Skocz do zawartości

WD 1TB - RED vs. BLUE


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kacperq,

Recommended Posts

Witam.  W kompie posiadam ssd z mojej sygnatury i planuje dokupić HDD. Dysk ma służyć glownie do gier i magazynowania muzyki (obróbka) . Czy warto dopłacać do Red ? Proszę o konkretne argumenty, testy .... Odrazu pisze Seagate nie biore pod uwagę. 

EDIT: Zależy mi również  na ciszy. Do wydania max 250 zł. 

Edytowane przez speedster2000
Link to post
Share on other sites

Nie dopłacaj. Dyski Red stworzone są do serwerów, ciągłej pracy w niekiedy podwyższonej temperaturze. Do zastosowań domowych jak najbardziej starczy blue, a jeśli zależy Ci na ciszy, to jako magazyn starczy nawet seria Green, może będzie wolniejszy, ale cichszy, chłodniejszy i będzie brał kilkukrotnie mniej prądu. Generalnie zależy od Ciebie - cicho, tanio, oszczędniej Green, trochę głośniej, szybciej i troszkę drożej - Blue. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o WD EZEX to posiadam go i jest po prostu głośny,może dlatego tak uważam że jestem maniakiem ciszy.Często komputer zostaje włączony na noc i wtedy strasznie go słychać,jest to dosyć upierdliwe i denerwujące jeżeli ma się naprawdę cichy sprzęt (na pół pasywny).

 

Jest za to szybki,to fakt ale jeżeli miał bym kupować jeszcze raz dysk to bym się (BARDZO) zastanowił nad czymś innym,Jest to tylko moja sugestia oraz osobiste odczucia co do tego dysku która powinna ci trochę pomóc w dobrym wyborze.

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

Mom zdaniem lepszym rozwiązaniem od WD Blue jest WD Black, tylko że w tej cenie masz 500GB. Warto rozważyć...Dlaczego?

 

Sam kupiłem WD Black, bo ma większą wydajność np w grach - dyski są dedykowane przez WD do profesjonalnych zastosowań (między innymi do gier) ze względu na wydajność. WD Black 5 lat gwarancji gdzie Blue i Green mają tylk 2 lata. WD Red jest dyskiem sieciowym i dedykowanym do NAS - jeśli budujesz macież dyskowoą aby udostępniać ją w sieci jest to dobre rozwiązanie. Green i Blue można używać do magazynowania zdjęć i filmów ale nie do ciągłej pracy jak w grach dzie często są doczytywane dane, tzn. można używać ale będzie wolniejszy...

Szczerze polecam WD Black WD5003AZEX,  za cenę około 230zł masz tylko 500GB ale masz szybki i wydajny dysk z 5-cio lenitą gwarancją. W ostateczności bierz Blue ale nie Green bo do twoich zastosowań Green bedzie za wolny.

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Red jest dyskiem do NAS wiec raczej bym go dedykował do macierzy, nieskiego poboru energi i pracy 24h na dobę 7 dni w tygodniu z szybkim wzbudzaniem i początkowym czasem dostępu. Blue jest tańszym odpowiednikiem modelu Black do użytku domowego raczej ten będzie lepszy, nie ma sensu dopłacać. Jakbyś budował RAID z dwóch dysków to byłoby warto dopłacać...

Link to post
Share on other sites

Posiadam dwa Green-y na jednym mam magazyn na drugim zainstalowane gry, dysk cichy i wydajny. BF3 i 4 działają bez problemu żadnego mulenie z powodu szybkości działania dysku. Gram praktycznie we wszystkie gry i nie odczuwam dyskomfortu z braku wydajności dysku.

 

Jak chcesz jakieś testy z syntetyków to pisz zaraz mogę porobić parę testów

 

1544993_674577299259294_1655845743_n.jpg

1555557_674579155925775_569328299_n.jpg

1524701_674579695925721_1245979193_n.jpg

1517680_674578202592537_1073892046_n.jpg

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Autor wyraznie napisał aby dysk był cichy.Z wykresów oraz własnego doświadczenia wiem że BLUE oraz BLACK to dyski bardzo głośne.

Jeżeli naprawdę zależy ci na ciszy to nie bierz blue a tym bardziej blacka bo się ostro zawiedziesz.

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie Green kładziesz na biurku i katujesz i nawet nie terkocze blu sam z siebie wibruje na biurku a black wibruje i drga podczas kopiowania ale w obudowie słychać tylko delikatny terkot podczas zapisu przy odczycie jest bardzo cichy dotyczy to każdego WD

 

Kto ma porządny mikrofon by zrobić testa na biurku każdego z dysków?

Link to post
Share on other sites

Tego jeszcze nie miałem a trochę WD się przetoczyło w moim kompie. rozczarował mnie tylko Black bo myślałem że skopie du**ę Ble i Green a okazał się tylko trochę wydajniejszy a w zastosowaniach codziennych praktycznie taki sam wydajny jak słabsi bracia ale gwarancja 60 mieś zawsze na hdd się przyda a kosztuje tylko 100 zł więcej. Ostatecznie zostawiłem Green cisza i temperatura pracy oraz mały koszt 1 GB a wydajność bardzo dobra jak na dysk za 200 zł

Link to post
Share on other sites

Sam już nie wiem co mam ci doradzić.Wszystkie wady i zalety BLUE wypisałem w wyżej wymienionych postach.

 

Poczekajmy aż eksperci od dysków zabiorą tutaj swój głos. ;)

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

Na temat greena nie ma sie co rozpisywac bo NIE WCHODZI I GRE. Mam znajomego ktory ma greena i jest dla mnie za wolny.  Jakie odpowiedniki seagate (jak juz pisalem w jednym z postow) w tych rangach sa? wiem ze odrzucilem na starcie ale moze ktos kto ma lub zna sie wypowie ...(?) 

+ pytanko poboczne. Tani naped dvd z lightscribe ? mozliwie cichy ale bardziej na niskiej cenie mi zalezy.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze inna opcja.

 

Możesz kupić WD BLUE + specjalną kieszeń wygłuszającą HDD za ok. +/- 100zł.

 

Odpuść sobie ręczne robienie bitumenbox/a gdyż sam próbowałem to na moim Blue i tak dalej było słychać dysk mocno i wyraznie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...