bardzo fajną propozycję z i5-tką, która rozgniata topowe FX'y bez najmniejszego wysiłku... 

Link to post
Share on other sites
Gość miomol

@up: Nie, po prostu jesteś fanboyem. Ja mam AMD i gram we wszystko co chcę na max detalach.

Ja podobnie, obróbka 3D/muzyki/zdjęć, internet i czasami gry. Aktualnie taka sama rozdziałka co autor i na tym co w sygnaturce wszystko na max detalach (GTX460).

W renderingu mój Phenom zjada i5 4670K za 900zł.

Mój znajomy miał i7 860 i mobo Gigaszrot P55A-UD3. Padło mu i zmienia teraz na FX6300/GX8320 bo i5 za drogie a w multitaskingu i zastosowaniach profesjonalnych ssie.

 

ASUS M5A97 R2.0

AMD FX8320

GoodRam 8GB DDR3 1333MHz CL9

Sapphire Radeon R9 270X

Seagate ST1000DM003 1TB

Chieftec CTG 500W

SilentiumPC Fera HE1224

Chieftec CQ-01B-OP Mesh

 

Sprawdź autorze czy Ci odpowiada, bo pisałem z pamięci. Myślę że będziesz zadowolony.

Edytowane przez miomol
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja mam AMD i gram we wszystko co chcę na max detalach.

 

Na GTX'ie 460 grasz we WSZYSTKO na max detalach ? Chyba w 640/480.

 

 

 

Myślę że będziesz zadowolony.

 

Na pewno...

 

 

 

po prostu jesteś fanboyem

 

Nie. Jest obiektywny.

 

 

 

Ja mam AMD i gram we wszystko co chcę na max detalach.

 

To zdanie jest przejawem niezdrowego fanboystwa i dodatkowo naraża kogoś na zmarnowanie pieniędzy. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nowaj, niska rozdzialka wiec nie potrzeba tak mocnej karty a CPU jest obciazane tak samo - nie zalezy to od rozdzielczosci.

Miomol jest fanboyem AMD a wiekszosc panow tutaj to fanboye Intela, ja biore co sie bardziej oplaca, jesli bym mial brac ATX to bym bral AMD FX8320 poniewaz to procesor wydajny a bardzo tani. Jednak moj aktualny plan zaklada ITX a AMD tam sie moze sie popisac wiec bede bral Intela. Zalezy czego potrzeba, roznica miedzy procesorami jednej a drugiej firmy bedzie marginalna.

Link to post
Share on other sites

Im niższa rozdzielczość, tym więcej zależy od cepa.

 

8320 na stock'u może wąchać spaliny Intela, a na odległość kilku długości zbliża się jedynie po mocnym OC, co wymaga coolera i lepszej płyty. 

 

i5 zamontujesz w budżetówce na H81. 

 

Stwierdzenie, że AMD wychodzi taniej, od dawna nie ma racji bytu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość miomol

Do tego dochodzą "fochy" AMD typu trothling (dobrze napisałem?), spadki FPS z kosmosu i grzanie się. 

A świstak siedzi i owija to w sreberka. Mam Phenoma od roku, nie zauważyłem by się grzał (a jestem osobą która "panikuje) powyżej 50 stopni, spadków FPS równie nie zauważyłem. Throttle jest gdy procesor ma temp powyżej 70*C, intel ma to samo.

 

Płyty mATX za 150zł palą się nawet na celeronach, nie mówiąc o i5. Za mobo do OC zapłacisz 500zł u intela, u AMD 300zł.

 

Próbujecie wmówić że AMD jest takie i takie a ja używam i nie narzekam. Dałem 400zł za procesor który w moich zastosowaniach jest lepszy niż i5 4670K za 900zł, w grach nieco słabszy. Tyle ode mnie.

Edytowane przez miomol
Link to post
Share on other sites

 

 

intel ma to samo.

 

Nie bardzo.

 

 

 

Płyty mATX za 150zł palą się nawet na celeronach, nie mówiąc o i5.

 

Pokaż mi te spalone płyty...

 

 

 

Za mobo do OC zapłacisz 500zł u intela,

 

Dawno nie czytałem większej bzdury. Mobo do OC SB/IB dostaniesz za niecałe 200 zł...

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=41318

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlaczego za 600 zł, spokojnie można brać nawet MSI B85 G43 w cenie 300 zł czy wyżej Asrock H87 Fatal1ty za 350 zł, nie wspominając nic o Extreme 4 za 500 zł, oczywiście mowa tutaj o płytach pod OC. Dlaczego wg Ciebie potrzeba tutaj płyty za 600 zł ? 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie ma co dywagować.
 
Podstawa na 8320 (proc, mobo, chłodziwo), taniej raczej się nie uda - FX bez OC jest nieporozumieniem, a do OC potrzeba przynajmniej Fortisa i przyzwoitej płyty z solidną, chłodzoną sekcją zasilania i kontrolą nad APM (throttling)

http://wstaw.org/m/2014/02/17/AMD_png_300x300_q85.jpg

cena: 1062,42zł za płytę, proc i chłodzenie.

Podstawa na najmocniejszej i5 (proc, mobo, chłodziwo) z odblokowanym mnożnikiem, wystarczającą płytą główną do OC oraz chłodzeniem.

http://wstaw.org/m/2014/02/17/intl_png_300x300_q85.jpg

Cena 1277,51 zł za płytę, proc i chłodzenie. Fortis starczy do OC ~ 4 - 4,2 GHz.

Różnica ~200zł.

 

Zawsze można wybrać procesor bez "K" i tańsze mobo i chłodzenie. Wtedy różnica finansowa się zatrze:

 

 
Podstawa na i5 bez "K" (nie do OC) :

http://wstaw.org/m/2014/02/17/intl_bez_k_png_300x300_q85.jpg


Cena 1009,93 zł za płytę, proc i chłodzenie (płyta ATX, umożliwi OC w przypadku wymiany procesora na "K" w przyszłości).

 

Wychodzi taniej niż podstawa na AMD. A co do wydajności to odpowiedź znajdziemy b. wielu testach i benchmarkach.
 
Wybór należy do autora.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na Haswella to dopiero sa ceny, porzadne mobo za 600zl, np taki ASUS Z87-Plus.

 

Mobo do OC Haswell'a to koszt grubo poniżej 400 zł. Na takiej płycie wyciśnie się z niego wszystko, co się da. Droższe modele to jedynie dodatkowe bajery. Zanim zaczniesz się wypowiadać zdobądź trochę wiedzy, bo tym co piszesz siejesz jedynie zamęt. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No coz po czesci racja poniewaz sie trafiaja takie sztuki 4670K ze wyciagaja 4GHz. Intel na pewno nie jest pod OC.

I prosze, nie kwestionuj mojej wiedzy po tym ze nie pisze czesto na tym forum, na innych mam tysiace postow ;)

Edytowane przez KarielG0
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...