Skocz do zawartości

Wyznanie Religijne


Gość JonathanArcherPL

  

129 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką religię wyznajesz ?

    • Jestem Ateistą
      47
    • Jestem Żydem
      3
    • Jestem Chrześcijaninem
      79
    • Jestem Muzułmaninem
      6


Recommended Posts

 

 

A czytałem biblię już przed komunią.

 

I z pewnością jako 6-7 letnie dziecko przeczytałeś ją całą i byłeś w stanie mieć na jej temat własne zdanie, a nie takie, które ktoś narzucał ci jako prawdę objawioną... 

Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=m3l1zUQV8HU

 

Bardzo polecam obejrzeć ten filmik. Na pewno wielu z Was bardzo sceptycznie podejdzie do tego i powie, że znalazła się ****** katolka, ale jeszcze 1,5 roku temu podzielałam Wasze myślenie o dominacji ludzkiego rozumu, wyłudzaniu pieniędzy przez Klechów, że wiara jest dla ludzi tępych i ograniczonych. 

 

Sama byłam na spotkaniu z jednym z bohaterów tego filmu (o. John Bashobora) i doświadczyłam tego, że to co jest napisane w Biblii w fragmencie o wylaniu Ducha Świętego to prawda. Ci ludzie posługujący modlitwą (pokazani w filmie) mają taką wiarę i pokorę, wiedząc że to nie oni są superbohaterami, ale że są jedynie narzędziami Boga. 

 

Widziałam jak dzieci z nóżkami o średnicy kilku centymetrów wstawały z wózków i zaczynały chodzić, moja koleżanka chora na raka, która robiła dosłownie przed spotkaniem badanie po modlitwie i spowiedzi ponowiła je i nie wykryto u niej żadnych komórek rakowych. Dla mnie dalej to było za mało i dalej myślałam, że jest to efekt a'la placebo.

 

Dopiero kiedy sama mimo oporu, zapierania się na nogach, otwartych oczu przewróciłam się jak na filmiku uświadomiłam sobie, że Bóg jest i nie umarł 2014 lat. Bardzo też przemówiły do mnie manifestacje zła. Dziewczynka 12-15 lat przekrzykiwała męskim głosem całą halę ludzi wykrzykujących "Wierzę w Boga...".

 

Pewnie wielu z Was jak ja jakiś czas temu uzna, że plotę głupoty, że to masowa hipnoza, kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy, ogłupianie ludzi. Proponuję samemu tam być i samemu doświadczyć zanim napisze się jakieś negatywne słowo :)

 

P.S. Nie jest to żadna sekta ani nic z tych rzeczy. Wszystkie osoby głoszące i posługujące modlitwą posiadają Papieski Imprimatur.

 

P.S.2 To nie jest ani Jehowa ani Jahwe :) Według KKK jest to JHWH :)

Edytowane przez Cassidy
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Obecnie "polskie" chrześcijaństwo opiera się na fałszu, obłudzie i zakłamaniu. Możemy to zaobserwować na przykładzie naszego "nawiedzonego" społeczeństwa które przeinacza wszelkie przykazania zawarte w Piśmie Świętym. Na co dzień stykamy się z chamstwem i wulgarnością ludzi którzy za chwilę pójdą do Kościoła i przyjmą Komunię. Ci sami którzy przekazują nam jak mamy żyć i się zachowywać względem bliźniego dopuszczają się gwałtów i ohydnych wypaczeń społecznych.

 

Dajmy też na przykład sytuację ze słynnym krzyżem który postawiono niczym złotego cielca a w międzyczasie banda szalonych "moherów" obrzucała się błotem. Czy tak zachowują się prawdziwi wierzący ludzie? Byliśmy pośmiewiskiem dla połowy świata za takie bezczelne wykorzystanie symboli religijnych w brudnej politycznej wojnie.

 

Ja nie uczestniczę w tym cyrku i jest mi z tym dobrze. Stoję obok i się uśmiecham ale jednocześnie ubolewam nad smutnym losem tych ludzi dla których wiara stała się narzędziem do prania własnych brudów oraz wciągania ludzi w polityczne machlojki.

