Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

Mi tak samo. Najlepiej jakby doba miała 48 albo więcej godzin. Kręgosłup mi siadł w wojsku. Kontrakt na 4 piętro po zasadniczej w 99 szedłem na kolanach prawie podpisywać. I od razu na stół do Szczecina. Lekarz dał mi wybór - albo to albo wózek lub ciąganie nogi za sobą. 

Link to post
Share on other sites

39.5 ale nie 40 ;) Myślałem , że już jestem stary i powoli mam dosyć wszystkich nowości . Nawet Facebooka nie mam . Ale ojciec mi wczoraj rozwalił system . Kazał sobie zamówić atlas samochodowy papierowy . Bo w wakacje się pogubił jak stracił internet i niechcący wykasował trasę w nawigacji . Powiedziałem , że mu nagram mapę offline . Nie pomogło .  

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, AudiAWX napisał:

Jeszcze mam swój Copernicus czy jakoś tak, w 2008 jeszcze trzeba było mieć w ciężarówce...
Łał i są nowe podobne...

https://allegro.pl/oferta/atlas-samochodowy-polska-1-300-000-w-2021-2022-9829815773?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 

Są, na przykład w księgarniach :P

Link to post
Share on other sites

A ja się przerzuciłem na Kindle. Pamiętam pierwszą wypłatę w 91 wydałem na książki. Jakieś chyba 900 zł. Za dzieciaka na wsi u babci po 2-3 razy dziennie biegałem do biblioteki. Z książek wyrobiłem się ortograficznie. 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Ja teraz słucham audiobooków/podcastów bo oczy mogą odpocząć(pracuje przy komputerze), mogę słuchać jadać na rowerze, w samochodzie czy np sprzątając w domu:)

Ale jeszcze w podstawówce/technikum to musiałem do różnych bibliotek być zapisany:)

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, wrobel_krk napisał:

Ja teraz słucham audiobooków/podcastów bo oczy mogą odpocząć(pracuje przy komputerze), mogę słuchać jadać na rowerze, w samochodzie czy np sprzątając w domu:)

Ale jeszcze w podstawówce/technikum to musiałem do różnych bibliotek być zapisany:)

Ja to wolę się wygodnie usadowić z książką i tak czytać :P Takie czytanie jest najprzyjemniejsze :D A posłuchać to ja mogę muzyki :P

Link to post
Share on other sites

Też mam atlas papierowy w aucie. Przydaje się czasem, jak w jakieś obce rejony pojechać trzeba :)

Do biblioteki chodzę regularnie, bo czytam dość sporo - głównie kryminały i horrory, ale nie pogardzę dobrą książką historyczną (szczególnie z XX w), a nawet podróżniczą. Książek mam w domu kilka tysięcy (i tak już kilka razy przekazywałem do biblioteki, bo nie było z tym co zrobić) i obecnie kupuję tylko takie, które przetrwają długo i nie ulegną przedawnieniu i zapomnieniu (tj. jakiś słownik, jakieś wydanie encyklopedyczne itp).

 

A teraz taka sprawa, znacie się na telefonach? Muszę coś kupić, bo mi mój już coraz częściej odmawia posłuszeństwa, a totalnie wypadłem z tego tematu lata temu i błądzę jak ślepy w lesie.

Potrzebuję po pierwsze coś niedrogiego (tak max 1200zł, choć wolałbym nie przekroczyć 1000zł), czegoś aby miało dobry, czytelny wyświetlacz (bo ślepy już jestem), aby się dało tym płacić, no i ogólnie takie coś wielozadaniowe aby było.

Sam wybrałem coś takiego Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB, ale pojęcia nie wiem, czy dobrze, polecicie coś?

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, jakub1t napisał:

Z amoledem kup . Ja używam xiaomi9t i jest świetny . Choć parę osób powie że są lepsze telefony . Note 8 pro nie ma amoleda niestety . Córka ma note 8t i między moim , a jej jest spora różnica w ekranach . 

dopłacać 500pln za ekran i to do wersji 6/64, imo bez sensu. Chyba, że ma zamiar filmy na nim oglądać .

Link to post
Share on other sites

Źle to powiedziałem . Bo mój 9t już rzeczywiście jest nieopłacalny o ile gdzieś w ogóle jest dostępny . Może teraz jest jakiś odpowiednik z amoledem za 1200zł . Choć 120hz też pewnie robotę robi . Osobiście nie widziałem na własne oczy . U mnie w słońcu np wszystko widać na ekranie , w takim nowym ipsie też tak jest ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...