Skocz do zawartości

Asus GeForce 770 GTX OC - Przegrzewa się?


Recommended Posts

Czesc , ja sugeruje problem z temperaturą CPU, wiem odracz wątpisz.. , ale sprawdz paste pod prockiem, mój i 920 chodzi o wiele szybciej , aktulanie na 4,05Ghz i nie ma takich temperatur w everest jat twój w idlu...

Może przedmuchaj wentyl, może pasta, lub mocowanie  chłodzenia. Pierwsze bym to sprawdził fizycznie. Myśle ze programowo masz wszystko ok.

moze podczas wymiany karty trąciłeś te nieszczesne chłodzenie intela i wypieła sie ta niby złączka plastikowa co trzyma sie płyty. Sprawdz to warto i pasta nowa odrazu.

Procek moze mieć 43 stopnie w idlu, ale jak ci  radiator dobrze nie dolega to i nie krecone I7 920 sie wyłączy, 

Zrób test w OCCT koniecznie! i sprawa sie wyjaśni. Daj znać co bedzie po teście OCCT . Program znajdziesz w sieci . Pozdrawiam

Edytowane przez szalas8
Link to post
Share on other sites
chudy131080, vuodi dziękuję. Mam taki sam.
http://www.acid19.linuxpl.com/neotech/gpu/86.JPG
 
 
szalas8 Spróbuję OCCT, aczkolwiek tydzień temu renderowałem godzinny materiał w HD w Premiere i procesor duszony był na 100%, temperaturę osiągał ok 60 stopni i nic, absolutnie nic się nie działo (procek był podkręcony do 4,1GHz bez zmiany napięć - powyżej robi BSOD). Dzisiaj cały dzień grałem na 8800GTS i również działa wszystko elegancko. Wszystko wskazuje na kartę (wiem, że ostatecznie winne i tak może być coś innego, niemniej ze zdroworozsądkowego podejścia, gdy tej karty w  komputerze nie ma, wszystko działa jak należy. Powiem nawet więcej - czasem zdarzały mi się przestoje przy ładowaniu Windows na logo - losowo, po zamianie karty na moją poprzednią 8800GTS do tej pory jeszcze się coś takiego nie zdarzyło - nie wiem czy to jakiś konflikt sprzętowy, czy coś z ta kartą jest nie do końca w porządku). Chłodzenie procka to Noctua U14S, Intelowskie by mi wypaliło bębenki w uszach :P
PS. Poprzednia sztuka mojego i7 która padła po 5 godzinach pracy od zakupu miała niższe temperatury.
PPS. Ostatnio też robiłem testy w Lynxie i też wszystko ok. Poniżej zrzuty z menedżera zadań Windows przy który zrobiłem przy renderowaniu oraz z Lynxa.

Ogólnie kiedyś już pytałem o temperatury mojego cpu (trochę też czytałem o Haswellach) i wygląda na to, że nie ma tragedii. Obecnie w "systemowym idle" mam 37 stopni po zamontowaniu 8800GTS która jest cieplejsza w idle i bardziej grzeje CPU.

http://www.acid19.linuxpl.com/neotech/gpu/cputempidle.JPG
 
 
 
http://www.acid19.linuxpl.com/neotech/gpu/cpu%20100.JPG
 
http://www.acid19.linuxpl.com/neotech/gpu/linx.JPG
Edytowane przez BioComp
Link to post
Share on other sites

Tak z innej beczki powiem, że praktycznie każda 770-tka w benchmarkach dobije do tych 80*C. Na przykład moja w furmarku po 2-3 minutach ma już 80*C, gdzie w większości gier wyrabia się w 70*C, a najczęściej w 65*C.

 

@DOWN

Ja jak wyłączyłem temp target, to miałem jakoś 86*C maksymalnie, ale chyba wentyle wtedy podkręciłem do 100%. Teraz sprawdziłem, i w BF4 ustawiłem takie detale, gdzie by gra chodziła w ledwo 35 klatkach. Temperatura maksymalna to 74*C, obudowa też wypełniona wentylami, ale z racji że Z9 to sitko, kurzu w środku co niemiara. Wszystko wyczyścić, i temperatury takie, jak napisałem za pierwszym razem.

