Skocz do zawartości

Klasyczny telefon z nawigacją


Recommended Posts

Poszukuję telefonu, najlepiej modelu klasycznego, w którym mógłbym połączyć cechy telefonu i nawigacji.

Czy takie połączenie w ogóle istnieje? Do tej pory miałem palmtopa i w nim zainstalowaną automapę. W dzisiejszych czasach telefony są na tyle wydaje, że zainstalowanie nawigacji nie powinno ich znacząco obciążyć. Zastanawiam się nad modelem Nokia E72. Jest tam darmowa nawigacja od Nokii, ale czy da się tam coś jeszcze wgrać? Jeżeli moja propozycja wydaje się Wam nie za ciekawa to jestem otwarty na inne. 

Link to post
Share on other sites

Nie Znajdziesz "klasycznego" telefonu typu Bar z nawigacją - SENSOWNEGO telefonu z SENSOWNA nawigacją.

 

Jeśli będziesz uzywał telefonu jako "telefonu" :) i nawigacji - to polecam Ci któryś z modeli Nokia Lumia.

 

Jak ognia unikaj Androida : powolny, zacinający się  - ma ogromne mozliwości konfiguracji - ALE - najgorzej wypada w roli telefonu. Ma krótkie wsparcie, słabsze modele nie dostają aktualizacji. Jeśli uzywasz klasycznego telefonu - to znaczy, że możliwości Androida sa ci zupełnie nie potrzebne. A o wiele ważniejsze jest : szybkość, płynność, niezawodność, długie wsparcie, solidne wykonanie.

 

Jełsi chcesz po prostu mieć telefon do dzwonienia,  SMS-ów, Nawigacji to Lumia jest idealna. prosta, łatwa w obsłudze, szybka, płynna i świetnie wykanana. Lumie mają w Polsce okolo 20% rynku - sa na drugim miejscu - nie jest to egzotyka.

 

Jakie modele :

 

Lumia 520 lub Lumia 620 - tanie, szybkie, w każdym abonamencie za 1 zł. najpopularniejsze. Powód prosty, za 450 zl kupujemy Lumię 520 - która działa szybciej i płynniej niż telefon z Androidem za 1500 zł :) i ma wsparcie do 2016 roku.

 

Ty zaś Powinieneś poważnie się zastanowić nad Lumią 720 :

 

DARMOWA Nawigacja - taka jak AutoMapa, głosowa, nie wymaga połączenia z Internetem, bardzo dobra, sam ją używam a wcześniej miałem AutoMapę. Często aktualizowana sieć dróg. I calkowicie za darmo :) dożywotnio :)

Bardzo długi czas pracy - 5 - 6 dni są w zasięgu, ja osobiście nie mam problemów z 3 - 4 dniami. Jest to jeden z najdluzej pracujących smartfonów.

Doskonałe wykonanie, jakością spasoawnia i wykonania dorównuje iPhone - Xperia Z1, Nexus 4 i 5, LG G2 czy Samsung Galaxy S4 sa gorej wykonane.

Po za tym ma 4.3 calowy ekran, który jest dość duży by nawigacja i mapy wygodnie obsługiwać - a równoczesnie na tyle mały by telefon wygodnie obsługiwac jedną ręką.

Do tego mamy bardzo dobry aparat - spokojnie zastąpi Ci tanie kompaktowe aparaty fotograficzne.

 

W abonamentach 30 zł można Lumię 720 kupić już za 1 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli w Symbiana się już nie pakować?

Ravir, to co napisałeś dokładnie odzwierciedla moje potrzeby. Do tej pory korzystam z Nokii 6300 (i nie ukrywam, że jestem do tej marki przywiązany). Jestem raczej zwolennikiem klasycznych telefonów, dotykowe mnie jakoś szczególnie nie kręcą. Telefonu używam do dzwonienia i smsowania, długa praca na baterii ma dla mnie znaczenie (stąd pierwszy wybór padł na E72). Postanowiłem sprzedać swoją dotychczasową nawigację, sprzedać swój stary telefon i kupić urządzenie, które pozwoli mi połączyć te dwie funkcjonalności, nie tracąc jednocześnie funkcjonalności na których mi zależy. Oczywiście przyglądnę się Lumii 720, tylko chyba nie jest na razie w moim zasięgu finansowym. Czy ten smartfon nie jest za duży? Nie lubię tych wielgachnych modeli, które nie mieszczą się w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Symbian umarł :) - obecnie zamiast Symbiana mamy coś co się nazywa ASHA PLATFORM :) W klasycznych "barach" Nokii jest stosowana - to bardzo fajny, idealny system do telefonów w których nic nie instalujemy. Do nawigacji smartfony są znacznie lepsze.

 

Za 450 zł - zakładam nowy telefon bez umowy - kupisz Lumię 520 - Nawigację jak w każdej Lumii dostaniesz. L520 to najlepszy obecnie smartfon, który wygrywa z Androidowymi telefonami kosztującymi 700 zł. Szybki, płynny, prosty w obsłudze, z nawigacją. 

 

Dla Ciebie idealny. 

Link to post
Share on other sites

No ta 720-ka była by idealna, bo zdecydowanie większa bateria. 520 też interesujący model tylko obawiam się, że bateria nie wytrzyma 2 dni.

 

Jakie nawigacje oprócz standardowych można jeszcze wgrać do w/w modeli?

