Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

Pamiętam mleko ze szklanej butli, dziadek jak sam robił maślanki, do tego jeszcze woda grodziska w dużych butlach i jak mnie wysyłał do sklepu to zawsze reszta była moja. Rodzice długo nie mogli zajarzyć dlaczego dla dziadka zawsze wszystko robiłem, a ich zlewałem :rotfl:

 

591e9c06021e5_o,size,933x0,q,70,h,37797d

Edytowane przez buszi
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

który to rok, ale wcześniej była np. ta

 

Heh, byłoby dziwne gdyby to ruscy jako pierwsi wprowadzili takie elektroniczne gierki. Czy oni oprócz destylatu coś w ogóle wynaleźli sami?


Pamiętam szał w 90. na przenośny tetris, też pocinałem do poduszki zamiast żonę do rzyci poklepać :wariat:


tijv53f5f2m5.jpg

Link to post
Share on other sites

Podobno elementarze mają zmienić bo dzieci nie wiedzą co to jest telefon z tarczą i zegary w szkołach z takich ze wskazówkami na elektroniczne bo dzieci nie umieją na nich odczytywać godziny.

Chyba żartujesz. Zapytaj dowolne dziecko o godzinę z zegara analogowego a oprócz tego każ mu wybić numer na analogowej słuchawce. Może z 20-30% ogarnie jedno i drugie.

E: Chyba ogólnie wszystko co nie ma dotykowego panelu jest traktowane z nieufnością. Swoich się jeszcze nie dorobiłem ale po rodzinie widzę że cyfryzacja galopuje

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

No w tym sęk właśnie że każde z nas pamięta "analogowy" świat i chyba zdajemy sobie sprawę z wszystkich wad i zalet wszystkiego co nowe. W drugą stronę, mój brat wczoraj (rocznik 84) dzwoni do mnie i mówi że "wygrał" iphone 11. Wytłumaczyłem mu na spokojnie czym jest phishing i że dobrze że skonsultował się ze mną zanim wypełnił ankietę. Ciekawe ile osób się na to nabiera jeszcze. Rodziców też uczulam żeby nie podawali żadnych danych w sieci jeśli nie jest to konieczne np. zakupy itp. No a jak już to kłódeczka musi być przy adresie ;) Dzieciakom też muszę kiedyś wykład zrobić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A myślisz, że kiedyś nie było sposobów na oszustwa? :) Jakby ktoś Cię na ulicy zaczepił i powiedział, że wygrałeś coś tylko wypełnij papierową ankietę? Tylko sposób się zmienił. Świat nagle nie przestał działać inaczej, tylko zmieniła się cała oprawa. Przez globalizację jesteśmy bardziej świadomi tego wszystkiego, co się dzieje na świecie, a działo się zawsze sporo.

Link to post
Share on other sites

Ludzie się zachłysnęli cyfrowym świata, że nie widzą jego wad. Naśmiewają się z analogowych sprzętów a często one nadal działają a cyfrowe już po roku, max 2 latach padają.

Ja mam dwa telefony, smarkfona i zwykłą komórkę z klawiaturą i zauważam coraz częściej, że jak ją wyciągam to ludzie się patrzą na mnie zdziwieni, z politowaniem bądź "ale przegryw, nie stać jej na smartfon hehe".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sam bym chciał mieć pod ręką znowu taką np. Motorolę V8 Razr2, ale niestety na dzisiejsze standardy oprócz dzwonienia nic się nie zrobi.

Choć czasem niektórym to wystarcza.

Link to post
Share on other sites

Ja potrzebuje mieć mniejszy, prostszy telefon, który będzie działał w mróz i który będę w stanie obsługiwać jedną ręką (mam małe dłonie) :P dla mnie telefon ma dzwonić i wysyłać smsy/mmsy oraz okazjonalnie robić zdjęcia. Wszelkie inne funkcje to miły dodatek.

Link to post
Share on other sites

No to ja mam odmienne zdanie. Na urlopie okazało się, że trzeba dziecku uzupełnić aplikacje do przedszkolna i dostarczyć do przedszkola wyprawkę z podpisami. Wszystko załatwione za pomocą telefonu, aplikacja napisana, podpisana elektroniczne, wysłana, wyprawka zamówiona z nadrukiem imienia i nazwiska dziecka, wysłana do przedszkola. Bez Smartfona męczył bym ciociebabciedziadki a wyprawka z nadrukiem to pewnie była by w formie wyszywanki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z kolei dla mnie telefon obecnie to drugi komputer i właściwie dzięki niemu nie muszę za każdym razem do PC siadać i z każdego miejsca ogarnę, co potrzebuję.

Sytuacja ze środy, jestem w Poznaniu, parkuję w śródmieściu, piniendzy brak, parkomat tylko gotówkę przyjmuje. I zagwozdka, ale na parkomacie nawet info, że jeśli nie masz hajsu to z aplikacji opłacisz parking. Akurat apkę mobilet już miałem, a cała operacja zajęła minutę.

Link to post
Share on other sites

a cyfrowe już po roku, max 2 latach padają.

To, że obecne urządzenia padają po krótkim czasie, nie ma związku z ich cyfrowością, czego dowodem jest choćby Twoja klawiaturowa komórka, też przecież cyfrowa. :D

 

Taka lodówka Mińsk pracowała kilkadziesiąt lat, przecież nie dlatego, że radziecka myśl technologiczna była o 100 lat do przodu w porównaniu do zgniłego zachodu. Wtedy stosowano inne materiały, inaczej się projektowało.

 

A teraz urządzenia mają pracować krótko. Powodów jest wiele, ale z grubsza wszyscy temu są winni - i producenci i konsumenci. Producenci, bo kasa, kasa, kasa, a klienci bo wincyj, tanij. :menda:

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...