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

Skoro nadal problem z kartą występuje, przetestuj grafikę i na innym pc. Sprawdź jak będzie działać karta w zupełnie innym zestawie.   Dowiesz się czy problem nadal leży w Twojej konfiguracji, czy tylko w grafice. Zrób jeszcze test pamięci RAM np. programem memtest http://www.memtest86.com/download.htm.  Jeśli test nic nie wykaże i grafika na innym pc działa dobrze. Zdemontuj chłodzenie i wyciągnij CPU. Sprawdź podstawkę procesora czy nie ma zwartych lub zgiętych pinów. Może docisk chłodzenia powoduje problemy z działaniem CPU użyj do testów boxowego chłodzenia. Nie wiem czy będzie, można zrobić coś więcej bez podmiany podzespołów w Twoim przypadku.     

Link to post
Share on other sites

Nie mam obecnie dostępu do innego PC. Pamięci testowałem i jest ok. Piny mogły same się wygiąć, od tak? Jak składałem komputer, wszystko wyglądało idealnie (w poprzednim pc miałem kilka nieco powyginanych pinów i działało wszystko bez zarzutu :P)
PS. Dlaczego uważasz, że to problem z CPU, skoro wszystkie zadania dotyczące CPU przeprowadzane są bez żadnych problemów? W dodatku (co prawda słabsza, ale jednak) inna karta pracuje stabilnie. Nie żebym się czepiał, po prostu pytam z czystej ciekawości.

Edytowane przez BioComp
Link to post
Share on other sites

@Up.Kiedyś spotkałem się z problemem podobnym do Twojego gdzie właśnie przyczyną usterki(problemów ze stabilnością grafiki) było podgięcie pinu podstawki LGA procesora. Choć jest to dość rzadka usterka, może się zdarzyć. W zestawie, który miał taką usterkę też wszystko działało bez większego obciążenia. Nie zaszkodzi sprawdzić i takiej ewentualności. Trudno mi uwierzyć, że taki BQ 650W nie daje rady. A ponieważ nie możesz podmienić już żadnego podzespołu. Resztę będziesz musiał już sprawdzić w serwisie.    

Link to post
Share on other sites

To gratuluję sevku22 (Poprzednią kartę miałeś taką samą? Tej samej firmy co obecnie?)

Ja natomiast jestem w czarnej d***. Zmontowałem wczoraj tego chaotycznego pajączka i wszystko działało świetnie. Karta miała niższe temperatury - średnio po 10 stopni mniej w każdym benchmarku i grze niż w "nowym PC" - no może po za furmarkiem i jemu podobnych. W Euro Truck Simulator z wyłączoną synchronizacją pionową (karta wtedy zaczyna szaleć - ale gts8800 tak samo się bardziej pocił) uzyskała 65 stopni gdy tymczasem na nowym zestawie uzyskuje stopni 80...  Grałem sobie ok.4 godzin i absolutnie nie doszło do ani jednej "zwiechy". Pajączkowy zestaw to Asus P5K-E, Intel C2D E8400, 6GB A-DATA 800MHz (tam są dwie kości 1066 ale pracują z najniższym taktowaniem dla dwóch pozostałych), Scythe Mugen na cpu, zasilacz BeQuiet E5 550W (pod nim na nowym komputerze też wywalało).

 

Przełożyłem kartę do nowego zestawu do obudowy. Włączyłem ETS. Grałem 2 godziny. Nic się nie działo. W innych grach również świetnie. Obudowa jednak była otwarta. Zamknąłem obudowę i poszedłem spać ;) Włączyłem ETS dzisiaj (na nim najmocniej testuję i na Fuel bo najszybciej pocą kartę - spróbuję jeszcze później np. na Crisis 3) i karta dobiła do 80 stopni w ETS po czym bęc. Otworzyłem obudowę. Uruchomiłem Fuel. Stwierdziłem, że skoro wczoraj osiągała niskie temperatury to pewnie wina mojej obudowy, słabej cyrkulacji powietrza. Fuel osiągnęła ok 68 stopni. Grałem ok. godzinę i BĘC... Czarny ekran. Nie wiem co mam robić. Autentycznie poddaję się. Nie wiem, czy to może jednak wina chłodzenia, bo karta na pajączkowym zestawie sobie "leżała" wpięta w pci a normalnie "wisi" i cały ciężar chłodzenia "ciąży", odciągając je od laminatu karty (wczoraj przy przekładaniu karty dociskałem lekko chłodzenie do karty).

