Skocz do zawartości

Recommended Posts

I lumia i moto g to dobre smartphony. Moto g to szybki smartphone , tylko miej na uwadze, ze ma 1 gb ramu. Jak go zasyfisz to moze zaczac zwalniac. W lumi az tak tego nie uswiadczysz.

Taka sytuacja, że moto g nie zasyfisz, bo brak jej slota na microsd, więc trzeba się kontrolować, co dla mnie jest plusem, bo zawsze będzie w dobrej formie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Taka sytuacja, że moto g nie zasyfisz, bo brak jej slota na microsd, więc trzeba się kontrolować, co dla mnie jest plusem, bo zawsze będzie w dobrej formie
Niekoniecznie, poczytaj http://blog.pclab.pl/mieszko/Dlaczego.m%C3%B3j.smartfon.zamula.si%C4%99.po.pewnym.czasie,312

 

@up IMO ten Xiaomi bez rewelacji, oprócz dual sim nie wyróżnia się niczym na tle innych fonów w tej cenie. 

Ogólnie musisz się zdecydować czy chcesz takie "kolosy". Bardzo szybko można się przyzwyczaić do większego rozmiaru, poza tym różnica w wielkości między 4,3 a 4,7" nie jest jakaś specjalnie duża bo modele z mniejszymi ekranami mają zazwyczaj większe ramki.

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie odważyłbym się na tego typu wynalazki. Firma dzisiaj jest, jutro może jej nie być (mówię o siedzibie Europejskiej) i co wtedy zrobisz?  Tak naprawdę producent niczego dobrego sobą nie prezentuje, nie posiada wyrobionej renomy, solidności, itd. Do tego zawsze będziesz miał świadomość, że masz gorsze urządzenie od innych. Tłumaczenie się przed znajomymi, że to jednak dobry telefon także może doprowadzić do frustracji, bo chyba wszyscy znajomi będą się ciekawić co to za niespotykany wynalazek masz. Pomyśl także, że jeśli stłuczesz szybkę, to łatwo będzie dostać nową do wymiany? Albo będziesz długo czekał na sprowadzenie, zapłacisz grube pieniądze, albo nie będzie opłacało się tego naprawiać.

Link to post
Share on other sites

Jaja sobie robisz? gó**o mnie obchodzi, co znajomi powiedzą o moim telefonie. Sorry, ile Ty masz lat?

 

I lumia i moto g to dobre smartphony. Moto g to szybki smartphone , tylko miej na uwadze, ze ma 1 gb ramu. Jak go zasyfisz to moze zaczac zwalniac. W lumi az tak tego nie uswiadczysz.

O tym pisałem od początku, ale niektórzy starali się mnie przekonać, że Android działa jak żółw, a WP8 jak rakieta.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Nie robię sobie jaj, jak chcesz to kupuj ale zobaczysz sam jak to jest mając tego typu wynalazek. Myślenie o takich urządzeniach jest typu: "kupię LG G2 w obudowie Xiaomi - co z tego, że tak to wygląda jak przecież wszystko to co w LG G2 jest" (ubiegając docinki - LG G2 dany dla przykładu). 

Lat mam wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak to jest z takimi wynalazkami i podejściem do nich innych ludzi. Nie chodzi, żeby imponować telefonami, ale także żeby nie wzbudzać politowania u innych. 

 

Moto G - jeśli Ci padnie musisz bawić się w odsyłanie do Amazona. Jeśli stłuczesz szybkę, gdzie dostaniesz nową? Na allegro nawet ani jednej sztuki nie ma, więc domyślam się że w Polsce jest trudno dostępna. Czyli po stłuczeniu wyświetlacza odsyłasz telefon do Amazona i pokrywasz opłaty naprawy? Chyba wyniesie tyle co byś kupił nową Moto G - czyli telefon jednorazówka w naszym kraju na chwilę obecną.

 

Takie kombinowanie jak z Xiamoi czy Moto G pokazuje, że kupujący nie myśli chłodno i przyszłościowo, tylko jest podjarany w chwili obecnej, że może kupić coś dobrego za małe pieniądze. Wiadro zimnej wody spada dopiero na niego jeśli coś w takim wynalazku padnie.

Link to post
Share on other sites

Nie robię sobie jaj, jak chcesz to kupuj ale zobaczysz sam jak to jest mając tego typu wynalazek. Myślenie o takich urządzeniach jest typu: "kupię LG G2 w obudowie Xiaomi - co z tego, że tak to wygląda jak przecież wszystko to co w LG G2 jest" (ubiegając docinki - LG G2 dany dla przykładu). 

