Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

Nie wiem jak będzie wyglądała moja emerytura, ale wiem jedno - nie mam co liczyć na jakieś kokosy z ZUS-u. Każdy to powtarza i chyba coś w tym jest. Jak sam nie odłożysz, to nie będziesz miał. A IKE to też jakaś porażka. Wpłaciłem tam 5 lat temu 500 zł. Obecnie mam 550 zł :) Bank Pekao sa :)

Link to post
Share on other sites

Ja w sumie tak się zastanawiałem ostatnio czy wpłącać na to IKE czy nie.Bo sam staram się oszczędzać na włąsną rękę.Mam już trochę naskładane i odkładam pieniądze na lokatach. Oczywiście lokaty i zysk z nich są obciażone podatkiem belki ale  z drugiej strony zysk z nich jest trochę wyższy niż w przypadku ike. Przynajmniej tak mi się wydaje. Warto jest na pewno zastanowić się nad kontem oszczędnościowym. Może je założyć praktycznie każdy.Ustalasz sobie przelew stały i nie odczuwasz ich utraty:

http://direct.money.pl/artykuly/konta-bankowe/konto-oszczednosciowe-dla-dziecka,231,0,1798887.html

Link to post
Share on other sites

Poszło na poprawiny..., choć pewnie coś jeszcze zostało, bo zmordować taką ilość dnia następnego byłoby niemożliwe chyba. Zawsze mówi się, że lepiej trochę za dużo niż za mało, ale jak załadowaliśmy to do bagażnika rano po weselu, to aż się uśmialiśmy z panem młodym na ten widok

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Kto pamięta? Ja nawet tam bywałem, kiedy wakacje spędzałem u rodziny.

http://cdn18.archirama.smcloud.net/s/photos/t/12854/architektura-warszawy-smyk-cedet-zbigniew_202286.jpg

Obecnie w trakcie przebudowy.

 

I jeszcze ten budynek

http://images.photo.bikestats.eu/zdjecie,600,328901,20121007,tu-byla-skladnica-harcerska.jpg

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cytuję " LaserDisc (LD) – pierwszy komercyjnie dostępny dysk optyczny, opracowany i wprowadzony na rynek w latach 70. XX wieku. Średnica dysku: najczęściej 12 cali (30 cm) – czas odtwarzania 60 minut (w trybie longplay 2 godziny), również 8 cali (20 cm) – czas odtwarzania 20 minut (w trybie longplay 40 minut). Zapis sygnału wizyjnego był analogowy, a dźwięku – analogowy bądź cyfrowy. Płyty były dwustronne."

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Niestety przy większości punktów z listy mogę śmiało postawić ptaszka..

Wiec nie jestes jeszcze taki stary skoro ptaszek smialo da sie postawic  ;)

Fajny temat , nie widzialem wczesniej. 

To moze ktos pamieta:

http://imageshack.com/a/img910/3340/2I81V2.jpg

Nawet teraz Matrix nie ma porownania. 

Pozwole sobie nadrobic zaleglosci.

Rowery:

Reksio pomalowany pedzlem po bracie ciotecznym, Pelikan, Wigry 3 przerobiony na "streetfightera" zero blotnikow , swiatel ,oslony lancucha- zlamal sie na pol, przesiadlem sie na ojca rosyjska Kame zrobiona z olowiu, rometowska kolarka kola 24"(prezent na komunie) , rometowski BMX "American Rider" i potem juz jakis tajwanski goral "Pamir"-ble. 

Audio:

Radiomagnetofon "Wilga" (Unitra) i potem rosyjski Majak 233

http://imageshack.com/a/img913/3060/ISME1W.jpg

Ojciec od ruskich przywiozl. Fajnie gralo. 

Tv/Video:

Telewizor czarno/bialy Ametyst, pozniej kolorowy Elektron (radziecki) trzy dni w kolejce z ojcem stalem. Kupilismy z uszkodzonym kineskopem, ale sasiad w "Zurcie" pracowal i nam zalatwil regeneracje. Potem telewizor Otake :] .  

Jakby ktos nie wiedzial:

https://pl.wikipedia.org/wiki/ZURiT

Odtwarzacz video Funai, bez mozliwosci nagrywania :cry: .

Computery:

Atari 65XE , zawsze chcialem Comodore 64 :(  Konsola Pegasus 777DX.

Moto:

Motorower Chart 210, MZ ETZ 150E. MZ-tka najlepszy motocykl na swiecie, potem mialem jeszcze cos powazniejszego, ale to juz nie to samo  :(.

No i pierwsze auto Fiat 126p. Czerwony  :D . Poleczka z glosnikami Tonsila i radyjko kasetowe Pionnera-kieszen,  :menda: Foteliki wymienione na te lotnicze od tzw rzemieslnikow. Ktos mi ukradl je potem  :[.  

Buty, zawsze po bracie ciotecznym, mial platfusa zawsze "rozklapane" takie, az go wkoncu przeroslem i dostalem Sofixy pod choinke , zima oczywiscie "Relaksy"  :)

Toys:

Kolekcja "resorakow" Matchbox" , "Corgi" i "Lonza" "+ duzy fiat "zdalnie sterowany" na kabel.

Oczywiscie noz "finka" ze skladnicy harcerskiej ten nowszy model z cienszym ostrzem. :menda:   

Edytowane przez keczu
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Lekcja wf w zawodówce 

 

część z nas grała w piłkę - kosza lub nożna , a część - i to raczej spora , wędrowała do spożywczego na rogu na szybkie piwko i parę ćmików, by potem iść na lekcje. To były czasy. Raz ktoś wrzycił karbotnik do kibla .... Efekt wiadomy .... 

 

Potem telewizor Otake

 

też miałem ten telewizor, pamiętam że zawsze oglądałem z wypiekami Policjatów z Maiami czy też Druzynę A 

Edytowane przez karai
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak piszesz

4 pierwsze płyty są kapitalne, słuchałem ich w kółko tak samo jak Papa Roach z początku ich istnienia (Infest genialna płyta)

Mam tak do dzisiaj że myślę punk rock i pierwsze co mi się kojarzy to właśnie Offspring i ich 4 genialne płyty

*****iste było to że na tych płytach były kawałki i do uprzykrzania życia sąsiadom i do słuchania w depresyjne dni :P

PS>

Jak zobaczyłem Pretty Fly w "30 ton" to przyznam się poczułem delikatny niesmak.

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...