 

PS. jest jeszcze model 525.

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites

Luc3k - za 450 zł nie kupisz nowej Lumi 720 - sam ją mam i wiem, że była by dla Ciebie idealna :) ale Musiał Byś dołozyć lub kupić na raty - co tez nie jest głupim pomysłem. Opcja to sprzedanie duszy i podpisanie cyrografu z Operatorem :) :)

 

Garmin StreetPilot z tych bardziej znanych, AutoMapa jest w zapowiedziach, ale biorąc pod uwagę jak "dusili" androida to możemy się nie doczekać :)

 

Ja od paru miesięcy intensywnie używam Nokiowskiej HERE Drive i nie widze róznic w stosunku do  AutoMapy. Tez na początku się obawiałem ale dziś mogę śmiało stwierdzić, że Nokia Here Drive jest lepsza od AutoMapy : na starym Windows Mobile / CE działa znacznie wolniej, zaś AutoMapa na Androidzie to jakaś straszna porazka i nieporozumienie. Here Drive ma bardzo dober mapy, często aktualizowane. Oczywiście jak w kazdej nawigacji trzeba uwazać i myśleć. Ale to chyba normalne.

 

Polecam zerknąć tu :

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/top-free-apps/navigation/navigation

http://www.topapps.net/windows/top-navigation-apps-for-windows-phone-8.html/

Link to post
Share on other sites

No ta 720-stka najbardziej mi odpowiada. Chyba przyoszczędzę, może cena za jakiś czas spadnie i się w nią uzbroję. Szkoda tylko, że bateria jest niewymienna. Ja używam telefonów od 3 do 5 lat.

Edytowane przez Luc3k
Link to post
Share on other sites
Szkoda tylko, że bateria jest niewymienna

niewymienna bateria nie jest wadą a cechą. Kolega Salem kiedys o tym pisal. (w skrocie chodzi o ilosc podrobek na rynku i trwalosc obecnie produkowanych baterii - oryginalnych rzecz jasna)

 

Co do samej 720--tki to jest ona kapitalnym fonem - tu masz więcej o niej jakbyś chciał się doedukować: http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/ (niewymienna bateria jest tam wpisana jako wada - ale jak wyzej pisalem - to jest jednak cecha)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dobry serwis w razie W - wymieni Ci baterię w Lumii 720 za cenę 60 zł :) + koszt baterii. Po za tym Masz 24 miesiące Gwarancji - na baterie też. Bateria spokojnie Ci wytrzyma 3 lata.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 Co z tego że nawigacja Noki jest darmowa jak prowadzi nas tylko do celu. Z takiej nawigacji to ja korzystałem kilka dobrych lat temu na HD2 i W.M 6.5. Jak ktoś jeździ trochę i ma pojęcie co się dzieje na drogach to w mieście używa google maps i omija korki a na trasie Yanoskia i unika mandatów oraz zdarzeń drogowych. Pakiet internetowy w dzisiejszych czasach to żaden luksus i każdy może sobie spokojnie na niego pozwolić jeden przeciętny mandat to koszt lumi 520 o punktach nie wspominając, paliwo też nie jest tanie żeby z uśmiechem stać w korkach bo nawigacją na sztywno wytycza najkrótszą drogę . Ogólnie na Androida jest cała masa nawigacji.  

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Przekazałem jedynie informację które dowodzą że używanie nawigacji wyłącznie z GPS (a którym się tak wszędzie podniecacie) to żaden atut Noki. Jak ktoś jeździ trochę autem jak ja doceni moje rady, teoretyków bez prawka i niedzielnych kierowców proszę o nie zaśmiecanie tematu ;)   

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

 

 

używanie nawigacji wyłącznie z GPS (a którym się tak wszędzie podniecacie)
Ogarnij się. Dodatkowe informacje oczywiście są przydatne ale nikt nikomu nie broni jeździć z np janosikiem. Pojedziesz za granice to zobaczysz ile kosztuje nawigacja z roamingiem. To, że dostajesz nawigacje za darmo z możliwością korzystania offline to niepodważalny plus.
Link to post
Share on other sites

Jedyną osobą która powinna się tutaj ogarnąć jesteś ty. Robicie z tej nawigacji noki atut na miarę czegoś unikatowego. Bardzo dobra nawigacja Sygic kosztuje 16 euro za Polskę i 35 euro za Europę (zakup jednorazowy). Z darmowych nawigacji offline na androida jest MapFactor Navogator i znalezienie jej zajęło mi dosłownie 5 min. sama nawigacja zbiera bardzo pozytywne oceny.

Link to post
Share on other sites

 

 

nawigacja Sygic kosztuje 16 euro za Polskę i 35 euro za Europę (zakup jednorazowy).
Płatną zawsze można kupić. 

 

MapFactor Navogator i znalezienie jej zajęło mi dosłownie 5 min. sama nawigacja zbiera bardzo pozytywne oceny.
No i? Here też jest darmowa i też nieźle prowadzi. 
Link to post
Share on other sites
No i?

No i po raz kolejny się powtórzę że darmowa nawigacja Noki nie powinna być powodem dla którego warto wziąć Nokię 

 

 

Lumia 620. Darmowa nawigacja na cały świat + inne bajery co nie ma 520.

 

którą wszędzie wciskacie.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...