 

Edytowane przez Lukkas
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

słynnym krzyżem

 

Tak się kruwa robi politykę w Polsce:

 

Obrońca krzyża:

http://m.natemat.pl/ce60317797e5ebb192769f297bea7e66,641,0,0,0.jpg

 

Fan tęczy:

http://m.natemat.pl/a992e2385784b452ef3ae311c6c0da49,641,0,0,0.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

oj, co do Jahwe - w starym testamencie występowało to słowo jako imię Boga Ojca. Jehowego żadnego nie pamiętam. A czytałem biblię już przed komunią.

Są różne przekłady, różne tłumaczenia.

Również w  katolickich przekładach podaje się jego imię to "Pan"

 

P.S.2 To nie jest ani Jehowa ani Jahwe :) Według KKK jest to JHWH :)

JHWH to jest zapis z przekładu hebrajskiego, Jahwe jest to zapis bardziej odpowiadający naszemu językowi.

Według KKK to już nie wiadomo co oni na ten temat myślą, bo co ksiądz to inne podejście.

W każdym razie JHWH to jest bazowa hebrajska forma zapisu, a zapisy pochodnych to odpowiednia forma dla języków/wyznawców.

Tak się kruwa robi politykę w Polsce:

 

Obrońca krzyża:

http://m.natemat.pl/ce60317797e5ebb192769f297bea7e66,641,0,0,0.jpg

 

Fan tęczy:

http://m.natemat.pl/a992e2385784b452ef3ae311c6c0da49,641,0,0,0.jpg

 

Bardzo trafne spostrzeżenie :)

Można interpretować to zależnie od punktu widzenia.

Ale dla mnie jest oczywistym, że ten typek miał ośmieszać katolików na zlecenie lewaka Palikota.

Edytowane przez marcin1630
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak wojujący ateiści zarzucają wierzącym brak faktów i logiki, a jednocześnie wierząc w to, że świat powstał z niczego i z tego niczego powstał wybuch i powstał wszechświat.

 

Do dzisiaj nie wiemy, jak powstał nasz wszechświat. Być może istnieje od zawsze. Człowiek nie ma pojęcia, jak to się stało. I właśnie m.in. dlatego powstały religie.

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Do dzisiaj nie wiemy, jak powstał nasz wszechświat. Być może istnieje od zawsze. Człowiek nie ma pojęcia, jak to się stało. I właśnie m.in. dlatego powstały religie.

Do tej pory większość znajomych mi ateistów wierzy w teorię wielkiego wybuchu jako powstania wszechświata, dlatego tak napisałem.

A, że znajdzie się ktoś, kto myśli w tej grupie to się ciesze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Do dzisiaj nie wiemy, jak powstał nasz wszechświat. Być może istnieje od zawsze. Człowiek nie ma pojęcia, jak to się stało. I właśnie m.in. dlatego powstały religie.

 

Yep. Religie powstawały by dać jakąś odpowiedź na odwiecznie nurtujące człowieka pytania dotyczące ... życia, śmierci, powstania świata itd. Jest ich wiele na świecie bo różne "ludy" tworzyły swoją wersję próby odpowiedzi na te pytania.

 

Jak ktoś wierzy w teorię wielkiego wybuchu, jego sprawa. Równie wiarygodne jak tworzenie myślą czegoś z niczego. Ja nie mam swojej teorii ale katolicka wizja zwyczajnie do mnie nie przemawia. Jak np. katolicy tłumaczą sobie istnienie dinozaurów 160mln lat temu? Jedno wiem, Kościół zawsze stał w opozycji do odkryć naukowych i rozumu. To się nie zmieniło.

Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy we wszechświecie jesteśmy niczym. Ogromnym trudem jest dostanie się na Księżyc, który jest rzut beretem od nas. Nawet prędkość światła (do której nawet nie możemy się zbliżyć) to zdecydowanie za mało, by móc swobodnie eksplorować kosmos. 

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Teoria wybuchu to zbyt ogólna Teoria ;), możemy sobie teoretyzować, lecz dopóki nie zaczniemy badać kosmosu wszystkie te teorie można o kant du*y potłuc ;), Religia itd. zawsze blokowała rozwój technologiczny jak i myślowy ;), nasze "prawa fizyki" są ubogie ;), nie potrafimy polecieć dalej niż na księżyc a do tego trwa to strasznie długo, prymitywne silniki itd.

