Skocz do zawartości

Wyznanie Religijne


Gość JonathanArcherPL

  

129 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką religię wyznajesz ?

    • Jestem Ateistą
      47
    • Jestem Żydem
      3
    • Jestem Chrześcijaninem
      79
    • Jestem Muzułmaninem
      6


Recommended Posts

Gość JonathanArcherPL

Zresztą dziwi mnie to że "religie świata" tak długo się utrzymują ..., ile to już tysięcy lat ..., czyżby ewolucja człowieka była na tak niskim poziomie że inteligencja cały czas jest na takim samym poziomie ? :P muszą w coś wierzyć by żyć czy cuś 

Link to post
Share on other sites

JonathanArcher, prosta logika, to ja Ciebie nie rozumiem.

Dla wielu ludzi religia i kościół sprawiają, że nie czynią zła, szczególnie dzieci. Dla wielu jest taką psychiczną oporą, np. "mój boże tak mnie katują na tym świecie, ale wiem że Bóg mi to wynagrodzi, nie poddaję się!", dla wielu jest takim znakiem stop przed myślami samobójczymi i samym samobójstwem. Dla wielu jest to rzecz po prostu niezbędna, mógłbym wymieniać bez końca ile dobrych rzeczy z tego płynie. Nawet jeśli Bóg nie istnieje, choć ja wierzę, że tak jest, dobrze się dzieje, że chrześcijaństwo ciągle jest żywe. Mimo wszystko jest swoistą blokadą dla mnóstwa ludzi przed czynieniem niemoralnych rzeczy. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@BumCykCyk, jacyż ci ludzie muszą być moralnie słabi, że potrzebują mieć nad sobą jakąś zorganizowaną instytucję, całą hierarchię kapłanów, urzędników i niejedno opasłe tomisko z gotowym zestawem zakazów i nakazów, aby tylko nie pozabijali się nawzajem. Ja z tego wszystkiego nie korzystam i jakoś jeszcze nikogo w życiu nie okradłem, nie zabiłem ani nie oszukałem, jak to możliwe? A jakoś tak dziwnie się składa, że właśnie w imię religii co niektórzy sa zdolni do najgorszych podłości wobec drugiego człowieka...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W imię religii ludzie są zdolni do najgorszych podłości - tutaj pewnie mówisz o Islamie, nie słyszałem żeby w czasach nowożytnych występowali chrześcijańscy ekstremiści zdolni do zabijania w imię Jezusa.

 

No i co z tego, że moralnie słabi? Co z tego, że właśnie Ty nie potrzebujesz Boga? Mówię o ogóle. Oni potrzebują, i ja się cieszę że właśnie Ci moralnie słabi mają Boga i przestrzegają jego zasad. Wolałbyś, żeby ktoś zabił Twoją córkę, na przykład, czy tego nie zrobił, gdyż zabrania mu tego jego religia, wolałbyś żeby ktoś Cię oszukiwał, czy może nie, - tak wychowała go rodzina i wiara w jego religię. RELIGIA TO NIE JEST ZŁO, ZROZUMCIE TO WRESZCIE. Większość nie myśli, że to właśnie ta instytucja są nad nimi. Też jestem wierzącym katolikiem, moja dziewczyna także, moi znajomi także, również wiele osób z pierwszych stron gazet, i tych uwielbianych przez internautów są katolikami - na przykład Janusz Korwin-Mikke, Wojciech Cejrowski, Tomasz Adamek, nie powiedziałbym że Ci trzej ostatni są słabymi moralnie. Poza tym, są też inne powody - choćby tradycja, rodzina, i szacunek do tych dwóch wartości.

 

Jakoś nie uciekam, jak ten "chrześcijanin" z obrazka. Rzucacie słowami "logika" "rozum" "fakty", tak jakbyśmy my [chrześcijanie] nie mogli powołać się na zjawiska nadprzyrodzone i naszą logikę i rozum.

Edytowane przez BumCykCyk
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

nie słyszałem żeby w czasach nowożytnych występowali chrześcijańscy ekstremiści zdolni do zabijania w imię Jezusa.

 

To pewnie nie słyszałeś o podkładaniu bomb pod kliniki aborcyjne i mordowaniu ginekologów... 


Dlaczego nie widać kto jak głosował ?  :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...