Skocz do zawartości

HD5770+GTX260, współpraca?


Recommended Posts

Witam, posiadam aktualnie Radeona Diamond Viper 5770 XOC, & GeForce GTX 260 core 216 Palit Sonic OC (obydie nowe, Radek nawet nie używany). I teraz sam nie wiem co z nimi zrobić, czy sprzedać i wziąść np. HD5850, czy może GTX260 zostawić na PhysX a 5770 na renderowanie obrazu, czy może jakieś inne wyjście mi zaproponuję ktoś? Acha, czy zasilacz 600w Chieftec CFT wystarczy do komba 5770+GTX260? Bo do HD5850 to napewno wystarczy, a nawet do 5870 bez CrossFire (500w minimum zalecane na stronach AMD-ATi). Bardzo proszę o pomoc, chcę tą sprawę załatwić jeszcze w tym tygodniu. Acha pozostałe komonenty to: Asus M3N-HT-Deluxe/HDMI, 8GB DDR2 800MHz@920MHz GoodRam, AMD Phenom 940@3.51GHz, monitor Samsung T220 1680x1050, HDD WD 160+Samsung 250GB.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tylko 5870. Poza tym złączenie tych kart nic nie da bo gtx260 nie będzie współpracował z 5770. Zaś używanie gtx'a do fizyki z 5770 też mija się z celem bo praktycznie nie będzie żadnego przyrostu wydajności. Jeżeli chcesz cross-fire to możesz zamienić gtx'a na drugiego 5770 - wtedy w niektórych grach przegonisz nawet 5870, a i pobór mocy nie będzie taki wysoki. Decyzja nalezy do ciebie, ja polecam jedno szybkie GPU czyli 5870.

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi, że nie wiem czy mi wystarczy kasy na 5870, nie wiem za ile mógł bym sprzedać obecne karciochy, tj. Diamond Viper HD5770 XOC 1GB (nowa), Palit Sonic GTX260 core 216 OC (używana 3 miechy). Na 5870 potrzeba by z 1200zł minimum, więc sam nie wiem co mam robić.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Ten gtx jest sporo szybszy od tego radka5770. Sam mam gtx285 i osobiście uważam, że karta na dzień dzisiejszy jest jak ulał. Ja bym nie zostawiał tego hd5770, tylko na razie bawił się na gtx, a dokupił coś mocniejszego. Co do physx'a to posiadając radka jako główną kartę, a nv do fizyki - są z tym od pewnego czasu pewne problemy, gdyż nv wyłączyła od jakiegoś czasu taką możliwość i trzeba się posiłkować modowanymi sterownikami itd.

Naprawdę nie wiem co Ci doradzić, hd5850 jest bardzo mocną grafiką na dziś i właściwie wystarczy. Physx'a jest jak na lekarstwo, więc może sprzedaj obie te grafiki i kup hd5850 lub nawet 5870.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem HD5850 OC (nowa od MSI) za jakieś 1059zł, więc 200zł taniej niż 5870, no i jest to wersja OC. Więc sprzedaję obie obecne karty i biorę 5850OC za 1070zł z przesyłką. Dzięki wszystkim za pomoc.:-) Co myślicie o tych: http://tech-store.com.pl/opis/id,796152/from,skapiec/

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Obie karty co podałeś są w porządku. Ja skłonił bym się jednak za gigabyte ze względu na tzw. ultra durable. Zresztą sam mam gtx285 od gigabyte i bardzo jestem z niej zadowolony, a nawet wizualnie widać, że karta jest wykonana z bardzo dobrej jakości elementów.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście bym wolał z niereferencyjnym chłodzeniem, więcej mógłbyś wycisnąć z niej w razie "niewyrabiania"

 

Z mojej strony zaproponuje takie coś http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8 ... ltr=szukaj

Sam kupuję karty tylko od Sapphire i powiem, że jakość wykonania oraz wygląd stoją na bardzo wysokim poziomie, a i cena atrakcyjna.

Brałbym tą, bardzo fajne chłodziwo. Kilkadziesiąt złotych Cię nie zbawi

Link to post
Share on other sites

No to teraz mam dylemat pomiędzy 5850 Sapphire a 5850 MSI OC version. Mówicie, że ten Sapphire ma dobrą jakość wykonania i chłodzenie? To chyba wezmę ją. Ale z drugiej strony MSI jest fabrycznie podkręcona i to nie mało zwłaszcza na pamięci no i troszkę droższa jest MSI OC...Mam mały zament, która będzie lepsza?

Link to post
Share on other sites

Obydwie mają po 24 miesiące gwarancji. A co powiecie o tej? http://www.allegro.pl/item1018357410_po ... p_wwa.html

:->

To referent - już lepiej dorzucić te 30zł więcej. To, że karta jest firmowo podkręcona to nic nie znaczy, tego sapphira możesz też tak podkręcić w ciągu 1 minuty, a nawet jeszcze bardziej.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie referenta opłaca się kupować jeśli kosztuje do ok 970zł, powyżej tylko i wyłącznie niereferenty

 

Propozycja reenstix'a jest dobra, możesz śmiał brać

 

PS referenty wyglądają tak i różnią się tylko nalepką:

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/hd5000/hd5850_07.JPG

Link to post
Share on other sites

Ok. Teraz przekonaliście mnie, napewno nie wezmę referenta, chociaż Gigabyte za 955zł się mimo wszystko opłaca, ale biorę Sapphira za 1050zł, skoro mówicie, że lepszy i dobre chłodzenie to dopłacam te 100złi po sprawie. Bardzo wszystkim dziękuje, aczkolwiek teraz zaczął się długi weekend, więc zanim zamówie to i tak ''minie'' Poniedziałek (nieczynne placówki do pn), także jeśli ktoś znajdzie lepsze/inne propozycje - czekam :-) Dobranoc

Link to post
Share on other sites

zalezy co dla kogo znaczy tragiczne - dla mnie takie chlodzenie na karcie z poborem 200w (oc) jest tragiczne a nawet gorsze niz tragiczne - jest absolutnie nie do zaakceptowania

 

dla kogos innego moze byc calkiem dobre i tez nie ma problemu

poprostu jedni lubia sluchac wichury w budzie inni nie lubia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...