Odbiegłem może trochę od tematu ;P

Wierzę że istnieją inne, inteligentniejsze lub bardziej zaawansowane technologicznie cywilizacje, jest dużo poszlak że niektóre religię powstały w ten sposób, gdyż odwiedzili ich obcy, dużo można się dowiedzieć na kanale History, bardzo fajnie opowiedziane co i jak i dlaczego ;)

Jezus jako postać na pewno istniała, ale czy miał te swoje moce ? a może był przedstawicielem obcej cywilizacji i dysponował jakąś tam technologią :P, a całe spotkanie z krzyżem to jeden wielki cyrk, ludzie w tamtych latach byli cholernie głupi, nie potrafili opisywać rzeczy "fachowym" językiem.

Ja wolę się skupić na tym co jest, niżeli na tym co ktoś napisał że niby było kiedyś tam. 

 

Dużo osób będzie to teraz komentować, zapewne negatywnie ;), każdy ma swoje odmienne zdanie i inny pogląd na świat.

Link to post
Share on other sites

I z pewnością jako 6-7 letnie dziecko przeczytałeś ją całą i byłeś w stanie mieć na jej temat własne zdanie, a nie takie, które ktoś narzucał ci jako prawdę objawioną... 

 

5 letnie dziecko :) Czytać umiałem płynnie w przedszkolu. Nie miałem własnego zdania, ale zapamiętywałem sobie sporo rzeczy (poza tym to była taka biblia z obrazkami stara, dostałem od babci)

Link to post
Share on other sites

 

 

poza tym to była taka biblia z obrazkami stara, dostałem od babci

 

Jeśli uważasz, że Biblia z obrazkami dała ci pogląd na chrześcijaństwo to w takim razie ja mogę uważać się za światowej sławy neurochirurga - za gówniarza oglądałem "Było sobie życie"... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

Jonathan, za dużo Startreka:)
 

W tych filmach/serialach jest bardzo dużo rzeczy związanych z fizyką, przykładem jest tu StarGate, oglądałem i czytałem o tym jak powstawał serial/film, współpracowali z pokaźną liczbą naukowców by serial był jak najbardziej realistyczny, i to wykorzystano także w SGU 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem.

Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią.

 

- Robert Pirsig

 

 

^^

Edytowane przez Skaza
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nowaj, nie nie dała, przestań być wyzywający i ignorancki, mam wrażenie że nie czytasz 3/4 części mojej wypowiedzi. Tamta wypowiedź miała na celu pokazanie Ci że Biblia od małego brzdąca nie jest mi obca, gdyż ty ogólnikowo oceniasz wszystkich chrześcijan jedną miarą. Mówisz po prostu że wszyscy to tępi ludzie średniowiecza.

Link to post
Share on other sites

Teorii jak powstał wszechświat i jak się rozwijał, czy będzie się rozwijał i jak się skończy jest cała masa. Nauka w tym temacie to też raczej kwestia wiary, bo teorii tych nigdy człowiekowi nie uda się udowodnić. Religia i inne wierzenia to prosta "teoria", którą zrozumie każdy i którą można bardzo wiele wyjaśnić. Nie stawiałbym wiary na równi z urojeniem.

 

To, że Bóg tknął iskrę, która dała początek wszechświatowi to tak samo wiarygodna teoria jak inne bardziej "naukowe". 

 

 

Wiele osób zbyt dosłownie bierze do siebie to co jest w Biblii i wtedy faktycznie, przy obecnym poziomie nauki może Biblia wydać się śmieszna. Jednak przy odpowiedniej interpretacji wiele treści tam zawartych ma potwierdzenie w nauce w mniejszym bądź większym stopniu.

 

 

A tak na marginesie to polecam:

"Nie uwierzysz" CW24TV  - tutaj to dopiero kabaret jest, aczkolwiek facet całkiem ciekawie opowiada

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Gregotsw,mądrze,rozsądnie i spokojnie piszesz a podejrzewam,że tak samo myślisz.Im więcej czytam naukowych

teorii powstania wszechświata tym "bliżej" jestem wiary w Boga.Szanuję każdą religię i jej wyznawców,dopóki ich działanie,postępowanie kiedyś i obecnie,mieści się w moim systemie wartości.W związku z tym nie jestem związany duchowo z żadną,którą udało mi się poznać.Wciąż szukam a ostatnio zadałem sobie pytanie:

Czy brak wiary nie jest większym jej aktem?

Pozdrawiam

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...