Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupując na Allegro - zawsze polecam unikanie Faktur Marża i żądanie oryginalnego dowodu zakupu. Mając telefon kupiony w salonie - mając fakturę/paragon i gwarancję - zawsze możemy sie powołać na NTzU czy Gwarancję.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mając telefon kupiony w salonie - mając fakturę/paragon i gwarancję - zawsze możemy sie powołać na NTzU czy Gwarancję.
To będziesz miał fakture z salonu na 1,23zł brutto a na allegro zapłacisz np. 800zł to powołując się na NTzU możesz dostać zwrot pieniędzy - 1,23zł.
Link to post
Share on other sites

NIE - Pamiętaj, że - powołując sie na NTzU możesz zarządać : Wymiany towaru na pozbawiony wad, doprowadzenia towaru do stanu pełnej sprawności, zwrotu pieniędzy - LUB - wymiany na sprzęt o podobnych parametrach.

 

Sprzedawca musi się w ciągu 14 dni ustosunkowac do Twoich rządań - jasne jest, ze kupując telefon za 1 zł :) nie zarządasz zwrotu pieniędzy :) - rządasz wtedy naprawy / wymiany na nowy i sprzedawca nie ma prawi ci tego odmówić.

 

Pamiętaj, że umowa za 1 zł OBEJMUJE nie tylko telefon ale równierz Usługe Telekomunikacyjną :) więc nie może oddać Ci 1.23 zł mówiąc : Oddałem Ci kasę i się rozstajemy :) bo musiał by rozwiązać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych - i nie przysługiwały by mu kary umowne :) :)

 

Więc jak mamy sprzęt kupiony za 1 zł to mając wymagane PRawem Dokumenty - oddajemy go na Gwarancję lub powołujemy się NTzU - najlepiej pisemnie :) rządamy naprawy / wymiany na nowy i po zawodach.

Link to post
Share on other sites

Ravir , Rysioo już się rzygać chce z tych waszych wypowiedzi.

 

Jesteście ograniczony do jednego modelu telefonu NOKIA!!! Jak ktoś zaproponuje telefon jakiesz mniej znanej marki to wasz argument jest :

 

1.a jak ci się zepsuje?

2.a jak rozwalisz telefon?

3.a jak rozwalisz wyświetlacz?

 

A dla czego ma się od razu psuć ,rozwalać,padać na ziemie a nie wiem jeżcie co. Jak się kupuje smartphona za parę stówek to trzeba na niego uważać. A jak komusz pada na ziemie w takim stopniu ze rozwali wyświetlacz to ma mieć pretensje do siebie. Telefony to nie są zabawkami i trzeba na nie uważać.

 

Mialem dużo telefonów. Ostatnio Nokie która po dwóch latach umarła śmiercią naturalna. Zepsuła się. I dobrze. Tyle miała wytrzymać. Jestem z niej zadowolony. Ale już mnie nudzą wszystkie te Samsungi,Nokie,Sony,HTC. Wziolem się teraz za telefony mniej znanych marek a powiem ze niektóre są warte uwagi. A najważniejsze jest to ze można je kupić za normalną cenę. Nie są drogie bo na nich niepisze Samsung,Nokia lub HTC.

 

Dla autora postu. Kup telefon jaki ci sie podoba. Poczytaj recenzje,opinie uzytkownikov a nie sluchaj ciągle::

 

Ten nie bierz bo to, ten tez nie bo tamto, bo ten jest lepszy a ja mam to a to jest najlepsze. 

 

Pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie forum to punkt wyjścia do samodzielnego zapoznania się z recenzjami. Jeszcze na głowę nie upadłem, żeby bezkrytycznie bazować na tym, co przeczytam na forum. :)

 

Przede wszystkim to wszystkie te telefony są strasznie duże. Oppo 5 jest ogromny. Lumia 720 niewiele mniejsza. Brat ma HTC Desire i wydaje mi się, że taki rozmiar jest jeszcze ok. Dziwna nastała moda. Kiedyś producenci starali się zrobić jak najmniejszy telefon, a teraz wychodzi na to, że bez reklamówki telefon nie jest mobilny. :P

Link to post
Share on other sites

Dodam tylko od siebie że w czwartek odebrałem paczkę z "chińskim wynalazkiem". Po kilku dniach intensywnego użytkowania mogę śmiało polecić kupiony przeze mnie model, czyli Xiaomi Hongmi (Red Rice). Działa i prezentuje się naprawdę nieźle, w żadnym wypadku nie żałuję zakupu. Mimo dość sporych rozmiarów (4,7 ekran) telefon spokojnie mieści się do kieszeni, nie trzeba go w siatce nosić :).

 

Małe "ale" mam tylko do baterii, mogła by mieć nieco większą pojemność np. 2500 mAh. Ale niestety, teraz tak to jest że albo rybki albo akwarium - większa wydajność kosztem czasu pracy na baterii. Źle nie jest, spokojnie 2 dni trzyma, przy oszczędnym użytkowaniu dobije się do 3.

 

 

Gdyby ktoś z forumowiczów chciał zakupić w/w model to dam radę: kupujcie tylko w sprawdzonych sklepach takich jak spemall.com czy ibuygou.com . Sporo osób kupowało na chińskim allegro typu aliexpress chcąc oszczędzić kilka $ i kupili sobie wspaniałe podróby z którymi nic się nie zdziała (nie wgra się polskiego MIUI, gorsze podzespoły niewiadomego pochodzenia) a używanie ich jest po prostu niebezpieczne - brak jakichkolwiek certyfikatów.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Co do zakupów na aliexpress to jak się nie patrzy od kogo się kupuje to nie ma co się dziwić że ten ktoś może wysłać podróbę.

 

Oczywiście że tak, ale niekiedy ilość pozytywnych komentarzy o niczym nie świadczy. Ludzie odpakowują telefon - wygląda jak trzeba, włączają - działa i tyle, leci pozytyw. Dlatego lepiej kupować w sprawdzonych sklepach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...