Lat mam wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak to jest z takimi wynalazkami i podejściem do nich innych ludzi. Nie chodzi, żeby imponować telefonami, ale także żeby nie wzbudzać politowania u innych. 

 

Moto G - jeśli Ci padnie musisz bawić się w odsyłanie do Amazona. Jeśli stłuczesz szybkę, gdzie dostaniesz nową? Na allegro nawet ani jednej sztuki nie ma, więc domyślam się że w Polsce jest trudno dostępna. Czyli po stłuczeniu wyświetlacza odsyłasz telefon do Amazona i pokrywasz opłaty naprawy? Chyba wyniesie tyle co byś kupił nową Moto G - czyli telefon jednorazówka w naszym kraju na chwilę obecną.

 

Takie kombinowanie jak z Xiamoi czy Moto G pokazuje, że kupujący nie myśli chłodno i przyszłościowo, tylko jest podjarany w chwili obecnej, że może kupić coś dobrego za małe pieniądze. Wiadro zimnej wody spada dopiero na niego jeśli coś w takim wynalazku padnie.

Chyba nie wiesz jak działa gwarancja na amazonie, jeśli nie wiesz mogę Ci to wytłumaczyć coś na zasadzie, coś Ci się popsuje, a my odsyłamy nowe, więc z gwarancją nie ma problemu, a co do xiaomi nie mam pojęcia, ale podzespoły ma rzeczywiście bardzo dobre.

Link to post
Share on other sites

Akurat Xiaomi to jeden z lepszych producentów z Chin, jest on raczej ekskluzywny. Ten przykład z LG G2 jest trochę nietrafiony, ponieważ Xiaomi będzie tańszy, podzespoły będą bardzo podobne, lecz będzie wykonany znacznie lepiej. To, że ty nie słyszałem o tej firmie to nie znaczy, że nie ma ona porządnej opinii. Produkty tej firmy są przyjmowane bardzo ciepło i są wyprzedawane w błyskawicznym tempie, zarówno przez Chińczyków jak i obywateli USA/Europy.

 

Odnośnie ich popularności:

 

100 tys. sprzedanych smartfonów (Xiaomi Red Rice) w 4 minuty i 5 sekund. Tym samym wyprzedano cały pierwszy nakład. Co prawda, nie udało się pobić wyczynu ustanowionego przez pierwszą wersję telefonu, która trafiła do 100 tysięcy nabywców w… 90 sekund, czy model MiPhone 3 (83 sekundy), ale i tak wynik godny odnotowania.
Link to post
Share on other sites

A JAKA ma Gwarancję? 12 Miesięcy w Chinach? Amazon też chyba daje 12 miesięcy - więc sorry ale mam gdzieś wynalazek - Xiaomi - który muszę odsyłac do Chin czy Ameryki na gwarancję.

 

Mieszkam w Polsce i mam mieć 24 miesiące ZGODNEJ z Polskim prawem Gwarancji, chcę mieć tez możliwość powołania się na Niezgodnośc Towaru z Umową.

 

I jak kupię Lumię, Samsunga, Sony to mam dostep do części i serwisu pogwarancyjnego - a tego Xiaomi przykładowo po zbiciu ekranu mogę wyrzucić, bo nikt go nie naprawi albo koszty przesylki i naprawy będą drogie. Nie wspominam o czasie samej przesyłki.

 

O braku badań EU nie wspominam - sfajczy mi się dom bo jakiś Żółtek źle zrobil zasilacz - jak kupię go w Polsce, z dystrybucji EU to mogę odszkodowania od firmy rządać - a w przypadku Xiaomi Chińczycy mnie wyśmieją.

 

Ale OK - niech naiwniacy kupują, tak jak mi nie żal mi "pseudo ofiar" Amber Gold, tak nie żal mi tych, którzy się wypłakują na forach jak im "dziwne" wynalazki z Chin, prywatnie importowane nie działają. Sam raz się naciąłem na Chińskie, sprowadzane dziadostwo - powiedziałem sobie NIGDY WIĘCJ.

 

Ja uważam, ze biednych ludzi nie stać na kupowanie tanich rzeczy - jak kupujemy to kupujmy porządny, sprzęt z porządnym wsparciem.

 

Jak Xiaomi bedzie miało oficjalną dystrybucję EU oraz serwis to porozmawiamy, do tego czasu jest szmelcem, dziadostwem i nie wartym uwago złomem. Nie zaleznie od parametrów.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

A JAKA ma Gwarancję? 12 Miesięcy w Chinach? Amazon też chyba daje 12 miesięcy - więc sorry ale mam gdzieś wynalazek - Xiaomi - który muszę odsyłac do Chin czy Ameryki na gwarancję.

