Skocz do zawartości

Najtańsze chłodzenie wodne


Recommended Posts

to nie chlodzi a spisuje sie nawet gorzej niz box :/ zwlaszcza na FX :D

 

Na FX wszystko spisuje się źle :wariat:

 

 

 

Autor

Prawda jest taka, że na chłodzeniu też nie warto oszczędzać. Albo kup coś przyzwoitego, albo kup zwykły cooler. Co z tego, że kupisz jakiegoś chińczyka i będziesz się chwalił, że masz WC, jak temperatury będą kosmiczne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jesli chcesz kompaktowe chlodzenie wodne typu corsair h50 to ja odradzam :D to nie chlodzi a spisuje sie nawet gorzej niz box :/ zwlaszcza na FX :D

Właśnie takich odpowiedzi oczekuje.

 

Chce porównać sobie co się bardziej opłaca co chodzi o chłodzenie wodne vs powietrzne w te samej cenie.

 

Nie muszą być to już gotowe kompaktowe zestawy ale też "samoróby".

 

 

 

Na FX wszystko spisuje się źle :wariat:

 

 

 

Autor

Prawda jest taka, że na chłodzeniu też nie warto oszczędzać. Albo kup coś przyzwoitego, albo kup zwykły cooler. Co z tego, że kupisz jakiegoś chińczyka i będziesz się chwalił, że masz WC, jak temperatury będą kosmiczne.

 

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę a temat założyłem po to aby mieć porównacie i móc wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

 


 

Podstawowy zestaw LC

 

Przykładowy, NAJTAŃSZY, godny polecenia zestaw LC dla samego CPU.

To tylko propozycja, nie jedyna słuszna droga budowy budżetowego zestawu chłodzenia wodnego ale pozwala na podstawową orientację w zakresie kosztów budowy takiego projektu.

 

Blok CPU: EK Water Blocks EK Supreme LTX - Acetal CSQ ~140 zł

 

Rezerwuar: EK Water Blocks Reservoir Combo DCP 2.2 ~110 zł

 

Pompa:EK Water Blocks EK-DCP 2.2 ~145 zł

 

Chłodnica: Alphacool NexXxoS XT30 Full Copper 240mm ~160 zł

 

Złączki: 10mm (3/8') złączka choinkowa NK10 G1/4 - silver nickel ~ 9 zł x 6

 

Wąż:Masterkleer wąż 10/16 (3/8"ID) UV-active White ~20 zł

 

Wentylatory: Scythe 120mm KAZE-JYUNI Slip Stream 1600rpm ~30 zł x2

 

Suma: ~700 zł

 

Opcje rozbudowy

 

- Zmiana pompy na DCP 4.0 +30 złotych (droższa pompa i większy zintegrowany rezerwuar)

 

- zwiększy opcje późniejszej rozbudowy pozwalając zachować lepszą kulturę pracy pompy.

 

- Zmiana bloku na bardziej wydajny +100 złotych przy wymianie na EK supremacy- zwiększy wydajność zestawu.

 

- Grubsza, wydajniejsza chłodnica +40 złotych przy wymianie na grubszy (4,5 cm vs 3 cm) model XT45- również pozytywnie wpłynie na wydajność zestawu. Upewnij się jednak że posiadasz wystarczającą ilość miejsca na grubą chłodnicę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kupować chińskiego badziewia.

Jeszcze się rozłączy tandectwo i kompa zaleje cieczą.

Ale nie rozumiesz - ja nie chce kupować takiej chińszczyzny.

 

 

 

Podstawowy zestaw LC

 

Przykładowy, NAJTAŃSZY, godny polecenia zestaw LC dla samego CPU.

To tylko propozycja, nie jedyna słuszna droga budowy budżetowego zestawu chłodzenia wodnego ale pozwala na podstawową orientację w zakresie kosztów budowy takiego projektu.

 

Blok CPU: EK Water Blocks EK Supreme LTX - Acetal CSQ ~140 zł

 

Rezerwuar: EK Water Blocks Reservoir Combo DCP 2.2 ~110 zł

 

Pompa:EK Water Blocks EK-DCP 2.2 ~145 zł

 

Chłodnica: Alphacool NexXxoS XT30 Full Copper 240mm ~160 zł

 

Złączki: 10mm (3/8') złączka choinkowa NK10 G1/4 - silver nickel ~ 9 zł x 6

 

Wąż:Masterkleer wąż 10/16 (3/8"ID) UV-active White ~20 zł

 

Wentylatory: Scythe 120mm KAZE-JYUNI Slip Stream 1600rpm ~30 zł x2

 

Suma: ~700 zł

 

Opcje rozbudowy

 

- Zmiana pompy na DCP 4.0 +30 złotych (droższa pompa i większy zintegrowany rezerwuar)

 

- zwiększy opcje późniejszej rozbudowy pozwalając zachować lepszą kulturę pracy pompy.

 

- Zmiana bloku na bardziej wydajny +100 złotych przy wymianie na EK supremacy- zwiększy wydajność zestawu.

 

- Grubsza, wydajniejsza chłodnica +40 złotych przy wymianie na grubszy (4,5 cm vs 3 cm) model XT45- również pozytywnie wpłynie na wydajność zestawu. Upewnij się jednak że posiadasz wystarczającą ilość miejsca na grubą chłodnicę.

 

 A teraz Najtańszy NIEGODNY polecenia proszę bo oto cały czas mi chodzi.

 

Taką najtańszą opcje której unika się jak "Ognia".

Link to post
Share on other sites

Kup H100 i powodzenia życzę...

To jest syf -  Thermaltake BigWater 760 PRO 2U Bay Drives, miałem okazję się tym "bawić" w nim jest wszystko "po taniości" i wali tandetą na kilometr...

A teraz pytanie z innej beczki - Co będzie lepsze:

 

-Cooler Master Seidon 120V

-SPC Fortis / Fera 2

 

Zakładając że seidona mogę wyrwać w cenie fortis-a.

Link to post
Share on other sites

A teraz pytanie z innej beczki - Co będzie lepsze:

...

 

Seidon będzie lepszy mi się wydaje, ale mogę się mylić, specjalistą nie jestem bo obu nie miałem ;)

 

Nie cytuj całych postów, fotek.

Zwracając się do kogoś napisz na początku posta jego nick a przed nim @.

Jeśli zwracasz się do osoby piszącej bezpośrednio nad Twoim postem użyj zwrotu @up // jg

 

Dobrze, przepraszam :|

Edytowane przez Lubiem placki
Link to post
Share on other sites

To Ty w końcu chcesz tanie i badziewne chłodzenie KOMPAKTOWE wodne czy WODNE WODNE?

 

Jak to pierwsze, to kup coś czego nikt nie poleca (vel Seidon, Zalmany, te Intelowskie coolery zrobione przez Aseteka, Thermaltake water z radiatorem na 1x 120mm)

 

Bo stricte wodne które ma nie działać i być beznadziejne to raczej tylko oblewanie CPU wężem ogrodowym.

 

Zresztą fu*k LOGIC, jak chcesz uwalić sprzęt to lepiej idź od razu do działu giełda a nie tutaj :S

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...