Skocz do zawartości

Riva Tuner - ciekawostki


Recommended Posts

To link na stronę producęta: http://www.palit.biz/main/vgapro.php?id=1150 - moja to 512MB/256bit GDDR3 Dual DVI, TV-Out. Jestem laikiem w tych sprawach, ze specyfikacji nic nie mogę wywnioskować. Specyfikacja:

Magistrala: PCI Express 2.0

Zunifikowana architektura NVIDIA® z technologią GigaThread™

Pełna obsługa Microsoft® DirectX® 10 Shader Model 4.0

16x krotny anti-aliasing

Pełne zmiennoprzecinkowe 128 bitowe obliczanie efektów dynamicznego oświetlenia (HDR)

Technologia obliczania fizyki NVIDIA® Quantum Effects™

Wyjście dual-link DVI obsługujące ekrany o rozdzielczości 2560x1600

Technologia NVIDIA® PureVideo™

Obsługa OpenGL® 2.1

Ujednolicona architektura sterowników NVIDIA ForceWare® UDA

Zaprojektowane dla Microsoft® Windows Vista™

Silnik NVIDIA® Lumenex™

Podwójny RAMDAC 400MHz

Dyskretny, programowalny procesor wideo

Sprzętowa akceleracja dekodowania

Skalowanie w wysokiej jakości

Konwersja Inverse Telecine (3:2 & 2:2 Pulldown)

Korekcja Bad Edit Correction

Zintegrowane wyjścia SD oraz HD TV

Redukcja szumów

Funkcja Edge Enhancement

Dynamiczna poprawa kontrastu

Wspomaganie dekodowania dwustrumieniowego

Obsługa HDCP.

Mam system Wind. XP prof

Link to post
Share on other sites

Krakus: temperatury masz za wysokie. Powinienes miec w stresie 60 kilka stopni, tudziez 70 pare - to jest norma. 80 jest juz goraca, 90-zbyt goraco, a 100-wylaczenie komputera. Sam mam 2 x8800GS w SLI i mialem 94 stopnie mierzone, a po dluzszych partiach gry - zamrozenie systemu (czyli 100 stopni).

 

Pomoglo mi wyjecie karty dzwiekowej, mam teraz wlasciwe (jw.) temperatury.

 

Twoja plyta ma jednak inne rozmieszczenie slotow - masz cos w nich jeszcze oprocz karty graficznej (szczegolne na PCI-e x1 miedzy slotami PCI-e x16) ?

 

Oprocz tego zamontowalem 2 wiatraki - jeden pchajacy z przodu (chlodzi przy okazji znakomicie dyski), a drugi z tylu - wypychajacy. Dzieki temu jest ciag w obudowie i cieplo sie nie kumuluje. Z kabelkami tez mozna zrobic porzadek, bo utrudniaja cyrkulacje.

Link to post
Share on other sites

@tomings - z tego co wyczytalem twoja karta ma automatyczna regulacje glosnosci. Zla(dobra?) dla ciebie - twoja karta pracuje jak najbardziej normalnie tj diabelnie halasuje. Ta seria tak juz ma. Co do rozwiazania tego problemu - znalazlem tylko tyle ze obroty wiatraka trzeba dac na "fixed" ale szczerze mowiac nie wiem co to znaczy i czy to ci cos pomoze.

 

 

@@@@

 

edit: istnieje program Gamer HUD ktorym poza podkrecaniem karty mozesz wlasnie zmienic predkosc wiatraka. Wyprobuj go

Link to post
Share on other sites

Kiedy miałem xp pro 32 bity to riva chodziła ładnie ale teraz kiedy zmieniłem system na win 7 build 7077 64 bity to riva nie działa

 

http://img2.vpx.pl/up/20090516/ccdd.jpg

 

w Driver Setting chyba powinno ciś być tak samo low-level system setting nie mam ustawień... co muszę zrobić że riva działała na win7 ?

Link to post
Share on other sites

Kiedy miałem xp pro 32 bity to riva chodziła ładnie ale teraz kiedy zmieniłem system na win 7 build 7077 64 bity to riva nie działa

 

w Driver Setting chyba powinno ciś być tak samo low-level system setting nie mam ustawień... co muszę zrobić że riva działała na win7 ?

Poczekać na kolejną wersję?
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mam viste ultimate x64 sp1 i mam ten problem co Pestqa i problem pojawił się PO zainstalowaniu najnowszych sterowników NV 185.85

na starych sterach wszystko dobrze działało i mogłem spokojnie podkręcać a teraz taki zonk...

ma ktoś na to sposób prócz przejścia na poprzednie stery??

Link to post
Share on other sites

Ja też nie mogę uruchomić RivaTuner pod Vistą 64-bit, wyskakuje coś takiego:

 

http://img39.imageshack.us/img39/235/60454979.jpg

 

 

 

http://img39.imageshack.us/img39/7369/76228270.jpg

(nawet jak dam OK i zrestartuję, to i tak się ten komunikat ciągle pokazuje)

 

 

http://img33.imageshack.us/img33/9688/95469602.jpg

Link to post
Share on other sites

Kurde mi tez Riva nie idzie ;) Ale jest tylko 1 rozwiazanie :D Otworzyc ctrl+alt+del i nowe zadanie wpisac "bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS" i jedziemy:P Albo mozna wejsc w command mode i tam to wpisac ja osobicie musialem zrobic to 2 zeby zadzialalo ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość DANNY_79

Ja programu RT używałem po raz ostatni całe już lata temu, mniej więcej od geforce 2 do 7.

Służył mi właściwie tylko do sprawdzenia z jakimi zegarami karta będzie poprawnie i stabilnie działać, po czym edytowałem bios karty na stałe i kończyłem przygodę z RT. Teraz nie widzę zastosowania u mnie, gdyż nie bawię się już w overclocking, zmiany prędkości wiatraczków itd, a standardowy monitoring np w CCC w zupełności mi wystarcza.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pewnie powinienem napisac gdzie indziej, ale trafilem tutaj z poradnika ;]

Moj problem polega na tym ze mam karte mobilna, bo to laptop :oops: HD3650 na ktorym to co chcialem do tej pory mi chodzilo. Od pewnego czasu mam takie temp ze wylacza caly sprzet i dopiero po kilku min moge go wlaczyc. O karcie mam pojecie, nie trzeba mnie uswiadamiac jaki to low end itp ;] Ale Far Cry chodzil bez problemowo, do teraz. Musze calosc przeczyscic sprezonym powietrzem, ale to offtopic. Chodzi mi o to ze chcialbym widziec temp karty podczas gry. A w Rivie nie mam opcji Hardware monitoring. Mam tylko 3 ikony srodkowe ikony ze screena pierwszego w Riva Tuner [Poradnik] cz.II Ma ktos jakis pomysl ? Karte odczytal poprawnie, wiec myslalem ze bez roznicy czy zwykla czy mobilna wersja. Znacie moze inny program ktory sie sprawdzi ?

 

ps. jak z oc kart w laptopach ? :hahaha: Ma to jakis sens, oczywiscie przy odpowiednich podstawkach chlodzacych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...