Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jestem znawcą ale Phenomy są tańsze i nie ustępują dużo wydajnością Quadom :) Taki Phenom X4 9950 Black Edition jest w cenie około 800 zł, gdzie za np. Q9550 musisz zapłacić około 1200 przy czym wzrost wydajności nie jest aż tak duży :D

Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu wybrałbym Quada a model to bym brał Q9550 i jeszcze nie wiadomo ile byś chciał przeznaczyć na procesor bo to dość ważna kwestia w wyborze procesora

 

 

@edit a taki Phenom jest wytworzony w technologi 65nm więc więcej prądu będzie pobierał i będzie też cieplejszy

Link to post
Share on other sites

Quada kupisz już za 700zł.

Napisz do ilu chcesz kupić procesor, czy już masz jakieś "klocki", etc.

 

A tak w ogóle to jeśli chcesz procesor do gier (większość jedno lub dwuwątkowe), filmów i internetu to zastanów się nad szybkim C2D np, E8400/E8500/E8600.

Link to post
Share on other sites

to prawda, napisz co już masz i ile mniej więcej chcesz przeznaczyć na proca

jak wybierzesz jakiegoś mocnego quada albo phenoma II to będzie bardziej przyszłościowo (co raz to więcej gier wyjdzie na wielordzeniowce)

przy obecnym stanie tematu polecam kupno jakiegoś Phenoma II x4 BE (nie orientuje się dokładnie w modelach) i powinno być ok a jak nie to kręcisz go ile wlezie i będzie dobrze

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no i tego nowego proca chcesz wsadzić do tego zestawu komputerowego co masz czy jak :)

a jak nie to napisz jaką masz resztę sprzętu, chyba że wymieniasz wszystko to ile masz na to kasy w sumie to coś Forumowicze razem coś wymyślą

przy środkach jakie posiadasz raczej nie łatwo będzie znaleźć dobrego intela, więc pewnie trzeba zostać przy phenomieII, ale wiele zależy od reszty sprzętu

Link to post
Share on other sites

Witam ja proponuje ci Quada q 8200 jest to naprawde swietny procesor bez trudu podkrecisz go do 3 GHZ i bedzie wymiatal wtedy pomimo malego cache nie widac za bardzo roznicy w wydajnosci daje sobie rade ze wszystkim i jest przy tym bardzo zimny na dobrym chlodzeniu bedzie mial po 33 stopnie na rdzen przy 3 ghz w stresie... Ja posiadam q 8300 troche nowszy model ale to to samo co q 8200 i jestem bardzo zadowlony na Allegro za 600 zl dostaniesz nowke naprawde polecam ci szczerze tego procka Phenom nie jest tak dobry zarowno zwykly jak II.

Link to post
Share on other sites

Fakt jest możliwość 'uaktywnienia' czwartego rdzenia, jednakże podobno taki zabieg nie działa na wszystkie procesory (czyli musisz mieć farta :) ). Jeśli chcesz cały sprzęt to musisz się także zastanowić ile ma całość kosztować. Co do procesora, to tak jak już wcześniej wspominałem nie jestem znawcą, lecz wiem, że w tej cenie znajdziesz max E8400, dlatego chyba lepiej dołożyć 100zł i mieć tego Q8200, który jest wydajniejszy i przede wszystkim ma 4 rdzenie :D

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

uaktywnić 4 rdzeń można tylko na niektórych płytach głównych i aby stabilnie chodziło trzeba chyba taktowanie obniżyć

mimo wszystko phenom II x3 720 BE jest bardzo dobrym procem i na niego bym się w tej cenie co podałeś decydował (do 700 zł wersję BE raczej się znajdzie)

co do reszty zestawu to zależy od budżetu - powiedz za ile chcesz sobie kupić blaszaka to coś razem wymyślimy (może nawet się wykombinuje prawdziwego quada, nie "kastrata" q8200, który aż taki beznadziejny znowu nie jest ale tego cache trochę maławo może być)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie mnie interesują procesory z serii AMD ale chciałem się dowiedzieć czy Quad jest lepszy :) Ale jeśli mówicie że Quad jest lepszy no to może zdecyduje się na Quada :D Dokładnie to nie wiem za bardzo ile mam na wydanie bo tata bedzie płacił :)

Link to post
Share on other sites

@zeratul, fakt :) pamiętałem tylko fakt, że nie jest to takie proste :D co do tego Q8200 to nie jest tak źle :) ja mam 2MB i jest dobrze :) cena faktycznie chyba nie za bardzo jak na cztery rdzenie w takiej konfiguracji :D

@Kobe241, hehe skoro tak to pewnie nie możesz przesadzić :D myślę jednak, że AMD będzie dobrą alternatywą dla Intela w Twoim przypadku :D

Te Phenomy dość dobrze wypadają w testach. Troszkę przewyższają Twój budżet ale moim zdaniem są dobrym rozwiązaniem:

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD ... ,id,65973/

 

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD ... ,id,67932/

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja dodam, ze Core2 Quad to tak naprawde sklejka dwoch oddzielnych Core2 Duo na jednym kawalku krzemu, natomiast Phenom X4 od poczatku jest zaprojektowany jako uklad monolityczny - nie znaczy to wcale ze jest z tego powodu lepszy, mowie tylko jak jest (chociaz ja to jakos nie mialbym przekonania do takiej sklejki :) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...