Skocz do zawartości

Smartfon - jako telefon i nawigacja


Recommended Posts

Witam.

 

 Od kilku dni czytam różne fora, testy, recenzje itp... i mam jeszcze większy mętlik w głowie niż na początku :)

 

Zastanawiam się jaki smartfon wybrać...

 

Do czego mi będzie potrzebny:

 

- telefony i smsy ( rozmawiam dziennie może z 10 - 15 minut )

- aparat przyzwoity ( auto focus )

- lampa błyskowa używana raczej jako latarka

- nawigacja ( chcę zrezygnować ze swojej starej nawigacji, bo często nie łapie mi sygnału... Goclever )

poruszam się po Polsce, raz, może dwa razy w roku za granicę ale w granicach UE

- system ??? ( miałem do czynienia głównie z androidami ) jestem otwarty na WP

- jakość rozmów mogła by być na dobrym poziomie.

- internet - sporadycznie

 

A co do kasy, to tak między 500 a 950zł i oczywiście nowy ( FV23%)

 

Nie gram praktycznie w gry, potrzebuję dosłownie 5 aplikacji, którę są dostępne na Androida i na WP

 

Główny nacisk kładę na nawigację ( najlepiej darmową, szybką )

 

Moim faworytem jest Nokia Lumia 620 ze względu na cenę i darmową nawigację działającą w offline. również biorę pod uwagę Lumię 920 ale to już mój maksymalny budżet.

 

Możecie mi poradzić jakoś ?

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Android również ma darmowa nawigację działającą Offline. 

Temat już został wyczerpany

http://forum.benchmark.pl/topic/109490-klasyczny-telefon-z-nawigacj%C4%85/

w tym temacie przeważa kłótnia ale też jest sporo informacji. Dzięki :)

 

ale brakuje mi zastadniczo odpowiedzi na takie pytanie.

 

W abonamencie mam mały pakiet transmisji danych i widzę, że nokia do pobrania mmsa potrzebuje pakietu danych, kontakty i inne ważne rzeczy zapisywane są w chmurze co zapewne wymaga kolejnej transmisji danych ?

 

jeśli mam mały pakiet danych w abonamencie, to czy jakakolwiek Lumia jest dla mnie dobrym wyborem ?

Link to post
Share on other sites

Każdy telefon potrzebuje transmisji do mmsa. Poza tym wszelkie zapisywanie w chmurze możesz wyłączyć więc nie ma obaw. Możesz w ogóle nie mieć pakietu. Kontakty zapisze na serwerze ale to tak niewielka ilość danych, że nawet tego nie zauważysz i możesz to robić przez WiFi.

Link to post
Share on other sites

Android nie ma porządnej nawigacji za darmo - WP8 zreszą też :) :)

 

Jedynie Nokia daje za darmo HERE Drive - ale to PREZENT :) dla posiadaczy - jak kupimy Samsunga czy HTC na WP8 to nawigacji NIE dostaniemy. 

Prawda jest taka, że nawigacji klasy AutoMapy, TomTom, Here Drive za darmo NIE dostaniemy - bo wielu zapomina, że NAJWAŻNIEJSZE są AKTUALIZACE map a nie sam program. Co z tego, że mamy program za darmo jak mapy są nie aktualizowane często ?

 

Drozdu - moja rada - Lumia 720 : najdłuższy czas pracy, ekran 4.3 cala, idealny środek między wygodą używania nawigacji a wygodą normalnego dzwonienia. L720 będzie lepsza niż L620 a spokojnie mieści się w Twoim budżecie. Do tego L720 ma znakomity aparat, z bardzo jasnym (światło 1.9) obiektywem Carl Zeiss.

 

Lumia 920 to też dobry wybór, ale ma kilka wad : po pierwsze krócej pracuje, przy Twoim używaniu 4 dni są jak najbardziej w zasięgu l720, zaś L920 do max 2 dni, jest cięższa, co wielu nie odpowiada, ma ekran 4.5 cala - co też dla wielu osób może być wadą. L920 ma za to mocniejsze wnętrzne - ale - dla Ciebie to mniej istotne, co może być istotne to Ładowanie Indukcyjne - z L720 musimy kupić "nakładkę" - a L920 ma je wbudowane, oraz jeden z najlepszych aparatów wśród smartfonów. 

Do nawigacji mam uchwyt samochodowy "bezprzewodowy" - wkładam telefon i się ładuje, nie musze go podpinać kablami. Bardzo wygodna sprawa.

 

Tak więc : Lumia 720 jeśli zależy nam na kosztach lub Lumia 920 jeśli chcemy być na "wypasie" :) :) - ja dla Ciebie bym polecał L720 - grać nie będziesz, wiec mocniejsze "flaki" nie są potrzebne, a za róznicę w cenie kupisz sobie na przykład nakładkię i ładowarkę do Ładowania Indukcyjnego. 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Wybór padł jednak na Nokię L 720 lub 920 zobaczymy co znajdę w dobrej cenie.

 

Dziękuję za Goclevera i K&M ale kolejnym czynnikiem o jakim nie wspomniałem będzie sprzedaż telefonu za 1.5 roku i jednak nie stracę tak dużo na Nokii.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...