Skocz do zawartości

NVIDIA GTX 490


Recommended Posts

Sam kiedyś byłem użytkownikiem tylko i wyłącznie kart nvidii. Mój pierwszy komputer jaki miałem miał grafikę Gainward GeForce 3 Ti200 to było dobrych kilka bądź kilkanaście lat temu kupiłem ją wtedy za ok.600-700zł niestety karta się spaliła. Później przesiadłem się na Gigabyte GeForce 7600GT, a teraz posiadam Gigabyte GeForce 9500GT ver. OC i muszę przyznać, że tamte karty były super, prócz 9500GT bo STRASZNIE muli w grach a zwłaszcza w tych nowszych. Teraz jak czytam co nvidia robi to trochę odechciewa mi się już tych nowych kart, ponieważ za niedługi czas będę odnawiać swój sprzęt to raczej nie kupię karty od zielonych no chyba, że jakiegoś GTX260 core216. Naprawdę szkoda mi ich trochę, bo mieli naprawdę dobre karty a tu takie cyrki. Moim zdaniem nvidia jest tak zajęta tym aby przegonić ATI, że nie zwraca uwagi na resztę tzn. temperatury, hałas choć nie twierdzę, że ATI jest bezgłośne, itp..

Link to post
Share on other sites

A ja wciąż wierzę, że im się uda ten gtx465, chociaż wydaje się to mało prawdopodobne. Nvidia po prostu musi się opamiętać. Nikomu z nas nie służy to osłabienie. Ja chociaż od zawsze miałem karty Nvidi chyba następną kupie od ATI.

Link to post
Share on other sites

Lepiej się pomódlcie żeby nVidia nie zbankrutowała bo w tedy nie będzie konkurencji i za byłe jaką kartę zapłacisz 15000zł Rynek bez konkurencji był by bez sensu więc według mnie nVidia ma kryzys ale jak zawsze z tego wyjdzie tylko intel musi im trochę kasy pożyczyć . :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej się pomódlcie żeby nVidia nie zbankrutowała bo w tedy nie będzie konkurencji i za byłe jaką kartę zapłacisz 15000zł Rynek bez konkurencji był by bez sensu więc według mnie nVidia ma kryzys ale jak zawsze z tego wyjdzie tylko intel musi im trochę kasy pożyczyć .

Wbrew pozorom nvidii powodzi się całkiem dobrze, ostatnio podawali jakieś wyniki i dochody i wychodziło z nich że zieloni jeszcze trochę zyskali :) A szkoda. Gdyby im trochę kaski między palcami przeleciało to może by się tak nie obijali i zrobili coś naprawdę porządnego
Link to post
Share on other sites

mam pytanie co do niektórych :> Nvidia - bardziej zaawansowana architektura niż AMD, to samo można powiedzieć o procesorach Intela. Rozumiem ktoś nie ma kasy to bierze AMD, ale dlaczego pisać że GTX 470/480 to klapa, taka prawda jest, że są lepsze. Masz kasę na GTX 480 to masz kasę na prąd, tak samo jak kupujesz 3.0 V6 :> nie masz kasy bierzesz Radka i cieszysz się gorszą wydajnością coś w stylu 1.9TDI ;)

 

tak samo jak wszyscy mają Phenomy 955 i się cieszą że mają lepszą wydajność od Intela ale taka jest prawda, że za 550zł cudów nie można oczekiwać :)

Link to post
Share on other sites

tak samo jak wszyscy mają Phenomy 955 i się cieszą że mają lepszą wydajność od Intela ale taka jest prawda, że za 550zł cudów nie można oczekiwać

No to w końcu jak to jest? Piszesz że nie można oczekiwać cudów za 550zł, a z drugiej strony jakoby potwierdzasz że AMD robi "cudne" procesory? W końcu są lepsze od tych intela w danej cenie, a to że Intel po odpowiedniej dopłacie je pokonuje to nikogo chyba nie dziwi.

 

5870 vs GTX470 wiadomo która wygrywa. Widać coś mocny ten 1.9TDI skoro trzepie skórę 3.0V6. :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak napędzać rynek zasilaczy. Niech sobie w pięty wsadzą te GF, ostatnio im już nawet kotlety nie wychodzą :o 104 to wg nV nieco słabszy i mniej grzejący się 100. Ta architektura jest równie nieudana co seria FX, grzejące się, pobierające kosmiczne ilości prądu badziewie. Jak to mówią 1:0 dla AMD :o I dobrze, że wkońcu się obudzili :)

 

Nie ma to jak Fermi do laptopa :) 100 W TDP ;)

Link to post
Share on other sites

Parę lat i architektura się zmieni, tak jak było z G80. 90nanometrowy proces technologiczny w 8800GTX przyprawiał o ból głowy jak się myślało o temperaturach, tak będzie zawsze. Producenci wyciskają wszystko co się da ze swoich układów, a potem przechodzą na inny proces technologiczny i tak dalej... :o

Link to post
Share on other sites

Czuje że Nv zrobi totalny gnój drogi jak h :/ a który będzie pożerał 800W rozgrzewał budę do czerwoności i podniecał fan boy-i a do tego lakier w stylu glanc i długość od łokcia do nadgarstka :/ Za to AMD wyda po cichutku pomalutku i za nie duże pieniądze wielkie bydle który wciągnie jednym okiem tego kotleta od Nv i się skończy :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Zapominacie o tym że grafik się nie używa tylko do gier... A tam nV wygrywa. Tesla itp. do obliczeń na tych karciochach się pracuje nie pyka w gierki. Fermi w teselacji bije radki 5xxx ja nie rozumiem problemu ktos chce sobie pograc kupuje sobie jakiegos radka ktos inny jest bardziej "wybitny" kupuje cos do obliczen i każdy zadowolony. Wy tu jakieś spory kto lepszy nie wiem po co. P.S. mimo wszystko nV jest bogatsza, widzieliscie reklamy ati w intrach gier czy cos? raczej rzadko :D

Link to post
Share on other sites

Wy tu jakieś spory kto lepszy nie wiem po co. P.S. mimo wszystko nV jest bogatsza, widzieliscie reklamy ati w intrach gier czy cos? raczej rzadko :D

Tu nie chodzi o to, ze to reklama.

nV w odroznieniu od ATI wysyla chetnie swoje karty developerom, tak aby mogli zoptymalizowac swoj kod pod dzialanie kart nV, dzieki temu mamy znaczki It's meant to be played.

W ten sposob nV nie musi wydawac co chwila hotfixow, lub producenci nie martwia sie patchowaniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...