Skocz do zawartości

NVIDIA GTX 490


Recommended Posts

Dwa rdzenie GF104 i TDP na poziomie 375W. O czym mowa? O najnowszym dziecku “zielonych”, czyli karcie graficznej GTX 490. NVIDIA zarzuciła już wcześniej projekt dwurdzeniowej wersji Fermi D12U-50 z powodu zbyt dużej złożoności układu i, co bardziej prawdopodobne, olbrzymiej ilości wydzielanego ciepła przez wspomniany układ. Według danych zaczerpniętych z serwisu KitGuru.net, karta będzie brandowana symbolem GTX 490, jednak brak jest wciąż jakichkolwiek danych dotyczących taktowań pamięci i rdzeni, czy też ilości pamięci i szyny. Póki co zapowiadany termin oficjalnego wprowadzenia na rynek nowych kart to koniec lata bieżącego roku. Ciekawe jak nowe grafiki wypadną w konfrontacji z produktem konkurencji, czyli AMD HD 5970…

 

co wy na to :P

 

24.05.2010 14:59 :D

Link to post
Share on other sites

zawsze lubiłem nVidie jednak teraz mi ich żal nie dają sobie rady ati ich wyprzedza o rok świetlny no ale i tak nvidia próbuje się ratować ... wszyscy czekali na nowe GPU a tu klapa ... :D

Wiecie jak to jest nvidia jest samodzielną firmą a ATI to praktycznie AMD i teraz spróbuje wytłumaczyć na czym polega sukces ati ... jak wszyscy wiedzą amd jest mistrzem w cenie ...i w ten sposób zdobywa on całą masę klijentów dzięki którym ma on piniążki na inwestowanie w nowe technologie... dlatego zanim nvidia zdąży wypuścić nowe karty wyjdzie seria HD 6000 po tak wielkim sukcesie x6 amd zbiera kokosy i się wzbogaca...

Link to post
Share on other sites

No dobra. Przyjmijmy już ten scenariusz, że już ta nV wyda lepszą kartę od ATi, co z tego drodzy koledzy. Znając dzisiejsze realia karta ta będzie strasznie gorąca, będzie ciągła prądu co cały zestaw z i5, a w dodatku prawie na pewno będzie cholernie droga, mogę dać sobie głowę uciąć że będzie znacznie droższa od hd 5970, więc nie wiem jaki sens będzie miało jej kupienie kilkaset złotych drożej z zyskiem tych kilku procent albo nawet tych kilkunastu procent wydajności. No chyba kupią ją jedynie tacy właśnie fanboy'e jak kolega 9800gx2. Takie moje zdanie na ten temat i proszę bardzo, zgnójcie mnie ale po nV i jej "fermim" niewielu spodziewa się czegoś dobrego.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli pogłoski o GTX490 się potwierdzą to nVidia zrezygnuję z GTX470. Część artukułu z serwisu TwojePC.pl "...Niestety najprawdopodobniej dwuprocesorowa wersja będzie słabsza od obecnie budowanych tandemów złączonych z dwóch "czterysta-siedemdziesiątek" w SLI.

 

Powodem takiego stanu rzeczy jest spora ilość ciepła generowana przez wspomniane układy GF 100 która prawdopodobnie wymusi obniżenie taktowania rdzeni. Powstały w ten sposób produkt miałby być zapewne bezpośrednim zagrożeniem dla Radeona HD 5970 oraz dwóch HD 5850 złączonych w CrossFireX...."

Cały artykuł: http://twojepc.pl/news21417.html

Link to post
Share on other sites

A mnie nie obchodzi jaka to karte wyda ATI/AMD.

nV zawsze bedzie dla mnie lepsze, chyba, ze ATI pojdzie na ugode i wprowadzi do swoich kart CUDA.

Jak dla mnie, brak CUDA = nie warte uwagi.

Link to post
Share on other sites

Wprowadziliby cuda na kiju i lody na patyku, to też by było mało, więc nie ściemniaj :P

 

Pierwszy będzie 465, nie? No to będzie można się domyślić mniej więcej jak szybki będzie 490. W końcu to będą dwa te układy. Zresztą nie ma co się zmóżdżać, bo takie coś to i tak jakiś promil rynku. Sam 465 wydaje się być bardziej interesujący :D

Link to post
Share on other sites

Wprowadziliby cuda na kiju i lody na patyku, to też by było mało, więc nie ściemniaj :D

Juz nie przesadzaj. Nie ma co dramatyzowac. Wydajnosc jest jak zawsze? Jest. Cena jak zawsze nieco wyzsza jest? Jest. Gdzie problem?

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda następująco,karty nvidi nie wątpliwie należą do bardzo wydajnych,był bym skłonny twierdzić że wydajniejsze od czerwonych w teselacji:),karty te będą poprawione pod kątem pracy tzn.prądożerność,głośność,temperatury i jak nie którzy tu słusznie zauważyli wyjdzie w tym czasie hd6000,tak ale czy warte będzie kupno hd6000 za np. 3tyś a gtx480 lub 490 za mniej,nie sądze.

 

jak trudno sie domyślić dałem przykład,że nowa serja HD bedzie droższa od poprawionej fermi.

 

ile kosztuje hd5970-2500,00 tyle,inaczej nie będzie z hd6000 który na pewno nie będzie tanszy od fermi.

 

lubisz zbierać ostrzeżenia?

Link to post
Share on other sites

kto Ci wywrozyl poprawna cenę jaka bedzie miala w jakim przedziale ATI? a kto cene NV 2x265 ? wrozki z ZIELONEGO lasu? z jakiej gry ten las moze sobie odpale :D

 

lubie, wrecz pasjonuje sie ostrzezeniami :P cale zycie je zbieram a kitu mi nie wcisniesz straszac zielonymi czy przekwitlymi zoltymi kartkami za stary na to jestem :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Ehh, za to czerwoni mogliby się trochę sprężyć i zdradzić rąbka tajemnicy o kartach następnej generacji.

 

E0:

Idealny temat, aby się pożreć, a tak spokojnie już było na forum :D

 

E1:

Właśnie testuję najnowsze bety sterów nV. Na razie widzę obsługę OGl 4.0 (3.3 - XP). Swoją drogą nowa wersja nazwana została 257.15. Sam sporo softu piszę i z doświadczenia wiem, że taki przeskok w numerze wersji ma coś na rzeczy, ale zobaczymy :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...