 

Mieszkam w Polsce i mam mieć 24 miesiące ZGODNEJ z Polskim prawem Gwarancji, chcę mieć tez możliwość powołania się na Niezgodnośc Towaru z Umową.

 

I jak kupię Lumię, Samsunga, Sony to mam dostep do części i serwisu pogwarancyjnego - a tego Xiaomi przykładowo po zbiciu ekranu mogę wyrzucić, bo nikt go nie naprawi albo koszty przesylki i naprawy będą drogie. Nie wspominam o czasie samej przesyłki.

 

O braku badań EU nie wspominam - sfajczy mi się dom bo jakiś Żółtek źle zrobil zasilacz - jak kupię go w Polsce, z dystrybucji EU to mogę odszkodowania od firmy rządać - a w przypadku Xiaomi Chińczycy mnie wyśmieją.

 

Ale OK - niech naiwniacy kupują, tak jak mi nie żal mi "pseudo ofiar" Amber Gold, tak nie żal mi tych, którzy się wypłakują na forach jak im "dziwne" wynalazki z Chin, prywatnie importowane nie działają. Sam raz się naciąłem na Chińskie, sprowadzane dziadostwo - powiedziałem sobie NIGDY WIĘCJ.

 

Ja uważam, ze biednych ludzi nie stać na kupowanie tanich rzeczy - jak kupujemy to kupujmy porządny, sprzęt z porządnym wsparciem.

 

Jak Xiaomi bedzie miało oficjalną dystrybucję EU oraz serwis to porozmawiamy, do tego czasu jest szmelcem, dziadostwem i nie wartym uwago złomem. Nie zaleznie od parametrów.

Ale to nie TY KUPUJESZ TELEFON I NIE DOKONUJESZ WYBORU ZA AUTORA TEMATU, więc PRZESTAŃ ROBIĆ Z LUDZI W KAŻDYM TEMACIE.

Edytowane przez Alpen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, stłucz w Moto G, czy Xiaomi wyświetlacz i zgłoś to do Amazona - niech przyślą nowy telefon.

Dobra cwaniaczki z Moto G - znajdźcie mi w Polsce zamienny wyświetlacz/digitizer do Moto G. Chwilę poszukałem nawet na ebay.co.uk i nie mogłem znaleźć - może słabo szukałem.

Uszkodzenia mechaniczne nie są uwzględniane w ramach gwarancji. Co jeśli nam telefon, najzwyczajniej w świecie, wypadnie z ręki czy kieszeni i stłucze mu się ekran?

Fajnie jeśli też do Xiaomi byście znaleźli wymienne elementy, których usterki się zdarzają, a nie są uwzględniane w ramach gwarancji.

12 miesięcy gwarancji - a co później? Gdzie dostaniesz zamienniki, żeby chociaż w jakimś miejskim serwisie/komisie wymienili? 

Kupowanie telefonu nie polega tylko i wyłącznie na dokonaniu samego zakupu w danej chwili biorąc pod uwagę parametry - liczy się także długość gwarancji oraz dostępność części zamiennych. Jeśli nie zależałoby Ci na pieniądzach i nie grałyby one roli, to nie rozglądałbyś się za takimi wynalazkami. Takie kupowanie, jest kupowaniem telefonu jako praktycznie jednorazówki. Mnie osobiście nie stać na takie zakupy. Wolę dołożyć 200 zł i kupić sprawdzony sprzęt.

Potłuczenie ekranu jest wypadkiem losowym, który często spotykamy. Na pewno ktoś z naszych znajomych miał/ma zbity ekran.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Dołożyć 200 zł na co? Jak są promocje to Xiaomi Hongmi kosztuje <500 zł z przesyłka i całą resztą, a najtańszy "konkurent" to Nexus 4, który jest praktycznie 2x droższy. Swoją drogą, naprawa smartfona nie zawsze się opłaca, pęknięta szybka w SGS3 to koszt ~600 zł.

 

Swoją drogą, ten Xiaomi kosztuje ~130$ (niespełna 400 zł) normalnie, te ~180$ wynika po prostu z chęci zarobku pośredników. Za te 130$ to wątpię czy dostaniesz równie dobrego smartfona, nawet biorąc pod uwagę używane egzemplarze.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

A co z naprawą niewymiennej baterii w Nokii? :)

 

Kupowanie telefonu nie polega tylko i wyłącznie na dokonaniu samego zakupu w danej chwili biorąc pod uwagę parametry - liczy się także długość gwarancji oraz dostępność części zamiennych. Jeśli nie zależałoby Ci na pieniądzach i nie grałyby one roli, to nie rozglądałbyś się za takimi wynalazkami.

