Skocz do zawartości

Bycie "oryginalnym" zaczyna być modne ?


Recommended Posts

Witam. Na początku może ja odpowiem na pytanie zadane w temacie. Więc jestem posiadaczem komputera od 5-6 lat. Na początku stacjonarny komputer, Windows XP - nieoryginalny. Przez 5 lat użytkowałem ten komputer z tym systemem, nie zwracając uwagi na to że mam nielegalny system. Ponadto oryginalnych gier miałem może... z 5.

Teraz po 6 latach, kupiłem sobie laptopa - Mój własny komputer. Po zakupie coś mnie ruszyło. Pomyślałem sobie - Nowy komputer - Tylko oryginalne programy i gry. Na laptopie była zainstalowana Vista. Po pół roku użytkowania laptopa, zdecydowałem się kupić Windows-a 7 Home Premium. Była to nowość. Kupiłem system w sklepie internetowym MS. Zapłaciłem za niego 369zł. Nie jest to mało. Gdy już dostałem system do rąk pomyślałem - Co dostaje za tą wcale nie mała kwotę pieniędzy? Po pierwsze legalny system ( drugi w życiu, Vista na laptopie była pierwsza ), po drugie pewność że nie okradam żadnej organizacji i ludzi którzy pracowali nad tym systemem oraz dostęp do Aktualizacji. Po zrobieniu porządku na laptopie ( instalacja Windows-a 7 wszystkich programów) poczułem się bardzo dobrze. Ze świadomością że jestem w 100% legalny. Na laptopie miałem zainstalowane tylko programy Freeware lub z miesięcznika komputerowego PC Format ( AQQ, Skype, Ashampoo Burning Studio 2010 itp). Potem przyszedł czas na gry :) Tutaj miałem moment zawahania, bo gier w które grałem na XP nie chciałem instalować na "Siódemce" bo chciałem mieć w 100% "legalnego laptopa". Więc poszedłem do Empiku i tam zakupiłem sobie PES-a 2010, a ostatnio kupiłem sobie Stalker-a i jeszcze jedną grę. Oczywiście płyty na których były pirackie gry zostały zniszczone i wyrzucone do śmietnika. Teraz ich odłamki gdzieś gniją :D Nie powiem, że nie miałem chęci ściągnięcia sobie jakiejś gry np. Conviction ale postanowiłem sobie że już nigdy...

 

Troszkę się rozpisałem :wariat: Kończąc tą wypowiedź chciałbym każdego zachęcić do bycia legalnym i oryginalnym. Frajda z tego że masz w 100% oryginalne oprogramowanie jest na prawdę super. Możecie mi uwierzyć.

 

Teraz Wasza kolej. Ktoś z Was też przeżył taką przemianę lub chce przeżyć ? Proszę o opisanie jak to jest/było u Was ;)

Link to post
Share on other sites

jo przezylek cus takiego kupilem najki ostatnio w galerii naprawde lepiej sie smiga niz w "adidasach" z bazarku- :D

 

kurde wiecej sie placi za pchanie takich tekstow po wszelkich forach niz wynikaja straty z piractwa - cFany ten blumer i banda;)

Link to post
Share on other sites

po co sie zwierzasz Juggler nie kumasz ze to reklama - myslisz ze "goscia" obchodzi co Ty czujesz ? masz kupic i tyle

 

rozumiem - oczekiwanie uzywania oryginalnych produktow ale zeby tworzyc mity o modzie - autorze zenada

jeszcze napisz ze slonce mocniej nad Toba swieci i ksiezyc w czolo przygrzewa uroczą poswiata rozjasniejac twe oblicze

Link to post
Share on other sites

oj lopez2 zburzyłeś piękny klimat :D

ja też korzystam z oryginalnego oprogramowania (win 7 pro).

a jeśli chodzi o gry, cóż nie muszę teraz grać w nowości które są drogie,

mogę poczekać, dozbierać albo za chwil parę może

na allegro się trafi coś w dobrej cenie :wariat:

ja wyrwałem dirt 2 oryginał za chyba 70zł więc warto, ten zapach farby drukarskiej...mmmm...

Link to post
Share on other sites

jaki tam piekny - normalny - klimat jak klimat nie ma co sie sr*c ,latajace pszczolki i pachnace kwiatki :wariat:

dobrze Mich@el to ujal - prawie sie typ nie rozplakal ze szczescia (udawanego) tylko chusteczke mu podac jeszcze

niech jedzie w gory tam dopiero odetchnie pelną piersią :D

 

ps

niecierpie typkow z marketingu - klamią i udaja za pieniadze niech sie do roboty wezma a nie zeruja na tworzeniu jakichs osranych wizerunkow- lubia to, to po farbki i obrazki malowac a nie pierdoly ludziom wciskkac

Link to post
Share on other sites

No ale patrzy co wyprawiasz...

 

Piszesz, że jesteś szczęśliwy i dumny z tego, że teraz jesteś legalny, a kiedyś byłeś 'piratem.

Zachęcasz ludzi do bycia posiadaczami legalnej wersji Windows, itd., przez co powodujesz, że jak już wszyscy będą legalni, to nikt nie poczuje tego samego co Ty... bo dla niego bycie legalnym będzie tak samo normalne jak oddychanie.

 

Więc idąc tym tokiem myślenia unieszczęśliwiasz ludzi, chcesz, żeby oni nie poczuli się tak jak Ty :D:wariat:

Link to post
Share on other sites

Czy aby na pewno masz 19lat?

Zarobiłeś sobie sam na tego windowsa? czy z kieszonkowych od rodziców kupiłeś?

jeżeli sam zarobiłeś to to jest powód do dumy a nie posiadanie legalnej windy

(czuję się BOSKO mam legalny system)

Link to post
Share on other sites

(czuję się BOSKO mam legalny system)

chyba "czuję się bosko bo stać mnie na legalny windows"

Tak też można :D

o ile go stać na legal wins a nie jego rodziców

Dokładnie... Ja narazie mam sponsora... A jak go strace to na linuxa sie przesiąde...
Link to post
Share on other sites

Do autora tematu: Znaczna większość ludzi z naszego forum używa legalnych programów (w tym ja), ale nikt się z tym tak nie obnosi. Pomyśl: dlaczego? Ponieważ posiadanie oryginalnego oprogramowania powinno być czymś normalnym, a nie powodem dla którego mam czuć się cool, modnie itp. itd.

 

Zresztą takie namawianie innych do zakupu oryginalnych programów w sposób jaki ty to robisz raczej nic nie da, bo piraci często wychodzą z założenia - tu pozwolę sobie zacytować pewną reklamę - "internetowi nie płacą, bo wszystko robią sami", a więc "frajdą" ich nie przekonasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...