Skocz do zawartości

WD 1TB - RED vs. BLUE


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kacperq,

Recommended Posts

Ciekawa propozycja nawet ale niezbyt teraz na moj budżet.  Rozumiem ze z seagate alternatyw nikt nie przytoczy ? wiem ze podzielone sa o nich opinie ...  Chodzi mi tu o przytoczenie opinii posiadaczy no i modeli oprucz tego co podał kolega.. 

Edytowane przez speedster2000
Link to post
Share on other sites

Ja mogę jedynie mogę jedno dobre słowo powiedzieć w stronę Seagate.

Posiadałem ich dysk kiedyś i był bez awaryjny przez 5/6 lat. Oraz był cichszy od WD BLUE

 

Ale jest to opinia jak wiadomo: Miałem,było dobre...Nie można się tym sugerować gdyż jednemu trzyma dysk 2 lata a innemu 6 lat bez awarii.

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

Tak ja wcześniej pisałem.Jest to głośny dysk i jeżeli nastawiasz się też na ciszę to od Blue tego nie otrzymasz.

Powiem ci jedno.Będziesz z niego zadowolony pod jednym warunkiem.

Że nie będziesz zwracał uwagi na hałas.

I nie jest to przynajmniej moje zdanie.Użytkownicy którzy cenią sobie ciszę to samo ci napiszą.

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie cisza to jest gdy komputer nie generuje w ogóle db.

 

Przeciętny użytkownik ci napisze że jest to cichy dysk dlatego że nie wie jak mogą cicho chodzić komputery.

 

Dla przykładu:Dla kogoś chłodzenie boxowe CPU będzie ciche a dla mnie głośne,tak samo jest z dyskami.

Ale dla mnie,osoby która lubi cisze to jest głośny dysk i tyle.

 

Co do obudowy.Nie jest wyciszana.Mam wentylatory odpowiednio skręcone a na noc po prostu je wyłączam i miał bym kompletną cisze gdyby nie dysk który cały czas daje o sobie znać i jest to denerwujące.

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

WD Blue jest dosyć głośny. Seagate jest cichszy (DM003) przy czym prezentuje zbliżone transfery - generalnie są to szybkie dyski.

Co do WD Black - jest najgłośniejszy z tej całej trójki i do tego najbardziej awaryjny - może nowsze rewizje lepiej z tym stoją, ale nadal jest to bardzo głośna jednostka, a wyników w wydajności aż takich rewelacyjnych niema.

Co do nagrywarki - wszystkie są głośne  ;)

Link to post
Share on other sites

WD Blue jest troche glosny do bardzo cichego komputera, ale sam dzwiek jaki wydaje to nie problem. Bardziej chodzi o wibracje jesli jest sztywno zamontowany w obudowie. Wtedy to faktycznie staje sie slyszalny , ale to juz halas wibracji paneli obudowy. Nie chodzi mi o brzeczenie luznego panelu tylko buczenie ktore moze wydawac sie halasem generowanym przez sam dysk. U mnie wyglada to tak:

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/1266x712q90/12/zrzd.jpg

 

Troche gabki i taki przyklejany "rzep" czy jak to sie nazywa. Teraz jest absolutnie cicho. W drugim pc mam dwa dyski seagate i faktycznie nie potrzebuja takiego zabiegu, ale ten system jest ogolnie troche glosniejszy. Pozdr. 

Link to post
Share on other sites

WD Blue jest troche glosny do bardzo cichego komputera, ale sam dzwiek jaki wydaje to nie problem. Bardziej chodzi o wibracje jesli jest sztywno zamontowany w obudowie. Wtedy to faktycznie staje sie slyszalny , ale to juz halas wibracji paneli obudowy. Nie chodzi mi o brzeczenie luznego panelu tylko buczenie ktore moze wydawac sie halasem generowanym przez sam dysk. U mnie wyglada to tak:

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/1266x712q90/12/zrzd.jpg

 

Troche gabki i taki przyklejany "rzep" czy jak to sie nazywa. Teraz jest absolutnie cicho. W drugim pc mam dwa dyski seagate i faktycznie nie potrzebuja takiego zabiegu, ale ten system jest ogolnie troche glosniejszy. Pozdr. 

Też miałeś taki głuchy szum jakby dysk był w jakimś metalowym pudełku zamknięty?

 

A co do wibracji,blue mocno wibruje w porównaniu do mojego starego seagate który jak by nie patrzeć ma spokojnie 6 lat.

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites
Też miałeś taki głuchy szum jakby dysk był w jakimś metalowym pudełku zamknięty?

 

Znaczy sie metalowym pudelkiem jest tak jakby sama obudowa , sam dysk nie jest glosny, ale jak sie go przykreci w obudowie to wlasnie ona wszystko wzmacnia. Podobnie halasuje naped DVD jak cos sie instaluje z dysku. Moze nie az tak glosno, ale to tego rodzaju dzwiek. Jak zamocowany jest na gabce i przypiety paskami "rzepowymi" to nie dotyka bezposrednio obudowy i jest kompletnie cichy. Moze ta gabka nawet lekko go wytlumia. Seagate sa z pewnoscia troche cichsze , ale nie teraz jak WD jest tak zamontowany. .Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...