Jeszcze pozostają dwie opcje jakie mogę sprawdzić. Po pierwsze, tak jak polecali zdaje się gepardmak, szalas8 zdjąć chłodzenie z CPU, sprawdzić piny na płycie głównej, włożyć ponownie procesor, ponownie nanieść pastę i założyć radiator (można spróbować i chwilę z intelowskim). Czekam na zamówioną pastę - zużyłem już do końca tą od Noctuy ciągłymi smarowaniami przy poprzedniej serwisowej zabawie :/ Ostatnia "kropla" poszła na powyższego "pajączka"... I drugie, przywrócić bios na płycie głównej ew. na karcie i sprawdzić. Jeśli to nie pomoże, to ja nie mam pomysłu. Sklep przyznał mi już numer rma zgłoszenia reklamacyjnego, ale po wczorajszym pajączkowym teście mam tylko większy mętlik w głowie i nie wiem co mam w końcu wysłać i czy to wina karty :/

 

Update:
Bios płyty głównej przywrócony do starszej wersji, na której kiedyś było ok. Profil XMP dla ramu wyłączyłem na wszelki wypadek. Problem występuje nadal... Pozostają tylko dwie rzeczy - przywrócenie biosu w karcie i obejrzenie pinów na płycie głównej, ponowne zamontowanie radiatora na CPU. Więcej pomysłów nie mam.

Edytowane przez BioComp
Link to post
Share on other sites

BioComp widzę, że kolega się męczy strasznie tak jak ja niegdyś z GIGABYTE 7850

 

 

Karta wywalała po kilku, kilkunastu minutach w BF3. Restart bez tzw zaanonsowania:) bez blue screena.

w końcu po kilkunastu restartach w ciągu całęgo tygodnia komp padł i juz nnawet nie probówal sie uruchomić. Otwieram obudowę i wącham kartę...spalenizna nie jakaś bardzo silna ale jednak :) przypominam, że żadnych bluesceenów ,a dlaczego? bo się okazało, że to padała powoli sekcja zasilania 12V i GPU chyba nie zgłaszał żadnych awarii związanych z kartą do minidump

Link to post
Share on other sites

BIOCOMP dokladnie. Po prostu wymienilem na inną sztuke tego samego modelu WINDFORCE 770. I teraz mam niższe temperatury oraz chłodzenie nie wydaje dziwnych ocierających dzwięków:) Jest ok juz.

 

 

BIOCOMP jak chcesz to moge ci jakos pomoc, poza forum. Tzn GG np. Żeby była ciągłość w korespondencji. Bo masz zbyt wielki problem jak na forum tylko by opisywać.

Link to post
Share on other sites
Przywróciłem poprzedni bios według instrukcji jednego z użytkowników innego forum. Grałem ok 2h i karta nie wyrzuciła. Temperatury między 60 stopni z vsync i 79 do 81 z wyłączonym vsync przy czym włącza się throttling. Zauważyłem, że na starszym biosie agresywniej działa chłodzenie i prędkość wentylatorów osiąga 3000RPM. Jednak z gier (póki co) nie wyrzuca. Reklamować? :>

 

http://www.acid19.linuxpl.com/neotech/gpu/etsoldbios.jpg

 

THROTTLING

http://www.acid19.linuxpl.com/neotech/gpu/etsoldbiosthrottling.jpg

 

Nie będę zdejmował coolera z CPU - nie ma to chyba najmniejszego sensu.

Edytowane przez BioComp
Link to post
Share on other sites

Takie tempy są ok. U mnie też dochodzi na Windforce do 80C w wymagajacych grach jak Crysis 3 czy Metro LL albo FAR cRY 3.

 

Jedynie jak narazie w Crysis 3 miałem 81C i spadł zegar o 13mhz tylko. A tak jest ok. Poczytaj testy i zobacz ze twoja osiąga te 80C w stresie. Jest to jak widze AsusDCII 770. Reklamujesz i na następnej będzie tyle samo albo o 1-2 C niżej jak w moim przypadku po wymianie Windforce 770 na kolejną sztukę:).

Link to post
Share on other sites

Pół godzinna rozgrywka BF4 w singla,ustawienia Ultra w FullHD.

Z wyłączonym V-Sync:

http://imageshack.com/a/img34/8555/dcw7.jpg

 

Z włączonym V-Sync:

http://imageshack.com/a/img713/8339/2j9f.jpg

W obu przypadkach GPU LOAD wynosił na poziomie 99%

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...