Mylisz się i to bardzo. Dla Ciebie liczy się napis na telefonie, żeby się znajomym pochwalić, a dla mnie liczy się jakość. AKG - znana firma, a wypuszcza niekiedy buble, kiedy taki Superlux (na polskim rynku do niedawna w ogóle nieznany) robi naprawdę solidne, doskonale grające słuchawki za dużo mniejsze pieniądze niż AKG, czy Sennheiser.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

A co z naprawą niewymiennej baterii w Nokii? :)

Ojjjjj widać niedoinformowany kolega. 

http://allegro.pl/nowa-oryginalna-bateria-nokia-bp-4gw-do-lumia-920-i3786822497.html

Nawet na tym zdjęciu widać na końcu taśmy złącze. Wystarczy rozkręcić telefon - dwie śrubki i masz dostęp do wszystkiego.

Niewymienna bateria jest dla zwykłego użytkownika. Każdy serwis, bądź osoba znająca się na naprawie telefonów zrobi to sama w pół godziny.

 

@Tabalan

Kiedy 600zł kosztował wyświetlacz do SGS3? Chyba rok temu. Obecnie kupisz taki wyświetlacz za 300-400zł i masz telefon praktycznie jak nowy.

Znajdź mi proszę wyświetlacz do Moto G, bądź Xiaomi - oczywiście nie ze stanów, tylko z Polski - ewentualnie Niemcy lub GB.

Link to post
Share on other sites

Ok, nie ma baterii na allegro do Lumi 720, lecz jest to jedna z najlepiej trzymających baterii w smartphoneach obecnie na rynku.

Co więcej, nawet wymiennej baterii do Moto G nie ma;) Nawet w serwisie Ci jej nie wymienią, bo nie ma.

A po drugie - kiedykolwiek wymieniałeś baterię po erze Nokii 3310? Bo ja nigdy.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

A co z naprawą niewymiennej baterii w Nokii? :)

 

 

Mylisz się i to bardzo. Dla Ciebie liczy się napis na telefonie, żeby się znajomym pochwalić, a dla mnie liczy się jakość. AKG - znana firma, a wypuszcza niekiedy buble, kiedy taki Superlux (na polskim rynku do niedawna w ogóle nieznany) robi naprawdę solidne, doskonale grające słuchawki za dużo mniejsze pieniądze niż AKG, czy Sennheiser.

Nie mylę się. Nie mam osiemnastu - dwudziestu lat, żebym musiał dowartościowywać telefonem. Po prostu cenię sobie renomę i trwałość na rynku. Nokia przez lata wypracowała sobie zaufanie na rynku. Jakość obsługi serwis i całe postępowanie też o czymś świadczy.

Tak samo kup sobie chiński, tani samochód z wyposażeniem na poziomie mercedesa, czy audi i powiedz mi, że ja kupiłem sobie merca tylko dla znaczka i chwalenia się przed znajomymi. Później zobaczymy kto będzie płakał nad jednorazowym wynalazkiem.

Poza tym  zakładasz temat, żeby ktoś Ci doradził, a po czasie zaczynasz atakować ludzi bardziej doświadczonych w temacie od Ciebie. Jeśli jesteś takim fachowcem i masz duże doświadczenie w tej dziedzinie, to po co się pytasz, skoro każdemu pociśniesz odnośnie jego wiedzy utwierdzając się w swoim przekonaniu. 

Powyżej nawet ludzie z większym pojęciem od Ciebie, którzy bronią Androida i mają ogarnięcie w tym temacie, nawet nie wypowiadają się na temat części zamiennych, a nawet nigdy nie skrytykowali nokii odnośnie dostępności zamienników. Oczywiście Ty wiesz najlepiej jak z tym jest na ryku. Ogarnij się w temacie - skrytykuj także LG za wypuszczenie flagowca, albo Nexusa 4 z niewymienną baterią. Sony także w Xperiach Z tak samo zrobiło, a mają miliony użytkowników. Obecnie baterie nie są awaryjne, dlatego producenci mogą je zamknąć w monolitach. Z resztą jak padnie Ci bateria, to oddasz na gwarancję i wymienią na nową. Masz 24 miesiące na to.

Ale oczywiście wiesz lepiej jak jest....jesteś mądrzejszy od Sony, Nokii, czy LG.

