Skocz do zawartości

4670K, Gtx770, Extreme4 jaki ram do BF4


Recommended Posts

Potrzebuje dobrać RAM do tego zestawu do gier jak BF4 2x4GB.

 

Cpu: i5 4670k+cooler (ale jeszcze nie wiem jaki sie zmieści do mojego Antca na tej mobo) szerokość 20.5cm

Mobo: ASRock z87 extreme4

Gpu: MSI GTX770 Twin Froz 2Gb OC

Buda: Antec Gamer Three Hundred

PSU: Corsair 650WTX

RAM:??? które i czy niskoprofilowe?

(ok 320zł) 2x4GB

 

Proszę o pomoc w dobraniu.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Dobrze dziękuję Ci za podrzucenie linków. Ale napisz czy lepiej brać z radiatorkami czy bez? Nie mam doświadczenia i boję się że jak wybiore w końcu odpowiedni cooler a ciągle się miotam :-) do tej budy to żeby nie było kolizji z ramem i piekarnika w środku. Pewnie dokupie jeszcze ze 2 wentylatory 120mm ale w następnym miesiącu bo cash się kończy.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Radiatory przy takich taktowaniach są naprawdę zbędne-RAM się nie grzeje dodaje się je raczej z walorów estetycznych.

Te drugie mają lepsze parametry,ale mają radiatorki,które mogą Ci uniemożliwić montaż chłodzenia (będziesz musiał sprawdzić ich dokładną wysokość i maksymalną wysokość RAMu przy danym chłodzeniu)

Link to post
Share on other sites

DDR2 jakie kiedyś miałem potrafiły być ciepłe podczas długotrwałej pracy/gry.

Teraz mam DDR3 1600MHz 16GB (2x8GB)  i one właściwie zupełnie się nie grzeją, są co najwyżej letnie. Radiatory w zasadzie nie są wymagane. Jeśli z radiatorami to zwykłymi, nisko-profilowymi byś mógł każde chłodzenie CPU zaaplikować.

Do gier w zasadzie nie ma znaczenia czy weźmiesz DDR3 1333MHz, 1600MHz czy nawet 2300MHz. Weź po prostu tańsze DDR3 1600MHz. Czy CL 8 czy 9 w grach też nie będzie miało znaczenia więc kierowałbym się ceną no i marką ewentualnie.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te z radiatorkami (C.B. Tactical) zasadniczo mają tylko mniejsze opóźnienia-większy potencjał podkręcania,jeśli chodzi o różnice w normalej pracy/grze,ogólnie pracy z kompem jej nie odczujesz.

Co do Macho musisz zobaczyć jaką to chłodzenie ma tolerancję na radiatory pamięci (ile mm),jeśli się zmieszczą możesz brać szybsze,jeśli nie bierz zwykłe Balistixy ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Te z radiatorkami wejdą na extreme4 z macho Black & White w bodzie Fractal Arc 2 Midi?

tak już dotarła ale jej nie widziałem bo w pracy jestem :-)

Chyba kupię jeszcze dysk SSD chyba ten ale muszę poczytać czy dobry.

http://www.agito.pl/dysk-plextor-px-m5s-series-px-128m5s-2-5-128gb-sata600-83-639516.html

 

Kurcze ale szaleje bo miała być tylko zmiana karty i coolera a w końcu cała buda :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

http://bluebox24.pl/download/sterowniki_urzadzenia_kod_28.zip#65484-sterowniki_urzadzenia_kod_28

Komputer nie wykrył jakiegoś urządzenia.Na stronie  Microsoftu piszą,żeby jeszcze raz kazać komputerowi przeskanować w poszukiwaniu urządzeń.Miałem kiedyś coś podobnego i szukałem metodą prób ....

Link to post
Share on other sites

Info z benchmarka : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/battlefield-4-gra-test-wydajnosc-pamiec-ram-ddr3-taktowanie.html

Info z forum jakiegoś gościa ; http://www.overclock.net/t/1438222/battlefield-4-ram-memory-benchmark

 

 

Co do tego brakującego urządzenia - powtarzam - wgraj:

Intel Management Engine Interface

http://station-drivers.com/index.php/listes-constructeurs/33-intel/24-intel-chipset 

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

Looknij kilka postów niżej

RAM 1600Mhz (MT/s) vs 2800 Mhz (MT/s)

Różnica na poziomie błędu pomiarowego.

Kiedyś również widziałem ten artykuł,ale skończyłem go czytać po słowach

 

Jeden z pracowników firmy Corsair

,które wszystko wyjaśniają ;)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Na stronie 6 kolejne testy, gdzie znowu jest ogromna różnica 1600-2400.

U mnie jest także taka spora przepaść - kiedyś po wgraniu nowego biosu zapomniałem dać XMP na ramach i śmigałem na 1600 dziwiąc się dlaczego BF4 mi tak kiepsko chodzi.

Trzeba sprawdzić na swoich kompach, a nie z góry zakładać że szybsze pamięci nic nie dają i siedzieć na ramach 1333/1600MHz od lat. Co do tego testu z 290X z bit-techa to jest on dość lipny - 8GB RAM, widziałem testy od 8GB do 32GB testy i tam różnica od samej ilości ram była ok 5% (oczywiście zaraz można polemizować że 8GB starcza do wszystkiego itd.....)

Możemy oczywiście tak w nieskończoność podawać sobie linki do testów - jest różnica / nie ma / jest znowu / nie ma.

Moje podejście jest takie - nie po to tworzy się szybsze ramy, aby ludzie mówili że to nic nie daje.

Nie wszystko oczywiście jeśli chodzi o gry i programy to wykorzystuje, bo ktoś ma lenia przy produkcji oprogramowania i gier.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...