Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cóż , 3 greeny mi padły więc mam raczej kiepską opinię o nich , odradziłbym. W tej samej cenie poleciłbym Seagate , a jak się da dopłacić to Reda (Nie parkuje głowicy jak green).

Które najlepsze - nie da się stwierdzić , jedni skarżą się że padają im greeny inni że Barracudy (Czyli te najtańsze serie) więc obie firmy tak naprawdę są sobie równe. Najlepsze są dyski WD Enterprise albo Seagate Constellation ale one dość sporo kosztują.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

maciek1o3s  po 1-ze powinieneś napisać do czego ten dysk twardy ma ci służyć i co dla Ciebie jest najważniejsze. Wstępnie zaproponuje ci dysk twardy WD BLUE 1TB, bo jest szybki, dość cichy i trwały tutaj obecnie w dobrej cenie  http://krsystem.pl/-item-19626.html  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

WD Black - bardzo głośny (to nie jednokrotny przypadek), jednak szybki...

WD Green - parkowanie głowic.

Jeśli chodzi o dobre WD to celowałbym w Blue i Red, szybkie, ciche - bezproblemowe !

Jeśli natomiast chodzi o Seagate to mam o nich złe zdanie, kilka mi się tych dysków rozsypało na różne sposoby a kilkanaście z kolei w moim otoczeniu, po prostu przez to mam o nich złe zdanie a bajeczki typu ''musiałeś trafić na zły egzemplarz'' to bzdura, stąd mój dystans. Nawiązując już do Samsungów tak jak już ktoś tam wyżej wspominał - to już staroć i legenda :D

Link to post
Share on other sites

Red na 3 lata gwarancji 5400 obrotów, jest przystosowany do pracy 24/7, nie parkuje głowicy, Blue ma 7200 obrotów i pewnie będzie szybszy (ręki nie dam), 2 lata gwarancji, jest tańszy.

 

Ja niedługo kupuję dysk i będzie to WD RED. Mam Samsunga F3 już trzeci rok, nigdy nie było problemów. Mam a raczej miałem Samsunga jeszcze na ATA i przez ok 7 lat bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Co to jest to parkowanie glowic?

 

Dysk przełącza się w stan gotowości po pewnym czasie bezczynności. W praktyce - dysk się zatrzymuje , jest to odczuwalne bo jak zaczynamy znów na nim pracować to jest opóźnienie , bo dysk zaczyna się znowu rozkręcać i głowica wędruje z powrotem na sektory.

Traktujemy to na minus , bo jak dysk np kilkanaście-kilkadziesiąt razy dziennie parkuje i odpala ponownie to niestety nie wpływa to dobrze na żywotność... I te opóźnienia potrafią trochę denerwować. Inna sprawa jak ten dysk będzie miał przeznaczenie ciągłej pracy , wtedy problem parkowania znika.

 

A różnica wydajności Red i Green jest tak naprawdę nieodczuwalna , green pracuje na zmiennych obrotach 5400-7200.

 

Osobiście używam już dwóch greenów od jakiegoś czasu i nie mam z nimi problemów więc musiałeś być niezłym nieszczęśnikiem że wszystkie 3 ci padły :P

Oczywiście , nie ma reguły. Ja miałem pecha ,inny będzie miał pecha z paroma Barracudami z tego segmentu cenowego. Po prostu po trzecim już się zraziłem ^^

 

 

 

Ok, ale Blue to max 1 TB, a co jesli chce 2 TB na jednym dysku?

To pozostają wszystkie pozostałe modele. Jak nie Green to Red albo Barracuda w tej cenie.

 

Sam mam Red'a 2TB , mimo stałych 5400RPM ma w HD Tune średni odczyt na poziomie 122MB/s więc chyba dużo więcej niż zadowalająca.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

W praktyce - dysk się zatrzymuje , jest to odczuwalne bo jak zaczynamy znów na nim pracować to jest opóźnienie , bo dysk zaczyna się znowu rozkręcać i głowica wędruje z powrotem na sektory.

 

 

Nie, parkowanie głowic/y to jak sama nazwa wskazuje zatrzymanie jej pracy i "parking" poza talerzami na rampie parkingowej. Tu chodzi tylko o głowice , talerze pracują nadal.

 

 

green pracuje na zmiennych obrotach 5400-7200.

 

Bzdura , nie ma takiej opcji.

 

No a czemu nie ma BLUE 2TB

 

 

Zapytaj Western Digital czemu ?

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu kupiłem WD Blue dokładnie tego co podałeś http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/ z tego samego sklepu (dostawa w jeden dzień od momentu wysłania) a tu mój temat na tym forum http://forum.benchmark.pl/topic/109473-wd-1tb-blue-czy-red/

 

Jestem bardzo zadowolony, dysk praktycznie niesłyszalny, nawet przy kopiowaniu kilkudziesięciu GB, w porównaniu z moim kilku letnim Seagatem, różnica jest bardzo odczuwalna na plus oczywiście nowego. Jak na dysk do użytku codziennego a nie profesjonalnego bardzo szybki. Średni transfer w HD Tune wynosi 150 MB/s. Polecam

Na serię green dużo użytkowników narzeka, że są awaryjne, więc raczej się mocno zastanów, lub poczytaj opinię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...