 

Brat miał pecha. Tak samo możesz mieć pecha kupując Note 3, Lumię 1520, Xperię Z1, czy inne najlepsze telefony. W każdym może coś się stać - głośnik przestanie działać, ładowanie padnie, przyciski głośności przestaną reagować. Od takich wypadków jest 24-miesięczna gwarancja...po 14 dniach powinieneś otrzymać telefon po naprawie/wymianie.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Nie mylę się. Nie mam osiemnastu - dwudziestu lat, żebym musiał dowartościowywać telefonem. Po prostu cenię sobie renomę i trwałość na rynku. Nokia przez lata wypracowała sobie zaufanie na rynku. Jakość obsługi serwis i całe postępowanie też o czymś świadczy.

Tak samo kup sobie chiński, tani samochód z wyposażeniem na poziomie mercedesa, czy audi i powiedz mi, że ja kupiłem sobie merca tylko dla znaczka i chwalenia się przed znajomymi. Później zobaczymy kto będzie płakał nad jednorazowym wynalazkiem.

Poza tym  zakładasz temat, żeby ktoś Ci doradził, a po czasie zaczynasz atakować ludzi bardziej doświadczonych w temacie od Ciebie. Jeśli jesteś takim fachowcem i masz duże doświadczenie w tej dziedzinie, to po co się pytasz, skoro każdemu pociśniesz odnośnie jego wiedzy utwierdzając się w swoim przekonaniu. 

Powyżej nawet ludzie z większym pojęciem od Ciebie, którzy bronią Androida i mają ogarnięcie w tym temacie, nawet nie wypowiadają się na temat części zamiennych, a nawet nigdy nie skrytykowali nokii odnośnie dostępności zamienników. Oczywiście Ty wiesz najlepiej jak z tym jest na ryku. Ogarnij się w temacie - skrytykuj także LG za wypuszczenie flagowca, albo Nexusa 4 z niewymienną baterią. Sony także w Xperiach Z tak samo zrobiło, a mają miliony użytkowników. Obecnie baterie nie są awaryjne, dlatego producenci mogą je zamknąć w monolitach. Z resztą jak padnie Ci bateria, to oddasz na gwarancję i wymienią na nową. Masz 24 miesiące na to.

Ale oczywiście wiesz lepiej jak jest....jesteś mądrzejszy od Sony, Nokii, czy LG.

 

Brat miał pecha. Tak samo możesz mieć pecha kupując Note 3, Lumię 1520, Xperię Z1, czy inne najlepsze telefony. W każdym może coś się stać - głośnik przestanie działać, ładowanie padnie, przyciski głośności przestaną reagować. Od takich wypadków jest 24-miesięczna gwarancja...po 14 dniach powinieneś otrzymać telefon po naprawie/wymianie.

Problem polega na tym, że jesteś fanboyem. Dziękuję za takie porady, gdzie wciska mi się jeden telefon, nie patrząc na jego wady i na kryteria, które jasno określiłem w pierwszym poście, a na temat alternatywnych urządzeń wygaduje się bzdury.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym, że jesteś fanboyem. Dziękuję za takie porady, gdzie wciska mi się jeden telefon, nie patrząc na jego wady i na kryteria, które jasno określiłem w pierwszym poście, a na temat alternatywnych urządzeń wygaduje się bzdury.

Na temat jakich urządzeń wygaduję bzdury? Proszę zacytuj tutaj wypowiadane przeze mnie bzdury. 

Wciska się Tobie jeden telefon bez patrzenia na kryteria - otrząśnij pył, który spoczywa na Tobie, z poprzedniej epoki - obecnie problemów z bateriami nie ma. Nie znam osoby, której bateria przestałaby działać. Nazywasz mnie fanboyem, ponieważ polecam Ci dobre urządzenie?

Swoimi wypowiedziami sprawiasz wrażenie, że jesteś kilka dobrych lat za postępem. Zobacz ile milionów iPhone'ów sprzedało się na świecie z niewymienną baterią - i to już miało miejsce w starej generacji. Ale to ja jestem fanboyem i nie mam racji.

 

Najpierw czekam na wyjaśnienia odnośnie "na temat alternatywnych urządzeń wygaduje się bzdury" - jest to oczernienie wobec mnie.

 

@Alpen

Dajesz punkty reputacji za taką wypowiedź powyższego użytkownika? Jesteś żałosny.

 

@Tabalan

Nie wiem skąd wziąłeś takie informacje, ale w instrukcji jasno jest napisane, że na baterię jest 12 miesięcy gwarancji - tu chodzi o jej trwałość. Jeżeli bateria po prostu się zepsuje, wtedy nie włączysz telefonu w żaden sposób - na urządzenie jest 24 miesiące gwarancji, więc muszą Ci wymienić baterię na ich koszt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...