Skocz do zawartości

Riva Tuner - ciekawostki


Recommended Posts

Macie jakieś spostrzeżenia na temat tego programu? Możecie tutaj podawać swoje uwagi. Chcecie się dowiedzieć jak na przykład zmniejszyć obroty wentylatora naszej karty graficznej?

Zapraszam do poradnika, jak to zrobić krok po kroku.

 

Riva Tuner [Poradnik] cz.I

Riva Tuner [Poradnik] cz.II

Riva Tuner [Poradnik] cz.III

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Co tu dużo gadać, to istny kombajn bez którego ciężko sie obyć. Jest prosty i bardzo rozbudowany za razem. Jeszcze pare lat temu za jego pomocą można było odblokować rejestry w GF-ach (blokowane firmowo i sprzedawane jako słabszy model). Za pomocą "Riva Tuner" w łatwy sposób można sobie podkręcić karcioche i to w krótkim czasie.

Riva jest jednym z dwóch programów które stawiam na goły system, drugim jest "Ernut 1.1j" : http://erunt.en.softonic.com/. Napewno sporo ludzi go zna i docenia, ten mały spryciaż robi pełną kopie rejestru którą można w każdej chwili przywrucić. Podam taki przykład, z reguły mam około trzech systemów na HDD i jeżeli któryś padnie to z poziomu innego moge przywrócić rejestr tego co się padł i jest ok. Taką sytuacje przerabiałem już kilka razy i powiem jedno to fantastyczny programik i chyba jeden z nielicznych który potrafi z taką łatwością zapisać "regedit" i go odtwożyć.

 

Po pewnym czasie każdy system się zamula i wtedy można sobie postawić świeży rejestr i cieszyć się pierwotną prędkością systemu.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mógłbyś trodzkę obszerniej. Zaciekawiło mnie to z tą szybkością.

program fajny, ma wiele funkcjonalnośći, ale jako posiadasz karty od ATI wolę ATI Tray Tools.

CCC jest lepsze, wszystko w jedny ;). Jak chcecie mogę napisać o kręceniu kart ATI w CCC(Catalyst Control Center) na przykładzie Radzia 4850.
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś trodzkę obszerniej. Zaciekawiło mnie to z tą szybkością.

Wydaje mi się że opisałem dość obszernie. Jedno o czym zapomniałem to fakt że tym softem można też zdefragmętować rejestr.

 

P.S. Tak naprawde to najlepiej zainstalować na "golasa" i zrobić wtedy kopie rejestru. I jeszcze jedno w trakcie instalki będzie chciał założyć folder na kopie regedit w "Windows", lepiej zrezygnować i samemu wybrać lokalizacje.

 

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładny model tego Palita (najlepiej link).

Niektóre wersje 4850 od Palita miały bardzo słabą sekcję zasilania 2+1 (2 fazy dla GPU + 1 dla pamięci) a model referencyjny to 4+1 (4 dla GPU + 1 dla pamięci).

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że masz właśnie fazy w systemie 2+1 i to bez żadnego radiatora poprawiającego ich temperaturę.

Jeśli masz możliwość to spróbuj ustawić wentylator by nawiewał on na tył karty (przy złączu PEG).

Link to post
Share on other sites

program fajny, ma wiele funkcjonalnośći, ale jako posiadasz karty od ATI wolę ATI Tray Tools.

No tak, na ten temat nic nie mogę powiedzieć, bo nigdy nie miałem ATI :mrgreen:
Ja pamiętam czasy kiedy to miałem pierwszego kompa z ATI a dokładniej 9600PRO i teraz żałuję, że sprzedałem go za dosłowne grosze w komisie, był fajny.
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

jestem posiadaczem karty:

nVIDIA GeForce 8800 GTX –firmy Zotac

 

podczas testu na stabilnosc w FurMark-u temperatury wygadaly na poczatku nastepujaco:

start:66 stopnie

max. temperatura-88-89stopni

no wiec tak.probowalem rozebrac karte graficzna ale opracja zakonczyla sie niepowodzeniem:(nie moglem sciagnac plastikowej oslonki).musialbym rozkrecic prawdopodobnie cala karte.a ze za bardzo nie jestem w tych tematach obeznany wiec dalem sobie z tym spokoj bo pozniej moglbym miec problemy ze zlozeniem jej spowrotem do kupy:(wiec pasty na procesorze nie wymienilem!wyczyscilem ja troche dokladniej z kurzu i to wszystko.wiec jesli chodzi o dadatkowe montownie chlodzenia na karcie graficznej to raczej odpada bo nie dam rady dokonac tego sam tego dokonac.po czyszczeniu test na stabilnosc w FurMark-u/temperatury wygadaly nastepujaco:

start:62 stopnie

max. temperatura-85-86stopni

wiec troche spadly.

 

nie wiem czemu ale temperatury roznia sie w FurMarku i w Riva Tuner.

jak startowlem FurMark-a to temperatura byla 62 w tym programie natomiast w Riva Tuner 57 stopnie.nie wiem ktora z tych temperatur jest najblizsza prawdy i ktora mam brac pod uwage.tak jak pisalem wczesniej chcialem rowniez zwiekszyc obroty wentylatora na procesorze karty graficznej.korzystalem z poradnika z tej stronki:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/R ... -1725.html

obroty zwiekszal lub zmniejsza sie tam procentowo.autor sugerowl zeby ustawic na min.30% a max. na 60 %.ale ja mam juz fabrycznie ustawione bez zadnego zmieniania na min.60% a max.100%.wiec nie wiem czy cos powinienem zmieniac.

http://img219.imageshack.us/img219/3227/beztytuuxzy.png

 

powiedzcie mi czy takie temperatury na mojej karcie graficznej sa normalne?do jakiej wartosci moze dochodzic temperatura?czy moge podkrecic moja karte?i wtedy jaka temperature moze osignac?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam - posiadam kartę GeForce® 9600GT Sonic (512MB), płyta główna Gigabyte GA-P35-DS3L i diabelnie hałasuje , przy pomocy programu Riva Tuner i Twoich wskazówek chciałem zmniejszyć obroty went. - Ale jest jeden problem, po wykonaniu pierwszych ustawień i przejściu do zakładki Low-Level system tweaks i zaznaczeniu Enable low level fan control mamy ustawienia Fixed i auto - auto jest nie aktywne nie wiem dlaczego i cała reszta konfiguracji bierze w łeb. Podobnie sprawa wygląda przy drugim sposobie regulacji w zakładce Fan nie mogę zmniejszyć prędkości i zapamiętać. A w zakładce Regular item wszystko jest nieaktywne. Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...