Skocz do zawartości

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje


Recommended Posts

Wg. mnie na przykład obu konsolom bliżej do siebie niż się wydaje. Oba pady świetne, grafika na obu konsolach tak na prawdę jest podobna ... PS4 wydusza z siebie to full hd ale leci ilosc klatek na sekunde ... xkloc z kolei jak celuje w sub full hd to jest w stanie osiagnac wiecej klatek niz ps4 ... a generalnie na co dzien mysle ze po prostu nie widac roznicy .. obie konsole sa "dosc slabe" jesli o wydajnosc chodzi. Osobiscie skupilbym sie najbardziej na doglebnej analizie obecnych i przyszlych exclusivow w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Może faux pas walne ale akurat w przypadku tych 2 konsol nie kierowałbym się totalnie różnicami w mocy, dla mnie są one śladowe. Pad IMO jest bez porównania lepszy/wygodniejszy na Xklocku, a pad to ważna rzecz. Jak miałeś już obie konsole poprzedniej generacji i bardziej pasowała Ci ta od MS to teraz też bym poszedł w tą stronę. Kwestia jeszcze tylko, która ma Twoim zdaniem bardziej interesujące exclusivy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tommy lub inni którzy są w stanie mi to wytlumaczyć. Zupełnie bez złośliwośći, konsole nie ogarniają 1080p/60fps a czasami mają spadki poniżej 30 klatek w 1080p to jak ma się do tego taki Project Morpheus ? Rzekomo ma wyświetlać 120 (http://www.gram.pl/news/2015/03/04/sony-zaprezentowalo-nowa-wersje-project-morpheus.shtml) klatek na sekundę a ekrany które są w nim zamontowane mają rozdzielczość FHD. Na jakiej zasadzie ma to działać ? To jest jakby oddzielna konsola czy obraz z konsoli ma być strumieniowany do gogli ? Bo jeśli streaming, to jakim cudem oni chcą zrobić z 30 klatek, 120 przy FullHD ? Czy coś źle rozumiem czy o co w tym chodzi ?

Link to post
Share on other sites

Beda to gry graficznie z poprzedniej generacji takie jak np the last of Us remasterem gdzie bez trudu masz fhd przy 1080 na ps4. Np taka forza 5 też ogarnia stale 1080/60. Wszystko też zależy od developerów. Mi wystarczy occulus lub P.Morpheus i forza 6 kub gran turismo 7 a tam się o te parametry martwić nie trzeba ;) w końcu to wewnętrzne studia pisząc pod tylko te sprzęty. Dobry przykład gry pod takie zabawki to też killzone sf. Po latkach ma szuj przkrycznie stałe 1080/60 przy bardzo ładnej oprawie. Jak widać będą to prawdopodobnie gry tylko pod te sprzęty bardzo mocno pod nie optumalizowane

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

XO niedawno zapowiedział wsteczną kompatybilność gier z X360. Usługa ma być darmowa zarówno dla gier pudełkowych i cyfrowych wypuszczona jescze w tym roku, na początek ma być to jedynie 100 tytułów. Jeśli chodzi o PS4 to również maja taką usługę która nazywa się Playstation Now, wykupujesz subskrybcję i gry są streamowane z chmury na PS4, obsługuje to gry z:  PS, PS2, PS3, PSP.
 

 

 Currently all of the games available to stream in PlayStation Now are PlayStation 3 games. There are over 350 such games available to stream on the PlayStation Now Open Beta service as of mid 2015, and new games are being added continuously. Also as of 2015, there are two ways to stream games in PlayStation Now, either as a subscription based service like Netflix, allowing unlimited access to all games covered by the subscription model, or users can rent games individually as can be done previously, usually available to rent in one of four time-frames: 4-hour, 7-day, 30-day, and 90-day. There are two pricing options in the North America for the subscription service: $19.99 for one month, and $44.99 for three months.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Now

Tutaj więcej o Xbox One : http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/system/compatibility-with-xbox-360-faq

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Jak jest z grami z poprzednich generacji ? Obiło mi się o uszy że PS4 obsługuje gry z PS2 i PS3 czy jest to prawdą ? Xone Tego nie posiada ?

To xone ma obsługę od kilku dni gry z x360 :) ps4 nic takiego nigdy nie będzie miało co wczoraj ogłosili - Sony ma płatną usługę PS NOW do takich spraw

 

 

XO niedawno zapowiedział wsteczną kompatybilność gier z X360.

Zapłon LEVEL EXPERT :D

Od kilku dni dodawane info w topicu XONE + lista kompatybilności na dany dzień

 

Jeśli uczestniczysz w programie preview M$ (Badanie beta aktualizacji) to już dziś mozesz sprawdzić okolo 30 tyt

 

do świąt czyli oficjalnego startu usługi ma być grubo ponad setka gier

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Na razie tylko te gry:

A Kingdom for Keflings

A World of Keflings

Alien Hominid HD

Banjo-Kazooie

Banjo-Tooie

BattleBlock Theater

Defense Grid

Geometry Wars Evolved

Hexic HD

Jetpac Refuelled

Kameo

Mass Effect

N+

Perfect Dark

Perfect Dark Zero

Super Meat Boy

Toy Soldiers

Toy Soldiers: Cold War

Viva Piñata

Viva Piñata: TIP

Zuma

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak to jest z tą wsteczną komp. ? Mogę kupić sobie Max Payne 3 na X360 i odpalić go na One?

 

oficjalnie usługa startuje pod koniec roku

na dziś dzień jest kilkadziesiąt tyt testowych  i musisz być w programie preview  

lista jest systematycznie powiększana 

Link to post
Share on other sites

Ludzie mam dylemat straszny :( jako że to jest PC vs itp  to mam pytanie bo mogę kupić GTA V na PC albo XO i w kompie mam GTX 560 ti i to patrzałem ustawienia sa normal/high jakoś  czyli prawie jak konsole nowej generacji high ale nie wiem gdzie kupić ;d wiem ze chodzi o znajomych ale nie mam ani tu a ni tu :D kiedyś grałem na xboxie 360 ale to taki speed run zrobiłem fabuła i tyle multi nawet nie tykłem. A może inną grę kupić na XO :? normalnie spać po nocach nie mogę bo nie mam w co zagrać 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...